Koronavírus zrušil budúcoročné vrcholné podujatie. Volko reagoval stroho

Halové majstrovstvá sveta v atletike sa v čínskom Nankingu neuskutočnia ani na budúci rok. Pôvodne sa mali konať v marci, no pre pandémiu ich presunuli na budúci rok.

10.12.2020 10:46
Británia atletika SR Volko ME halové 60m... Foto: ,
Slovenský šprintér Ján Volko.
1

Keďže sa však situácia s koronavírusuom neupokojila, Svetová atletika preložila MS o ďalšie dva roky na marce 2023.

„Museli sme vziať do úvahy bezpečnostné riziko. Na podujatie by pricestovalo veľké množstvo ľudí a situácia je stále veľmi neistá, navyše musíme rešpektovať opatrenia v hostiteľskej krajine,“ citovala agentúra DPA stanovisko Svetovej atletiky.

Nanking sa dočká majstrovstiev až v roku 2023, pretože už skôr sa rozhodlo, že MS 2022 sa uskutočnia v Belehrade.

V Nankingu mal obhajovať 6. miesto slovenský šprintér Ján Volko. Ten pre oficiálny web Slovenského atletického zväzu reagoval iba krátkym povzdychnutím: „Ach jaj.“

Nadšený nie je ani šéftréner SAZ Martin Pupiš, na druhej strane však chápe rozhodnutie.

„Zrušenie halových MS v roku 2021 a ich preloženie na rok 2023 je zlá správa pre atletiku, ale na druhej strane je to v čase neistoty z ďalšieho vývoja pandémie už aj trochu očakávané a zrejme logické riešenie,“ povedal pre atletika.sk Pupiš, ktorý verí, že podobný osud nestretne aj olympiádu v Tokiu či európske podujatia:

"Verím, že olympiáda nie je ohrozená, lebo Japonci ukázali aj v prípade krasokorčuľovania, že sú schopní riešiť problémy športu súvisiace s COVID-19. Čo sa, žiaľ nedá povedať o Slovensku…

Zrušenie halových MS je fakt, ktorý musíme prijať a dúfať, že podobný osud nečaká ME a ďalšie podujatia.

Pre našich reprezentantov je dôležité, aby konečne začali kompetentní riešiť aj problémy našich športovcov, lebo necitlivá interpretácia očakávaného lockdownu by mohla spôsobiť prakticky zánik slovenského športu."

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #halové MS #Ján Volko #koronavírus