ZOH Soči 2014

22. zimné olympijské hry v Soči


mediálny partner
Slovenského
olympijského
tímu v Soči

Na ukončení olympiády ponesie vlajku Slovenska Kuzminová

Slovenskú zástavu na slávnostnom ukončení zimných olympijských hier v Soči ponesie v nedeľu 23. februára biatlonistka Anastasia Kuzminová.

Anastasia Kuzminová
Obrovská radosť Anastasie Kuzminovej na pódiu.
Autor: ,

Vedenie slovenskej výpravy vybralo za vlajkonosičku ženu, ktorá vybojovala v rýchlostných pretekoch na 7,5 km zlatú medailu. Kuzminová napodobní biatlonového kolegu Pavla Hurajta, ktorý niesol slovenskú vlajku na ukončení ZOH 2010 vo Vancouveri.

V súčasnosti už má 29-ročná rodáčka z ruského Ťumeňa tri olympijské medaily, pred štyrmi rokmi získala zlato v rýchlostných pretekoch a striebro v stíhacích.

"Naša voľba bola jednoznačná a jednoduchá. Už sme Nasťu ako vlajkonosičku nahlásili aj na príslušné miesta,“ povedala pre agentúru SITA vedúca slovenskej výpravy Jana Gantnerová. Pri slávnostnom otvorení niesol vlajku SR hokejista Zdeno Chára.

Kuzminová 7. februára na otváracom ceremoniáli chýbala, pretože už počas prvého víkendu mala na programe úvodné preteky. V nich získala zlato. Záverečný ceremoniál sa uskutoční v nedeľu 23. februára symbolicky od 20.14 h miestneho času (17.14 SEČ).

Basketbalový klub Petržalka

Basketbalový klub Petržalka

23.03.2017 00:26

BK Petržalka - OZ, cieľom klubu je viesť deti a mládež k pravidelnému športu. Máme cca 60 dievčat, vek 8-16 rokov v mládežníckych družstvách a prípravkách v Petržalke

Tobias Ellwood

Londýn má nového hrdinu. Britský politik zachraňoval zraneného policajta

22.03.2017 21:32

Britský tajomník pre záležitosti Blízkeho východu Tobias Ellwood zasahoval pri záchrane zraneného policajta.

Rex Tillerson

USA vyzvali spojencov na zintenzívnenie boja proti IS

22.03.2017 21:17

Tillerson vyzval členov medzinárodnej koalície, ktorá bojuje proti IS na území Iraku a Sýrie, aby vo vyššej miere prispeli k úsiliu o porazenie tejto skupiny.

Útok v Londýne,

Svet reaguje na útok v Londýne: Terorizmus je absolútne zlo

22.03.2017 20:04

Poprední svetoví politici vyjadrili, po zrejmom teroristickom útoku v Londýne, Británii podporu a solidaritu.

Bleskové správy
  • 23:00

    Nemecký futbalový klub Hamburger SV predĺžil zmluvu s trénerom Markusom Gisdolom do roku 2019.

  • 20:51

    Basketbalistky ŠBK Šamorín skompletizovali kvarteto semifinalistov play-off extraligy žien. Zverenky trénera Tomáša Kačmarika zvíťazili v rozhodujúcom treťom stretnutí štvrťfinále nad Popradčankami 75:45 a sériu ovládli 2:1 na zápasy.

  • 20:25

    Poslanci dolnej komory ruského parlamentu schválili prísnejšiu legislatívu namierenú proti výtržníkom na športoviskách. Urobili tak rok predtým, ako sa budú v krajine konať futbalové majstrovstvá sveta 2018.

Ďalšie bleskové správy »