Na míting P - T - S pribudli ďalší kvalitní súperi pre Volka a Lomnického

07.06.2018 14:30
Marcel Lomnický
Marcel Lomnický na mítingu P-T-S v Šamoríne. Autor: ,

Mená v štartovej listine 53. ročníka medzinárodného atletického mítingu P - T - S, ktorý organizuje Slovenský atletický zväz, neustále pribúdajú.

Vo štvrtok pribudli dvaja kvalitní súperi pre slovenskú mužskú kladivársku jednotku Marcela Lomnického. Vo vrhačskom sektore v športovom komplexe x-bionic® sphere v Šamoríne sa v piatok 29. júna 2018 predstavia Maďar Bence Halász a Sean Donnelly z USA.

Dvadsaťročný Bence Halász, ďalší z predstaviteľov výbornej maďarskej kladivárskej školy, by mal byť nástupcom olympijského víťaza z Londýna 2012 Krisztiána Parsa. V uplynulých rokoch vyhral všetky možné mládežnícke šampionáty – v roku 2015 získal zlato na juniorských ME, o rok neskôr aj na juniorských MS a vlani si vybojoval zlato na ME do 23 rokov.

Okrem toho získal striebro na OH mládeže 2014 v Nankingu. Halász je aj finalista vlaňajších MS v Londýne (11.). V tomto roku sa zlepšil už na 79,57 m a je tretí vo svetových tabuľkách za Poliakom Fajdekom a Britom Millerom.

Ďalší súper pre Lomnického v šamorínskej súťaži, ktorá sa bude počítať do kladivárskeho seriálu IAAF (IAAF Hammer Throw Challenge), bude americká jednotka, 25-ročný Sean Donnelly. Vďaka osobnému rekordu 76,96 m je momentálne jedenásty na svete.

Štartovú listinu stovky mužov na P – T – S s už avizovaným slovenským rekordérom Jánom Volkom a dvojicou rýchlych Juhoafričanov s osobákmi pod 10 sekúnd (Bruintjies, Roto) obohatil talentovaný Brazílčan Paolo Camillo de Oliveira, lanský šampión svojej krajiny výkonom 10,18 sekundy.

Devätnásťročný mladík sa však v tomto roku zlepšil už na 10,13 (26. 5. v Sao Paule), no z minulého roka má na konte dokonca čas 10,08, avšak s nedovolenou podporou vetra nad 2 m/s. De Oliveira, piaty na 100 m na MSJ 2016 v Bydgoszczi, sa v aktuálnej sezóne zlepšil aj na 200 m na 20,33.

Dvadsaťjedenročná Etiópčanka Chaltu Shumeová tento pondelok vyhrala beh na 800 m na Odložilovom memoriáli a v rovnakej disciplíne sa predstaví aj 29. júna na P – T – S v Šamoríne. Bývalá juniorská majsterka Afriky a bronzová na Afrických hrách 2015 sa v tomto roku zlepšila už na 2:00,0 min.

#Marcel Lomnický #míting P-T-S
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

29,99
Orchidea zelená na vysoko

Orchidea zelená na vysoko

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk