Zimné športy

Peter Prevc

Prevc valcuje aj naďalej. V Almaty si vyskákal dvanásty triumf v sezóne

27.02.2016 16:10

Slovinský skokan na lyžiach Peter Prevc sa stal na mostíku HS-140 v kazašskom Almaty víťazom večerných pretekov jednotlivcov.

Paulína Fialková

Fialková skončila na ME v biatlone v stíhačke na peknom piatom mieste

27.02.2016 12:00

Slovenská reprezentantka v biatlone Paulína Fialková obsadila výborné piate miesto v sobotňajších stíhacích pretekoch žien na 10 km na majstrovstvách Európy v ruskom Ťumeni.

Alexis Pinturault

Pinturault vyhral obrák v Hinterstoderi. Aj s bolesťou

26.02.2016 14:35

Francúz Alexis Pinturault zvíťazil v piatok v rakúskom Hinterstoderi v obrovskom slalome v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní.

Veronika Velez-Zuzulová

V Jasnej husto sneží. Konečne zima, chváli Velez-Zuzulová

25.02.2016 15:47

Do začiatku pretekov SP alpských lyžiarok v Jasnej zostáva niečo vyše osem dní a Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová sú už priamo v dejisku.

Jana Gereková

Veľký úspech slovenských biatlonistov! Na ME získali striebro

24.02.2016 15:40, aktualizované: 20:06

Slovenskí biatlonisti Paulína Fialková, Jana Gereková, Matej Kazár a Martin Otčenáš získali striebro v pretekoch miešaných štafiet na majstrovstvách Európy v ruskej Ťumeni.

Jasná, Svetový pohár, prípravy

Jasná je pripravená na Svetový pohár, potvrdil delegát FIS

24.02.2016 14:24

Slovenské stredisko Jasná môže v dňoch 5. - 6. marca 2016 podľa plánu hostiť preteky Svetového pohára v obrovskom slalome a slalome žien.

Veronika Velez-Zuzulová, Lara Gutová

Velez-Zuzulová: V paralelnom slalome by mali urobiť samostatné bodovanie

24.02.2016 13:55

Veronika Velez-Zuzulová má dve kolá pred koncom slalomového vyvrcholenia SP na konte 486 bodov a v hodnotení najtočivejšej disciplíny jej patrí druhá priečka.

lindsey vonnová, lyžovanie,

V Štokholme pre Velez-Zuzulovú aj Vlhovú stop vo štvrťfinále

23.02.2016 17:50, aktualizované: 19:50

Víťazmi paralelného slalomu v rámci SP alpských lyžiarov vo švédskom Štokholme sa v utorok večer stali Švajčiarka Wendy Holdenerová a Rakúšan Marcel Hirscher.

Velez-Zuzulová, Petra Vlhová

Pozor na chyby. Slovenky preverí štokholmská naháňačka

23.02.2016 10:00

Zmení sa všetko. Technika jazdy, pohľad na trať i jej dĺžka. Už nepôjde len o boj s časomierou, ale aj s konkurentkou priamo na svahu.

Veronika Velez-Zuzulová, šárka strachová, frida hansdotter

Jasná pripravila Slovenky o vážnu konkurentku

21.02.2016 16:16

Šárka Strachová sa počas tréningu v Jasnej zranila a bude chýbať na štarte utorňajšieho paralelného slalomu v Štokholme.

Anastasia Kuzminová

Slovenskí biatlonisti pôjdu na marcové MS definitívne bez Kuzminovej

21.02.2016 13:23

Definitívne bez Anastasie Kuzminovej bude slovenská výprava na biatlonové MS, ktoré sa uskutočnia 3. - 13. marca v Osle-Holmenkollene.

Dominik Paris

Zjazd v Chamonix ovládol Talian Paris, slávi prvú výhru v sezóne

20.02.2016 15:06

Sobotňajšie preteky v zjazde mužov v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov vo francúzskom Chamonix ovládol Talian Dominik Paris.

Lindsey Vonnová

Vonnová si napravila chuť, získala už ôsmy malý glóbus za zjazd

20.02.2016 13:36

Američanka Lindsey Vonnová si druhým miestom v zjazde Svetového pohára v La Thuile zabezpečila ôsmy krištáľový glóbus v tejto disciplíne.

20.02.2016 11:20

Americká lyžiarska hviezda Lindsey Vonnová sa "pomstila" lyži, ktorá jej vypla počas piatkového zjazdu Svetového pohára v La Thuile.

severin freund, skoky na lyžiach,

V Lahti skočil najďalej Rakúšan Hayböck

19.02.2016 21:10

Rakúsky skokan na lyžiach Michael Hayböck sa stal na mostíku HS-130 vo fínskom Lahti víťazom piatkových podvečerných pretekov.

Alexis Pinturault, lyžovanie, zjazd, zjazdové lyžovanie

Pinturault zvíťazil v Chamonix a má malý glóbus. Žampa spadol

19.02.2016 17:10

Francúz Alexis Pinturault si na domácom snehu v Chamonix vybojoval svoj tretí malý glóbus za celkové víťazstvo v hodnotení alpskej kombinácie Svetového pohára alpských lyžiarov.

Lara Gutová

Gutová vyhrala zjazd v La Thuile, Vonnová spadla a prišla o vedenie v SP

19.02.2016 14:09, aktualizované: 14:50

Švajčiarka Lara Gutová zvíťazila v piatkovom siedmom zjazde sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok v talianskom stredisku La Thuile.

Radoslav Židek

Od prvej slovenskej medaily na ZOH uplynulo 10 rokov

16.02.2016 19:50

V utorok 16. februára 2016 uplynulo presne desať rokov od historického zisku striebra Radoslava Žideka na zimných olympijských hrách v talianskom Turíne.

Sklamaná Velez-Zuzulová: Bol to boj od štartu až do cieľa

15.02.2016 16:32

Veronika Velez-Zuzulová desiata a Petra Vlhová s predčasným koncom v 2. kole. Ôsmy slalom sezóny vo švajčiarskej Crans Montane Slovenkám nevyšiel podľa predstáv.

Mikaela Shiffrinová

Shiffrinová sa vrátila a zvíťazila. Zuzulová skončila 10., Vlhová vypadla

15.02.2016 11:02, aktualizované: 14:06

Slovenská reprezentantka Veronika Velez-Zuzulová obsadila 10. miesto v pondelkovom slalome Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskej Crans Montane.

Zlatý hetrik? Velez-Zuzulová útočí v srdci Švajčiarskych Álp

15.02.2016 07:12

Pred dvomi týždňami odchádzali zo severu Slovinska rozčarované. Najväčším konkurentkám opäť vážne hrozili, útočili na ďalší úspech. Ráznu stopku im však vystavil - dážď.

Peter Prevc

Slovincom to v tejto sezóne lieta. Na severe si vyskákali zlatý hetrik

14.02.2016 20:28

Slovinský skokan na lyžiach Peter Prevc sa stal na "mamuťom" mostíku HS-225 v nórskom Vikersunde víťazom podvečerných pretekov jednotlivcov.

Crans Montana

Lyžiarsky paradox: Slalom v Crans Montane ohrozený, je tam veľa snehu

14.02.2016 16:40

Keď zástupcovia Medzinárodnej lyžiarskej federácie prisúdili zrušený mariborský slalom Svetového pohára žien švajčiarskej Crans Montane, netušili, že opäť budú mať problém so snehom.

Therese Johaugová

Johaugovej víťazné double vo Falune, Procházková skončila až 61.

14.02.2016 13:52

Nórska favoritka Therese Johaugová zvíťazila v pretekoch na 10 km voľnou technikou s hromadným štartom v rámci Svetového pohára bežkýň na lyžiach vo švédskom Falune.

Felix Neureuther

V Japonsku triumfoval Neureuther, Žampovci slalom nedokončili

14.02.2016 08:34

Nemec Felix Neureuther sa stal víťazom slalomu Svetového pohára alpských lyžiarov v japonskom stredisku Juzawa Naeba.

Bleskové správy
  • 22:14

Nemecký futbalový klub Hannover 96 oplakáva smrť svojho stredopoliara Niklasa Feierabenda. Od štvrtka 19-ročný mladík neprežil v nedeľu dopravnú nehodu.

• 21:08

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa vedú v semifinálovej sérii národného play-off 2:0 na zápasy. Zverenky trénera Michala Lukačína v druhom domácom stretnutí nad HK Slávia Partizánske zvíťazili 25:18.

• 19:42

VK Bystrina SPU Nitra zvíťazil nad VK MIRAD PU Prešov 3:0 (20, 20, 14) v treťom stretnutí finále play-off extraligy volejbalistov 2015/2016 a v sérii hranej na štyri úspechy znížil na 1:2.