Marec 2013: Krakov sa uchádza o olympiádu. So slovenskou pomocou

To, o čom sa v závere minulého roku špekulovalo, nabralo v predchádzajúcich mesiacoch reálne kontúry.

Simon Ammann

Na mostíku v Oberstdorfe triumfoval Švajčiar Ammann

29.12.2013 20:20

Švajčiar Simon Ammann sa stal víťazom nedeľňajších úvodných pretekov 62. ročníka Turné štyroch mostíkov (T4M) v skokoch na lyžiach v Oberstdorfe.

Marlies Schildová

Marlies Schildová má víťazstvo i rekord

29.12.2013 17:20

Rakúšanka Marlies Schildová sa stala víťazkou nedeľňajšieho slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok na domácej trati v Lienzi.

Aksel Lund Svindal

Obávané Stelvio zvládol najrýchlejšie Svindal

29.12.2013 15:11

Nór Aksel Lund Svindal sa stal víťazom nedeľňajšieho zjazdu mužov v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v talianskom Bormiu.

Veronika Velez-Zuzulová

Zuzulová opustila nemocnicu. Konečne doma, napísala

28.12.2013 17:13

Najlepšia slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová po Vianociach strávených na nemocničnom lôžku pokračuje v domácej liečbe operovaného ľavého kolena.

Marit Björgenová

Na prológu Tour de Ski dominovala Nórka Björgenová

28.12.2013 15:17

Favorizovaná nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová sa stala víťazkou sobotňajšej úvodnej etapy Tour de Ski - prológu na 3 km voľnou technikou v nemeckom Oberhofe.

Anna Fenninger

Obrovský slalom v Lienzi ovládla domáca Fenningerová

28.12.2013 15:03

Domáca Anna Fenningerová sa stala víťazkou sobotňajšieho obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v rakúskom Lienzi.

Marcel Hirscher

Obrák v Alta Badii ovládol Hirscher, Žampovci spončili po prvom kole

22.12.2013 13:34

Rakúšan Marcel Hirscher zvíťazil v nedeľňajšom obrovskom slalome mužov v pretekoch Svetového pohára v talianskej Alta Badii.

Kaufmannová-Abderhaldenová

Zjazd vo Val d'Isere vyhrala Švajčiarka Kaufmannová-Abderhaldenová

21.12.2013 13:18

Švajčiarska zjazdárka Marianne Kaufmannová-Abderhaldenová sa teší z prvého triumfu v pretekoch Svetového pohára v kariére.

Jana Gantnerová

Skvelá Gantnerová získala na univerziáde zlato, Kantorová striebro

20.12.2013 21:54

Slovenské zjazdárky Jana Gantnerová a Barbara Kantorová získali na svetovej zimnej univerziáde zlatú resp. striebornú medailu v kombinácii.

Lindsey Vonnová

Vonnová mala utiecť do Pakistanu, vraj nechcela deti s Woodsom

19.12.2013 14:44

Nie je veľa športovkýň v alpskom lyžiarskom kolotoči, ktorých meno by predstavovalo na globálnej úrovni pojem. Tým ozaj svetoznámym menom je Lindsey Vonnová.

Thomas Morgenstern

Morgenstern mal hrôzostrašný pád. Skončil v nemocnici

15.12.2013 17:49

Rakúsky skokan na lyžiach Thomas Morgenstern zažil počas tohto víkendu v nemeckom stredisku Titisee-Neustadt radosť i bolesť.

Anastasia Kuzminová

V stíhačke triumf Semerenkovej, Slovenky bežali 5 okruhov navyše

15.12.2013 12:00

Vaľ Semerenková sa stala víťazkou stíhacích pretekov na 10 km, ktoré boli súčasťou 3. kola SP biatlonistiek v Le Grand Bornand.

Suverén Ligety vypadol už v 1. kole. Využil to Hirscher

14.12.2013 13:52, aktualizované: 16:07

Marcel Hirscher zvíťazil v sobotňajšom obrovskom slalome mužov v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach vo francúzskom Val d'Isére.

Selina Gasparinová

Kuzminová chýbala medzi najlepšími, Fourcada zatienil mladší Bö

14.12.2013 11:56, aktualizované: 16:37

Švajčiarka Selina Gasparinová sa stala víťazkou sobotňajších rýchlostných pretekov na 7,5 km.

gbúrová, sane

Sánkari Gbúrová a Ninis vybojovali miestenku do Soči

14.12.2013 10:32, aktualizované: 22:49

Nemka Natalie Geisenbergerová ešte neokúsila v olympijskej sezóne iný pocit ako víťazný.

Natália Prekopová

Prekopovej zlato je jubilejnou 50. medailou pre Slovensko

13.12.2013 19:46

Hneď dve medaily vybojovali slovenské reprezentantky v druhý súťažný deň svetovej zimnej univerziády 2013 v talianskom Trentine.

Janka Gereková

Biatlon: Slovenky skončili v štafete deviate

12.12.2013 16:24

Reprezentantky Nemecka sa stali víťazkami pretekov ženských štafiet na 4x6 km vo francúzskom Le Grand Bornand.

velez-zuzulová, operovane koleno

Velez-Zuzulová je už po operácii. Som späť na štarte, uviedla

10.12.2013 10:34

Najlepšia slovenská slalomárka Veronika Velez-Zuzulová má za sebou operáciu zraneného ľavého kolena.

Ted Ligety, Bode Miller, Beaver Creek

Americká párty v Beaver Creeku. Obrák si podmanil Ligety pred Millerom

08.12.2013 22:34

Američan Ted Ligety sa stal suverénnym víťazom obrovského slalomu mužov v pretekoch Svetového pohára zjazdárov v americkom Beaver Creeku.

Solemdalová, Julia Džimová

Stíhačku v Hochfilzene ovládla Nórka Solemdalová, Kuzminová šestnásta

08.12.2013 13:34

Nórska biatlonistka Synnöve Solemdalová sa stala víťazkou nedeľňajších stíhacích pretekov žien na 10 km v rámci 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene.

Maria Hoefl-Rieschová

Víťazné double v Höflovej-Rieschovej v kanadskom mraze

07.12.2013 23:22

Nemka Maria Höflová-Rieschová ovládla aj druhý ženský zjazd Svetového pohára v Lake Louise a potvrdila, že mrazívé podmienky v kanadskej Alberte jej svedčia.

Gregor Schlierenzauer

V Lillehammeri triumfoval Schlierenzauer

07.12.2013 20:02

Rakúsky reprezentant v skokoch na lyžiach Gregor Schlierenzauer sa stal na strednom mostíku HS-100 v nórskom Lillehammeri.

Slovenské biatlonistky skončili v štafete na výbornom šiestom mieste

07.12.2013 13:26, aktualizované: 16:28

V súťaži ženských štafiet na 4x6 km v biatlone na pretekoch Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene triumfovala Ukrajina pred Nemkami a Francúzkami.

kuzminová

V šprinte premiérový triumf Gasparinovej, Kuzminová trinásta

06.12.2013 13:59

Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová skončila na 13. mieste v rýchlostných pretekoch na 7,5 km v rámci 2. kola Svetového pohára biatlonistov v Hochfilzene.

Bleskové správy
  • 15:24

Najlacnejšia vstupenka na futbalový zápas Slovensko - Španielsko v rámci kvalifikácie o postup na ME 2016 bude stáť 25 eur (za bránku). Vstupenky na východnú a západnú tribúnu budú stáť 50 a 59 eur.

• 14:43

Halový hardový tenisový turnaj ATP World Tour 250 St. Petersburg Open, na ktorom v septembri 2012 získal Martin Kližan svoj prvý a zatiaľ jediný titul z hlavnej profesionálnej úrovne, sa sťahuje z ruského Petrohradu do izraelského Tel Avivu.

• 13:58

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako prvá zvíťazila v stretnutí 1. kola na turnaji WTA v malajzijskom Kuala Lumpure nad tureckou kvalifikantkou Pemrou Özgenovou 6:1, 6:3.