Alena Procházková Beh na lyžiach: 30 km klasicky - 7:15
Barbora Klementová Beh na lyžiach: 30 km klasicky - 7:15

ZOH 2018: Program a výsledky - HOKEJ

MUŽI

  • 14.2.
  • B-skupina
  • Slovensko – OŠ z Ruska 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

    Góly: 17. Ölvecký (Graňák), 18. Bakoš, 49. Čerešňák (Haščák, Bakoš) – 3. Prochorkin (Gavrikov, Vojnov), 5. Kaprizov (Gusev). Rozhodovali: Rantala (Fín.), Iverson – Vanoosten (obaja Kan.), Lederer (ČR), vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4025 divákov.

  • USA – Slovinsko 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)

    Góly: 18. O´Neill (Roe, Donato), 33. Greenway (O´Neill) – 46. Gregorc (Vidmar, Muršak), 59. Muršak (Gregorc, Verlič), 61. Muršak (Tičar, Urbas).

  • 15.2.
  • C-skupina:
  • Fínsko – Nemecko 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
  • Góly: 4. Lepistö (Kontiola, Tolvanen), 16. Pyörälä (J. Lajunen), 38. Tolvanen (Hartikainen, Kemppainen), 39. Kukkonen (Kontiola, Tolvanen), 53. Kemppainen (Tolvanen, Lepistö) – 9. Macek (Ehrhoff, Wolf), 42. Hördler
  • Nórsko – Švédsko 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
  • Góly: 6. Lindhölm, 17. Lander, 49. Everberg, 50. Wikstrand
  • A-skupina:
  • Švajčiarsko – Kanada 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
  • Góly: 48. Moser (Rüfenacht, Ambühl) – 3. Bourque (Lee, Roy), 8. Noreau (Lee, Roy), 25. Bourque (Roy), 26. Wolski (Noreau), 55. Wolski (Kelly, Ebbett).
  • Česko – Kórejská republika 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
  • Góly: 12. Kovář (Řepík, Sekáč), 17. Řepík (Birner, Francouz) – 8. Cho (Radunske).
  • 16.2.
  • B-skupina
  • USA – Slovensko 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
  • Góly: 8. Donato (Terry, Chris Bourque), 43. Donato (Chris Borque, Arcobello) – 8. Kudrna (T. Surový, Čajkovský)
  • OŠR – Slovinsko 8:2 (2:0, 4:1, 2:1)
  • Góly: 19. Mozjakin (Dacjuk, Gusev), 19. Kovaľčuk (Jakovlev, Andronov), 26. Barabanov (Grigorenko, Kalinin), 29. Kablukov (Kovaľčuk, Zub), 31. Kaprizov (Gusev, Kiselevič), 38. Kovaľčuk (Kalinin, Andronov), 42. Kaprizov (Dacjuk, Kiselevič), 48. Kaprizov (Zub, Gusev) 34. Muršak (Verlič, Kuralt), 60. Pance (Sabolič).
  • C-skupina:
  • Fínsko – Nórsko 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
  • Góly: 17. Tolvanen (Lepistö), 26. Tolvanen (J. Peltola), 43. Savinainen (Koskiranta), 48. Lepistö (Kontiola), 57. Manninen (Kontiola) – 7. P. Thoresen (T. Kristiansen, K. A. Olimb)
  • Švédsko – Nemecko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
  • Gól: 2. Stalberg (Zackrisson, Bergström)
  • 17.2.
  • A-skupina:
  • Kanada – Česko 2:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0, 0:1)
  • Góly: 2. Raymond (Vey, Gragnani), 14. R. Bourque (Noreau, Brulé) – 7. D. Kubalík, 21. Jordán (Birner, Horák), rozhodujúci sam. nájazd Jan Kovář
  • Kórejská republika – Švajčiarsko 0:8 (0:1, 0:2, 0:5)
  • Góly: 11. Hollenstein (Haas, Loeffel), 28. DuBois, 36. Suter (Herzog), 44. Rüfenacht (Untersander, Almond), 46. Suter (Ambühl, S. Moser), 47. Schäppi (Almond, Geering), 52. Suter (Geering, Ambühl), 56. Corvi (Hofmann, Du Bois)
  • B-skupina:
  • Slovinsko – Slovensko 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)
  • Góly: 21. Gregorc (Muršak, Kuralt), 25. Kuralt (Muršak, Gregorc), rozhod. sam. nájazd: Jeglič – 36. Bubela (Čerešňák, Graňák), 46. Marcel Haščák (Graňák, Čerešňák)
  • Olympijskí športovci z Ruska – USA 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
  • Góly: 8. Prochorkin (Mozjakin, Barabanov), 23. Prochorkin (Širokov, Mozjakin), 40. Kovaľčuk (Andronov), 41. Kovaľčuk (Vojnov, Andronov)
Tabuľka B-skupiny:
1. OŠR 3 2 0 0 1 14:5 6
2. USA 3 1 0 1 1 4:8 4
3. Slovinsko 3 0 2 0 1 8:12 4
4. SLOVENSKO 3 1 0 1 1 6:7 4
  • 18.2.
  • C-skupina
  • Nemecko – Nórsko 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)
  • Góly: 33. Hager (Kahun, Macek), rozh. sam. nájazd Hager – 46. Reichenberg (Holos, Bastiansen).
  • Švédsko – Fínsko 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
  • Góly: 15. Lander (Omark, Fasth), 49. Zackrisson (Fransson), 60. Möller (Omark) – 22. Kemppainen (Koivisto, Junttila)
Tabuľka C-skupiny:
1. Švédsko 3 3 0 0 0 8:1 9
2. Fínsko 3 2 0 0 1 11:6 6
3. Nemecko 3 0 1 0 2 4:7 2
4. Nórsko 3 0 0 1 2 2:11 1
  • A-skupina:
  • Česko – Švajčiarsko 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
  • Góly: 8. Řepík (M. Erat, Horák), 44. Kubalík (Jan Kovář, Kolář), 59. Červenka (Kolář), 60. Řepík (Birner, Nakládal) – 15. Rüfenacht (Ambühl, Suter)
  • Kanada – Kórejská republika 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
  • Góly: 8. C. Thomas (Chay Genoway, Wolski), 35. O'Dell (Gragnani, Klinkhammer), 44. Lapierre (Derek Roy), 59. Brulé (Ch. Lee, Derek Roy)
Tabuľka A-skupiny
1. Česko 3 2 1 0 0 9:4 8
2. Kanada 3 2 0 1 0 11:4 7
3. Švajčiarsko 3 1 0 0 2 10:9 3
4. Kórejská republika 3 0 0 0 3 1:14 0
  • OŠR, Švédsko, Česko a Kanada postúpili priamo do štvrťfinále
  • 20.2.
  • OSEMFINÁLE:
  • USA – Slovensko 5:1 (0:0, 3:1, 1:0)
  • Góly: 22. Donato (Gilroy, Terry), 23. Wisniewski (Terry), 34. Arcobello (Terry, Blum), 50. Roe (Little, O´Neill), 57. Donato (Wisniewski) – 37. Čerešňák (Graňák, Nagy)
  • Slovinsko – Nórsko 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
  • Góly: 7. Urbas (Muršak) – 44. Kristiansen (Röymark, Bastiansen), 64. Bonsaksen (Rosseli Olsen, P. Thoresen)
  • Slovinsko – Nórsko 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)
  • Góly: 7. Urbas (Muršak) – 44. Kristiansen (Röymark, Bastiansen), 64. Bonsaksen (Rosseli Olsen, P. Thoresen)
  • Fínsko – Kórejská republika 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
  • Góly: 5. Kontiola (Tolvanen, Kemppainen), 24. Kontiola (Lepistö, Tolvanen), 27. Heiskanen (Tolvanen), 48. Hietanen (Osala, Junttila), 60. Manninen (Hietanen, Koskiranta) 31. Radunske (Regan, Kim Sangwook), 33. Ahn Jin-hui (Shin Sanghoon).
  • Švajčiarsko – Nemecko 1:2 pp (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)
  • Góly: 24. Moser (Ambühl, Suter) – 2. Pföderl (Hördler, Hager), 61. Y. Seidenberg (Kahun, Mauer).
  • ŠTVRŤFINÁLE
  • Česko – USA 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)
  • Góly: 16. Kolář (Jan Kovář), 29. Kundrátek (M. Růžička, Mozík), rozhodujúci sam. nájazd Koukal – 7. Donato (Terry), 31. Slater (O'Neill).
  • OŠR – Nórsko 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
  • Góly: 9. Grigorenko (Kablukov, Telegin), 14. N. Gusev (Moziakin, Daciuk), 20. Vojnov (N. Gusev, Kaprizov), 29. S. Kalinin (Kovaľčuk, Vojnov), 34. Nesterov (N. Gusev, Daciuk), 54. Telegin (Grigorenko, Kablukov) – 28. Bonsaksen (M. Olimb, K. A. Olimb)
  • Kanada – Fínsko 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
  • Gól: 41. Noreau (O´Dell).
  • Švédsko – Nemecko 3:4 pp (0:2, 0:0, 3:1 – 0:1)
  • Góly: 47. Lander (Dahlin, Omark), 50. Hersley (Omark, Wikstrand), 52. Wikstrand (Lundqvist) 14. Ehrhoff (Hager, Schütz), 15. Noebels (Kink), 49. Kahun (Mauer), 62. Reimer (Ehliz, Boyle).
  • SEMIFINÁLE
  • 23.2.
  • Česko – OŠR 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
  • Góly: 28. N. Gusev (Daciuk), 29. Gavrikov (Telegin, Grigorenko), 60. Kovaľčuk (Zub, Zubarev)
  • Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iverson (Kan.), Lemelin (USA) – Dahmen (Švéd.), Suominen (Fín.)
  • Kanada – Nemecko 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)
  • Góly: 29. Brulé (Ch. Lee, Noreau), 43. M. Robinson (Ch. Thomas, Ch. Lee), 50. Derek Roy (Ch. Lee) – 15. Macek (Kahun), 24. Plachta (Hager), 27. Mauer (M. Goc, Wolf), 33. Hager (Plachta, Schütz)
  • Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: Brulé (Kan.) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: KUBUŠ (SR), T. Mayer – McIntyre (obaja USA), Otmachov (Rus.), 4057 divákov
  • O 3. MIESTO:
  • Česko – Kanada 4:6 (1:3, 0:0, 3:3)
  • Góly: 10. Martin Růžička (Červenka), 47. Jan Kovář (Horák, Řepík), 57. Červenka (Nakládal, Mertl), 58. Červenka (Polášek, Mozík) – 9. Ebbett (M.Robinson, Gragnani), 10. Kelly (Goloubef, Klinkhammer), 16. Derek Roy (Kozun, Rene Bourque), 46. Ebbett (Kozun, Goloubef), 50. Kelly (Klinkhammer), 56. Wolski (Howden)
  • Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mayer (USA), Olenin (Rus.) – McIntyre (USA), Otmachov (Rus.)
  • Česko: Francouz – Nakládal, Polášek, Mozík, J. Kolář, Kundrátek, Jordán, O. Němec – Erat, Jan Kovář, D. Kubalík – Mertl, Martin Růžička, Červenka – T. Zohorna, Radil, Koukal, Vondrka, Řepík, Horák – Birner
  • Kanada: Poulin – M. Robinson, Ch. Lee, Noreau, Chay Genoway, Goloubef, Gragnani, Stollery – Lapierre, O'Dell, Raymond – Rene Bourque, Kozun, Derek Roy – Ch. Thomas, Ebbett, Wolski – Vey, Howden, Klinkhammer – Ch. Kelly
  • FINÁLE
  • 25.2. 5:10 OŠR – Nemecko

ŽENY

  • 10.2.
  • B-skupina
  • Japonsko – Švédsko 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

    Góly: 37. Ukitová – 3. Rasková, 42. Hjalmarssonová

  • Švajčiarsko – Kórea 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)

    Góly: 11., 12., 20. a 22. Müllerová, 23. a 38. Stänzová, 50. a 52. Stalderová

  • 11.2.
  • A-skupina:
  • Fínsko – USA 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

    Góly: 20. Hoviová – 29. Lamoureuxová-Morandová, 32. Coyneová, 60. Cameranesiová

  • Kanada – OŠR 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

    Góly: 22. a 49. Johnstonová, 36. a 51. Daoustová, 25. Irwinová

  • 12.2.
  • B-skupina:
  • Švajčiarsko – Japonsko 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

    Góly: 31. a 34. S. Benzová, 45. Müllerová – 49. Kubová

  • Švédsko – Kórejská republika 8:0 (4:0, 1:0, 3:0)

    Góly: 4. Nylenová-Perssonová, 10. Lundbergová, 11. Fällmanová, 18. Udenová-Johanssonová 25. Winbergová, 42. Nordinová, 42. Winbergová, 46. Stenbergová

  • 13.2.
  • A-skupina:
  • Kanada – Fínsko 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

    Góly: 1. Agostová-Marcianová, 18. Poulinová, 29. Daoustová, 39. Saulnierová – 48. Väliläová

  • USA – OŠR 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

    Góly: 32. a 32. Lamoureuxová-Davidsonová, 9. Bellamyová, 35. Marvinová, 59. Brandtová

  • 14.2.
  • B-skupina:
  • Švédsko – Švajčiarsko 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

    Góly: 48. Borgqvistová – 34. Müllerová, 52. Stänzová

  • Kórea – Japonsko 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
  • Góly: 30. Griffinová – 2. Kubová, 4. Onová, 52. Koikeová, 59. Ukitová
Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Švajčiarsko 3 3 0 0 0 13:2 9
2. Švédsko 3 2 0 0 1 11:3 6
3. Japonsko 3 1 0 0 2 6:6 3
4. Kórea 3 0 0 0 3 1:20 0
  • Švajčiarsko a Švédsko postúpili do štvrťfinále
  • 15.2.
  • A-skupina:
  • USA – Kanada 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
  • Góly: 41. Coynová – 28. Agostová-Marcianová, 35. Nurseová
  • OŠR – Fínsko 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
  • Góly: 45. Šochinová – 18. a 21. Karvinenová, 40. Väliläová, 53. Tuominenová, 56. Nieminenová
Tabuľka A-skupiny:
1. Kanada 3 3 0 0 0 11:2 9
2. USA 3 2 0 0 1 9:3 6
3. Fínsko 3 1 0 0 2 7:8 3
4. OŠR 3 0 0 0 3 1:15 0
  • Kanada a USA postúpili do semifinále, Fínsko a OŠR do štvrťfinále
  • 17.2.
  • Play off štvrťfinále: OŠR – Švajčiarsko 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
  • Góly: 8. a 54. Šochinová, 34. Kulišovová, 39. Pirogovová, 48. Dergačovová, 60. Sosinová – 21. Müllerová, 32. Stalderová
  • Fínsko – Švédsko 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)
  • Góly: 12. a 30. Väliläová, 7. Nieminenová, 18. Tapaniová, 28. Karvinenová, 45. Nuutinenová, 58. Hakalaová – 29. Nordinová, 40. Stenbergová
  • 18.2.
  • O 5 .- 8. miesto:
  • Švajčiarsko – Kórea 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
  • Góly: 17. Zollingerová (Bullová, L. Benzová), 39. Raselliová (Rüeggová, Altmannová)
  • Švédsko – Japonsko 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
  • Góly: 27. L. Johanssonová – 22. Koikeová, 64. Tokoová
  • 19.2.
  • semifinále: USA – Fínsko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
  • Góly: 3. Marvinová (Dugganová, Pelkeyová), 19. Cameranesiová, 34. J. Lamoureuxová-Davidsonová (Cameranesiová, Panneková), 34. Knightová (Coynová, Morinová), 41. Cameranesiová (Brandtová, Kesselová)
  • semifinále: Kanada – OŠR 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
  • Góly: 2. Wakefieldová (Spoonerová, Turnbullová), 24. Poulinová (Daoustová), 42. Wakefieldová (Fortinová, Turnbullová), 43. Clarková (Staceyová, Mikkelsonová), 55. Johnstonová (Daoustová, Irwinová)
  • 20.2.
  • o 7. miesto: Švédsko – Kórejská republika 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
  • Góly: 6. Kullerová, 20. Alasalmiová, 37. Grahmová, 44. Svedinová, 50. Rasková, 57. Johanssonová – 7. Soojin Han
  • o 5. miesto: Švajčiarsko – Japonsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
  • Gól: 4. Raselliová
  • 21.2.
  • O 3. miesto
  • Fínsko – OŠR 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
  • Góly: 3. Nieminenová (Tuominenová, Tapaniová), 21. Tapaniová (Karvinenová), 33. Välimäkiová (Hoviová) – 23. Sosinová (Beľakovová), 47. Beľakovová (Batalovová)
  • 22.2.
  • Finále:
  • Kanada – USA 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
  • Góly: 22. Irwinová (Turnbullová), 27. Poulinová (Agostová, Daoustová) – 20. Knightová (Morinová, Deckerová), 54. M. Lamoureuxová-Morandová (Panneková), rozhodujúci sam. nájazd J. Lamoureuxová-Davidsonová
  • Vylúčené: 6:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hertichová (Nem.), Timglasová (Švéd.) – Linneková (Nem.), Tauriainenová (Fín.), 4467 divákov
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk