Šampiónku z Bahrajnu očistili. Lasickiéne: Som rukojemníčkou, pretože som Ruska

Obvinenia z porušenia dopingových pravidiel voči úradujúcej majsterke sveta v behu na 400 metrov Salwe Eid Naserovej z Bahrajnu zamietla disciplinárna komisia Svetovej atletiky (WA). Informovala o tom v utorok Jednotka pre integritu atletiky (AIU).

, 20.10.2020 20:08
Salwa Eid Naserová Foto: ,
Salwa Eid Naserová.
1

Dvadsaťdvaročnej Naserovej v júni pozastavili činnosť, pretože celkovo až štyrikrát porušila povinnosť ohlásiť miesto svojho pobytu, z toho trikrát nebola k dispozícii na antidopingovú kontrolu.

Disciplinárka však po vyšetrovaní prípadu nepotvrdila vynechaný test z apríla 2019, takže bežkyňa neporušila pravidlo o troch testovacích absenciách v priebehu 12 mesiacov.

Zostane tak bez trestu, hrozil jej dvojročný dištanc. AIU uviedla, že sa proti tomuto verdiktu môže odvolať na Športový arbitrážny súd (CAS).

15. Alberto Contador (Španielsko/cyklistika) -...
14. Julia Jefimovová (Rusko/plávanie) - v máji...
+1213. Diego Maradona (Argentína/futbal) - na MS...

Naserová získala zlato na MS 2019 v katarskej Dauhe tretím najlepším výkonom histórie (48,14 s). Na konte má tiež striebro z MS 2017 v Londýne. Informovala agentúra AFP.

Kroky aletických funkcionárov kritizovala na Instagrame ruská skokanka do výšky Maria Lasickiené, ktorá napriek čistým záznamom momentálne nemôže súťažiť.

Rusi v marci dostali pokutu 10 miliónov dolárov za porušenie antidopingových pravidiel. Lasickiené ani jej kolegovia sa nemôžu predstaviť na medzinárodnej scéne po tom, ako Svetová atletika pozastavila proces prideľovania neutrálneho statusu desiatim tamojším športovcom.

Zatiaľ ho neobnovili, aj keď Ruská atletická federácia zaplatila pokutu.

10. Marina Anissinová, krasokorčuliarka.
9. Darja Klišinová, atlétka - skokanka do diaľky.
+7Anna Sidorovová, curlerka.

„Ukázalo sa, že je rýchlejšie porušiť pravidlá zmeškaním štyroch dopingových testov a byť oslobodený, než sa stať dlhoročným rukojemníkom toho, že ste z Ruska,“ napísala.

Vlani v Dauhe sa stala prvou výškarkou v histórii, ktorá si vybojovala tri tituly majsterky sveta.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Maria Lasickiené #ruský doping #Salwa Eid Naserová