Na charitatívnom Turčianskom behu v Žabokrekoch sa vyzbieralo 5 tisíc eur

Turčiansky beh má za sebou úspešný piaty ročník. V obci Žabokreky pri Martine sa stretli bežci na charitatívnom behu, na ktorom sa vyzbieralo 5 tisíc eur. Putovali Robovi Balušíkovi z Považskej Bystrice so svalovo-kĺbovým ochorením.

, 28.05.2021 14:53
Turčiansky beh Foto:
Turčiansky beh.

Bežalo sa 5 alebo 10 kilometrov v prekrásnej prírode Turčianskej kotliny. Každý si mohol vybrať taký okruh, na aký sa cítil. Víťazom behu boli všetci – každý účastník totiž dostal pamätnú medailu z rúk vozičkárov.

„Som nesmierne rád, že sa to podarilo. Ďakujeme všetkým účastníkom, partnerom, dobrovoľníkom, obci Žabokreky a jej starostke. Všetkým, ktorí športujú a podporujú našu myšlienku, Veríme, že sa pandemická situácia už stabilizuje a budeme sa môcť stretnúť na ďalších našich akciách,“ neskrýval radosť organizátor podujatia Miroslav Buľovský z občianskeho združenia PARASPORT24.

Akciu prišiel podporiť a po prekonaní covidu si zabehal aj známy stylista Jozef Grondžák z Lombardi Fashion House. „Zúčastniť sa na Turčianskom behu bola pre mňa výzva. Prekonal som totiž covid a mal som ťažší priebeh. Som veľmi rád, že som to zvládol a zároveň podporil dobrú vec. Stretnúť priateľov po dlhom čase bol pre mňa ďalší krásny bonus,“ tešil sa Jozef Grondžák.

Občianske združenie PARASPORT24 už 15 rokov pomáha hendikepovaným a sociálne slabým ľuďom. Výťažok z behu tentokrát putoval Robovi Balušíkovi z Považskej Bystrice, ktorý trpí od narodenia svalovo-kĺbovým ochorením a má za sebou 11 operácií. Šek na 5000 eur Robovi odovzdal organizátor akcie Miroslav Buľovský a moderátor Patrik Herman.

„Tento dar som absolútne nečakal a až do poslednej chvíle som nič netušil. Vďaka tejto obrovskej podpore som opäť bližšie k mobilite a zároveň so mnou aj mnohí ďalší. Pretože projekt poukáže na nedostatky a rozvíri vody o unikátnej mobilite na celoštátnej úrovni. Keby som tušil, že všetci bežia za mňa, prišiel by som aspoň zmoknúť s nimi. Ďakujem!“ nešetril slovami vďaky Robo Balušik.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #charitatívna akcia