Potvrdila skvelú formu. Kosgeiová zabehla v Newcastli najrýchlejší polmaratón

Keňanka Brigid Kosgeiová zabehla v Newcastli najrýchlejší polmaratón všetkých čias. Jej čas 1:04:28 však nemôže byť uznaný za svetový rekord, pretože trať pretekov Great North Run nespĺňa požadované parametre.

08.09.2019 16:14
Brigid Kosgeiová Foto: ,
Brigid Kosgeiová v cieli v Newcastli.

Svetový rekord tak ďalej patrí inej kenskej bežkyni Joyciline Jepkosgeiové, ktorá predvlani vo Valencii vyhrala za 1:04:51.

Dvadsaťpäťročnej Kosgeiovej preteky v Británii svedčia. V apríli vyhrala Londýnsky maratón v siedmom najlepšom čase histórie 2:18:20, vlani bola na prestížnom podujatí druhá.

Víťazom mužského polmaratónu v Newcastli sa stal šiestykrát za sebou hviezdny britský vytrvalec Mo Farah. Štvornásobný olympijský šampión a šesťnásobný majster sveta, ktorý sa chystá na októbrový maratón v Chicagu, vyhral za 59:06.

Viac na túto tému: #Brigid Kosgeiová #polmaratón