Lomnický si spravil informáciou o konci kariéry prvoaprílový žart

Informácia o ukončení kariéry bola len prvoaprílový žart slovenského kladivára Marcela Lomnického.

02.04.2022 07:29, aktualizované: 09:49
Marcel Lomnický Foto: ,
Marcel Lomnický.
debata (1)

Ten sa v piatok večer na sociálnych sieťach rozlúčil s aktívnou činnosťou dlhým príspevkom s fotografiami a výpočtom najväčších úspechov, no v sobotu už svojim fanúšikom oznámil, že si z nich len „vystrelil“.

Marcel Lomnický Čítajte aj Sklamanie navždy, smútil Lomnický. V Tokiu nevyužil silnú formu

"Prichádza čas, ktorého som sa najviac obával – čas rozlúčiť sa so športom, ktorý milujem. Nemôžem byť dostatočne vďačný za všetko, čo som získal vďaka niekoľkým centimetrom oceľového drôtu s 7,26-kilogramovou guľou.

Po niekoľkých myšlienkach s prázdnym žalúdkom som si uvedomil, že moja cesta sa skončila. Ani raňajky nepomohli. Moja myseľ a duša sa rozhodli už dávno.

Jediné správne riešenie je prijať to ako muž. Dnes som vďačný za to, že mám všetko, čo potrebujem. Moje srdce je plné a netúži po športovej veľkosti. Bola to naozaj divoká jazda. Ďakujem," napísal 34-ročný Lomnický v piatok na facebooku.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Marcel Lomnicky (@mlomnicky)

O deň neskôr však pridal nový príspevok:

„Môj kladivársky príbeh nie je ani zďaleka na konci. Mám pocit, ako keby som len začínal. Neskončím, kým nesplním všetky moje ciele, vzdávať sa nemám v krvi. Šťastný 1. apríl všetkým, najmä tým, ktorí naleteli môjmu predchádzajúcemu príspevku. Nemáte za čo.“

Trojnásobný olympionik obsadil v Riu de Janeiro 2016 piate miesto výkonom 75,97 m. Na 1. Európskych hrách v Baku v roku 2015 získal zlatú medailu za 75,41 m. Lomnický sa zúčastnil aj na OH 2012 a 2020.

Na piatich MS sa dvakrát dostal do finále, z piatich účastí na ME vybojoval štyri finálové účasti.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Marcel Lomnický
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy