Hladký postup do semifinále stovky. Volko vyhral v tohtosezónnom maxime

Slovenský šprintér Ján Volko postúpil do semifinále stovky na atletických ME v Mníchove.

15.08.2022 11:24 , aktualizované: 20:55
Ján Volko Foto: ,
Ján Volko počas I. rozbehu na 100 m v Mníchove.

V úvodnom rozbehu zvíťazil v tohtosezónnom maxime 10,22 s.

Volko potvrdil, že zo šestice štartujúcich mal na konte najlepší tohtoročný čas.

"Keď vidím čas, ktorý sa mi podarilo zabehnúť, usudzujem z toho, že to boli z môjho pohľadu dobré preteky. Splnil som svoj cieľ a teraz je môj ďalší osud v božích rukách.

Pred štartom som bol dosť nervózny, pretože na veľkom podujatí som súťažil po dlhšom čase. Na druhej strane som sa však na tieto preteky veľmi tešil.

SR Trnava atletika MSR 200 m muži rozbehy TTX Čítajte viac Šprintér Volko cíti formu: Som na tom lepšie, ako pred olympiádou

V letnej sezóne nešlo všetko hladko – musel som bojovať so zranením, ale už by to malo byť v poriadku. Dnešok pre mňa dopadol veľmi dobre,“ cituje Volka oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ) s odvolaním sa na vyjadrenie pre organizátorov podujatia.

Semifinále ho čaká v utorok po 20.05 h.

Na 100 m žien sa nedarilo Viktórii Forsterovej, ktorá v prvom rozbehu skončila na poslednej 8. priečke výkonom 11,72 s, jej osobný rekord z júna 2022 má hodnotu 11,46 s. Už po dobehnutí do cieľa vedela, že postup jej ujde.

Nemecko atletika ME maratón muži Ringer víťaz Čítajte aj Čo sa to stalo? Maratónsky boj rozuzlil neskutočný finiš, Nemci sa šli zblázniť

Forsterovú na šampionáte čaká ešte vystúpenie na 100 m prek. Rozbehy sú na programe v sobotu 20. augusta večer.

Šimon Bujna nepostúpil do semifinále na trati 400 m. V treťom rozbehu mu patrila 6. priečka výkonom 46,79 s a celkovo obsadil 25. miesto.

Kameraman na trati počas finále na 3000 m prekážok. Čítajte aj Nemali tých prekážok dosť? Zvedavý kameraman zavadzal bežcom

Bujna ešte po 300 metroch bojoval o jednu z postupových troch priečok, no na záverečnej rovinke mu došli sily a skončil v behu posledný.

Na šampionáte by sa mal ešte predstaviť v štafete 4×400 m, Slováci nastúpia do rozbehov v piatok predpoludním.