Slovenská radosť na ME. Volko neobhájil, ale získal medailu

Slovenský šprintér Ján Volko získal bronzovú medailu na trati 60 metrov na atletických halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni.

06.03.2021 21:06
Poľsko Toruň Atletika HME finále muži 60m Volko Foto: ,
Ján Volko (vpravo) získal bronzovú medailu vo finále na 60 m na halových majstrovstvách Európy v poľskej Toruni 6. marca 2021. Vyhral Talian Lamont Marcell Jacobs (uprostred) vo svetovom výkone roka 6,47 s a striebro získal Nemec Kevin Kranz.
debata (4)

Vo finále zabehol čas 6,61 s. Do svojej zbierky tak k striebru z Belehradu 2017 a zlatu z Glasgowa 2019 pridal aj prvý bronz.

Vyhral Talian Lamont Marcell Jacobs vo svetovom výkone roka 6,47 s.

Zverenec trénerky Nadi Bendovej si už v semifinále o štyri stotiny sekundy vylepšil tohtosezónne maximum na 6,57 a vo finále zopakoval svoj druhý najrýchlejší beh sezóny zo slovenského šampionátu v hale Elán.

Volko vybojoval pre Slovensko šiestu medailu v ére samostatnosti. Okrem neho získali cenné kovy aj guliar Mikuláš Konopka – zlato a dvakrát bronz Dana Velďáková v trojskoku.

„Mám trochu zmiešané pocity, pretože vo finále to bol z mojej strany asi najhorší beh tu. Mal som strašne slabý štart. Napriek tomu mám radosť, že sa mi podarilo získať cenný kov,“ povedal pre RTVS Volko.

Halové ME v poľskej Toruni – finále
muži – 60 m: 1. Lamont Marcell Jacobs (Tal.) 6,47 s – svetový výkon roku, 2. Kevin Kranz (Nem.) 6,60, 3. Ján VOLKO (SR) 6,61, 4. Andrew Robertson (V. Brit.) 6,63, 5. Carlos Nascimento (Portug.) 6,65, 6. Remigius Olszewski (Poľ.) 6,65