Míting P-T-S bude 2. júna. Opäť so strieborným štatútom

Atletický míting P-T-S v Šamoríne bude mať aj v roku 2021 strieborný štatút. Zachová si tak kvalitatívnu úroveň z uplynulej sezóny.

, 02.11.2020 18:48
Emma Zapletalová Foto: ,
Emma Zapletalová na mítingu P-T-S 2020.

Už 56. ročník podujatia je na programe 2. júna 2021.

„Zhodli sme sa, že v prihláške požiadame takisto ako v tomto roku o strieborný štatút. Hlavný dôvod je, že naši najlepší a nádejní olympionici tak budú mať možnosť získať do tokijskej kvalifikácie viac bodov,“ povedal v rozhovore pre atletika.sk generálny sekretár Slovenského atletického zväzu (SAZ) a zároveň riaditeľ mítingu Vladimír Gubrický.

Iveta Putalová na mítingu P-T-S.
Iveta Putalová (vľavo) na mítingu P-T-S.
+16Oliver Murcko na mítingu P-T-S.

Péteeska sa pre pandémiu koronavírusu v tomto roku napokon konala 11. septembra, no opäť sa vráti do obdobia neskorej jari.

"Uvažovali sme aj o iných termínoch, ale vzhľadom na to, že sa vynárali kolízie s hokejovými MS i futbalovým európskym šampionátom, zvolili sme napokon 2. jún.

Inak by sme míting len veľmi ťažko dostali do televízneho vysielania. Našou snahou bude získať na šamorínsky míting viacero popredných atlétov, ktorí sa zároveň zúčastnia na Kusociňského memoriáli v poľskom Chórzowe 30. mája," vysvetlil Gubrický.

Strieborný štatút Európskej atletiky (EA) bude mať aj ďalšie významné atletické podujatie na území Slovenska, halový výškarský míting Banskobystrická latka. Ten je na programe 2. februára 2021.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #míting P-T-S