Slovenská radosť na ME. Volko neobhájil, ale získal medailu

Slovenský šprintér Ján Volko získal bronzovú medailu na trati 60 metrov na atletických halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni.

, 06.03.2021 21:06
Poľsko Toruň Atletika HME finále muži 60m Volko Foto: ,
Ján Volko (vpravo) získal bronzovú medailu vo finále na 60 m na halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni 6. marca 2021. Vyhral Talian Lamont Marcell Jacobs (uprostred) vo svetovom výkone roka 6,47 s a striebro získal Nemec Kevin Kranz.
4

Vo finále zabehol čas 6,61 s. Do svojej zbierky tak k striebru z Belehradu 2017 a zlatu z Glasgowa 2019 pridal aj prvý bronz.

Vyhral Talian Lamont Marcell Jacobs vo svetovom výkone roka 6,47 s.

Zverenec trénerky Nadi Bendovej si už v semifinále o štyri stotiny sekundy vylepšil tohtosezónne maximum na 6,57 a vo finále zopakoval svoj druhý najrýchlejší beh sezóny zo slovenského šampionátu v hale Elán.

Volko vybojoval pre Slovensko šiestu medailu v ére samostatnosti. Okrem neho získali cenné kovy aj guliar Mikuláš Konopka – zlato a dvakrát bronz Dana Velďáková v trojskoku.

„Mám trochu zmiešané pocity, pretože vo finále to bol z mojej strany asi najhorší beh tu. Mal som strašne slabý štart. Napriek tomu mám radosť, že sa mi podarilo získať cenný kov,“ povedal pre RTVS Volko.

Halové ME v poľskej Toruni – finále
muži – 60 m: 1. Lamont Marcell Jacobs (Tal.) 6,47 s – svetový výkon roku, 2. Kevin Kranz (Nem.) 6,60, 3. Ján VOLKO (SR) 6,61, 4. Andrew Robertson (V. Brit.) 6,63, 5. Carlos Nascimento (Portug.) 6,65, 6. Remigius Olszewski (Poľ.) 6,65

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.