Hala Volkovi svedčí. Hoci v nej trpí

22.01.2018 17:06
Ján Volko
Ján Volko v bratislavskej hale Elán. Autor: ,

Nechce, aby ľahko prišiel o ťažko vybojované pozície. A tak tvrdo drie. Pred začiatkom lanského ročníka o ňom vedel len málokto. Krátko pred štartom tohtoročnej atletickej sezóny má šprintér Ján Volko patriť k lídrom Slovenska.

„Keď tu skončíme, musím utekať do školy a odovzdať projekt,“ pobavil médiá na pondelkovom brífingu. V bratislavskej hale Elán absolvoval kontrolné merania. S výbornými výsledkami.

„Laikovi by asi veľa nepovedali, ale pre mňa sú to ukazovatele formy,“ mädlí si ruky trénerka Naďa Bendová. „Ťažko povedať, či ju teraz mám,“ priznáva Volko.

Časy sa však oklamať nedajú. Dvadsaťdvaročný Bratislavčan vstúpil do halovej sezóny 2018 rekordne. Na ostravskom sústredení zabehol 300 metrov v čase slovenského rekordu – 33,93 sekundy. Čo to znamená?

„Asi nič,“ usmieva sa Volko. „Možno len toľko, že som na dobrej ceste. Verím, že sezóna bude úspešná.“

Naplno do nej vhupne vo štvrtok na mítingu Czech Indoor Gala v Ostrave. Premiérovo sa tento rok predstaví aj v prestížnom seriáli IAAF World Indoor Tour. Vo februári ho čakajú mítingy v Karlsruhe, Düsseldorfe a Torune.

„Rád by som podal dobré výkony a nestratil sa medzi silnou konkurenciou. Teším sa na to. Budem sa porovnávať s najlepšími. Snáď si nespravím hanbu,“ dúfa dobre naladený pretekár bratislavského klubu Hraj na tie nohy.

Vrcholom halovej sezóny budú marcové majstrovstvá sveta v Birminghame. Na marcové vrcholné halové podujatie má Volko krásne spomienky. Pred rokom v Belehrade získal striebro na ME na 60 metrov.

Sprava trénerka
		Naďa Bendová, atléti Ján
		Volko...
Ján Volko a Iveta
		Putalová v bratislavskej
		hale...
+5Iveta Putalová a Ján
		Volko v bratislavskej
		hale...

„V Birminghame bude úplne iná konkurencia ako vlani. Osobným cieľom je postúpiť z rozbehu,“ vysvetľuje.

Volkovi aj v predošlej sezóne priniesla hala okrem slávnych momentov aj bolestivé. Musel sa popasovať s drobným zranením členka. Ten ho trápi aj teraz.

„Príprava prebehla pomerne hladko. Teraz sa však znovu začali ozývať drobné problémy, nakoľko sme sa vrátili do haly, čo pre šprintéra nie je dobré. Ostré a klopené zákruty vo veľkej rýchlosti dávajú kĺbom zabrať. Veľmi trpia. Mám halu rád kvôli atmosfére pretekov. Príprava v nej je však veľmi náročná,“ konštatuje najrýchlejší Slovák.

S čím bude na konci sezóny spokojný?

„Mojím najväčším cieľom v tejto sezóne je dostať sa do finále ME v Berlíne na 200 metrov. Myslím si však, že to už nebude o vysnívaných časoch. Moje osobáky sú na takej hranici, že sám netuším, či ich ešte niekedy zlepším,“ uzatvára Volko.

Sprava trénerka Naďa Bendová, atléti Ján Volko...
Sprava trénerka Naďa Bendová, atléti Ján Volko a Iveta Putalová a tréner Marcel Lopuchovský. Autor: Pravda, Ľuboš Pilc
#Ján Volko #halové MS 2018
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
28,99
Kytica pre pána protea

Kytica pre pána protea

23,99
Amore ružové ľalie

Amore ružové ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk