ZOH Soči 2014

22. zimné olympijské hry v Soči


mediálny partner
Slovenského
olympijského
tímu v Soči

Stromková má odreninu na brade, Šlepeckú pobolieva koleno

Všetci slovenskí športovci sú dva dni pred začiatkom 22. zimných olympijských hier zdraví, ale drobné šrámy sa už objavili.

Trošku väčší polet na prvom skoku počas tréningu"
- takto komentovala svoj pád Zuzana Stromková na Facebooku.
Trošku väčší polet na prvom skoku počas tréningu" - takto komentovala svoj pád Zuzana Stromková na Facebooku.
Autor: facebook.com/stromkovazuzana

Najmä lyžiarske akrobatky Zuzana Stromková a Natália Šlepecká hlásia menšie problémy, ktoré by im však nemali brániť v štarte v novej olympijskej disciplíne – slopestyle.

„Zuzka Stromková sa na tréningu zoznámila so snehom. Trochu ho lízla, má odreninu na brade, ale berie to dobre, smeje sa,“ informoval hlavný tlačový atašé slovenskej výpravy Ľubomír Souček. Čo sa týka jej kolegyne Šlepeckej, tá si pri jednom zo skokov šetrila naposledy operované koleno a dopadla viac na to druhé, ktoré jej operovali tri mesiace predtým. Potom pocítila bolesť.

„Bola na vyšetrení, ale to nepotvrdilo nejaké poškodenie. Koleno ju však bolí. Trať pre lyžiarskych akrobatov v slopestyle je rovnaká ako pre snoubordistov a je veľmi náročná. Najmä skoky sú náročné a dlhé, na čo už viacerí snoubordisti doplatili zranením vrátane majstra sveta,“ komentoval Souček.

V tejto súvislosti ruskí organizátori prisľúbili, že niektoré skoky v Parku extrémnych športov Roza Chutor na Červenej Poľane skrátia, čiže do začiatku pretekov budú musieť urobiť terénne úpravy. Majú na to už len niekoľko hodín.

Snoubordisti a snoubordistky začínajú svoju kvalifikáciu už vo štvrtok 6. februára. Akrobatické lyžiarky vrátane dvoch Sloveniek majú kvalifikáciu aj finále v slopestyle na programe v utorok 11. februára. „Tie skoky sú naozaj extrémne. Natália Šlepecká potvrdila, že trať je veľmi náročná aj pre mužov, nieto ešte pre ženy,“ dodal Souček.

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Bleskové správy
  • 18:47

    Ruského hokejistu Nikitu Kučerova vyhlásili za prvú hviezdu týždňa v NHL. Dvadsaťtriročný útočník Tampy Bay nazbieral v troch stretnutiach sedem bodov (5+2).

  • 18:37

    Český futbalista Tomáš Rosický už nezasiahne do súťažného diania v sezóne. Skúsený 36-ročný stredopoliar sa rozhodol operáciou vyriešiť vleklé problémy s achilovkou. O návrat na trávniky v drese pražskej Sparty sa bude usilovať na štarte nasledujúceho ročníka.

  • 16:43

    Macedónsky defenzívny stredopoliar Arijan Ademi dosiahol na Športovom arbitrážnom súde (CAS) skrátenie zákazu činnosti od Európskej futbalovej únie (UEFA) zo štyroch na dva roky.

Ďalšie bleskové správy »