Skvelý Volko prekonal slovenský rekord na dvojstovke, Bujna splnil limit

, 08.07.2018 18:16, aktualizované: 20:24
ATLETIKA: Majstrovstvá Slovenska dospelých
Ján Volko s časom svojho behu na 200 m, ktorým prekonal slovenský rekord. Autor: ,

Majstrovstvá Slovenska atlétov na trnavskom Mestskom štadióne Antona Hajmássyho ozdobil v nedeľu slovenský rekord Jána Volka v behu na 200 m časom 20,24.

Veľkú časť disciplín ovplyvnil vietor, no v regulárnej sile +1,6 m/s fúkal pri finálovom behu na 200 m, v ktorom Volko vytvoril nový slovenský rekord 20,24 (predtým 20,33 na ME-23 v Bydgoszczi'17). Volko mal výborný štart s reakciou 0,179 a zvíťazil s jasným náskokom.

Pozoruhodný čas však dosiahol aj druhý Šimon Bujna, výkonom 20,67 splnil limit na ME v Berlíne (20,90) a navyše si vytvoril osobný rekord, keď prvýkrát prelomil, a to výrazne, hranicu 21 sekúnd. Bujna sa stal 16. slovenským atlétom, ktorý naplnil normu EA na ME v Berlíne.

Finálové fakty – nedeľa:

MUŽI

200 m (+1,6 m/s): 1. Volko 20,24 – slovenský rekord a rekord M-SR, 2. Bujna (Slávia UK Bratislava) 20,67 – limit na ME 2018, 3. Kišš (Slávia TU Košice) 21,12

400 m: 1. De. Danáč 48,40, 2. Ma. Talán (obaja AC Stavbár Nitra) 49,34, 3. Patrik Dömötör (TJ Olympia Galanta) 49,45)

1500 m: 1. Repčík (BK HNTN Bratislava) 3:56,72, 2. Pelikán (Slávia UK Bratislava) 3:57,17, 3. P. Kováč (Slávia STU Bratislava) 3:58,22

3000 m prek.: 1. Valachovič (AC Stavbár Nitra) 9:30,37, 2. Mazúch (ŠK ŠOG Nitra) 9:50,51, 3. Vajs (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 10:03,16

400 m prek.: 1. M. Kučera (BK HNTN Bratislava) 51,51, 2. Baluch (Slávia Sp. Nová Ves) 54,73, 3. Drozda (Slávia UK) 55,79

výška: 1. Bubeník (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 220, 2. Beer 215, 3. T. Zeman (obaja AC Stavbár Nitra) 205

diaľka: 1. Kubinec (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 726 (+3,7 m/s), 2. Šuba 715 (+3,2 m/s), 3. J. Benda (obaja AC Stavbár Nitra) 710 (+2,0 m/s)

guľa: 1. Löbb 15,64, 2. Broš (obaja ŠK ŠOG Nitra) 15,63, 3. Vida (Slávia UK Bratislava) 12,52

disk: 1. Holica (AC Stavbár Nitra) 56,67 – slovenský výkon roka, 2. Broš (ŠK ŠOG Nitra) 49,08, 3. Matušík (AC Nové Zámky) 46,91

4 × 400 m: 1. AC Stavbár Nitra (Schneidegn, Benda, Talán, Danáč) 3:22,80, 2. Slávia UK Bratislava (Koch, Timoranský, Drozda, Jablokov) 3:23,62, 3. Slávia STU Bratislava (Luža, Babulík, Cidorík, Pavelka) 3:25,40

ŽENY

200 m (+3,6 m/s): 1. Bezeková (Atletika Košice o. z.) 23,28, 2. Putalová (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 23,94, 3. Garčárová (Tatran Sp. Nová Ves) 24,83

1500 m: 1. Beľová (AK ZŤS Martin) 4:33,15, 2. Vlčáková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 4:38,97, 3. Keszeghová (Inter Bratislava) 4:40,46

3000 m prek.: 1. Beľová (AK ZŤS Martin) 11:18,28 – slovenský výkon roka, 2. Vlčáková (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 11:45,52, 3. Keszeghová (Inter Bratislava) 11:58,24

400 m prek.: 1. Ledecká (ŠK ŠOG Nitra) 59,01, 2. Svrčková 1:06,10, 3. Matejíčková (obe Slávia STU Bratislava) 1:06,37

výška: 1. Dunajská (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 175, 2. Butkovská (Slávia STU Bratislava) 165, 3. Kažimírová (Slávia UK Bratislava) 160

diaľka: 1. J. Velďáková 639 (+2,4 m/s), 2. D. Velďáková (obe SK Dukla o. z. B. Bystrica) 599 (+0,1 m/s), 3. Baňovičová (Slávia UK Bratislava) 593 (+3,5 m/s)

guľa: 1. Krištofičová (Slávia UK Bratislava) 14,86 – slovenský výkon roka, 2. Slošárová (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 13,98, 3. Mokrášová (AK Spartak Dubnica) 11,91

disk: 1. Krištofičová (Slávia UK Bratislava) 47,34 – slovenský výkon roka, 2. Smreková (AC Malacky) 42,13, 3. Jakubcová (Atletika Košice o. z.) 41,97

4 × 400 m: 1. ŠK Dukla o. z. B. Bystrica (Malatincová, Tomková, Vlčáková, Putalová) 3:54,03, 2. ŠK ŠOG Nitra (Lehocká, Zeleňáková, Takácsová, Ledecká) 3:57,12, 3. AK Spartak Dubnica (Markovičová, Šamudovská, Kubaščíková, Urbanová) 3:58,82

#Šimon Bujna #Ján Volko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk