Prepadák Sloveniek v Amerike, najhorší výsledok v sezóne. Aj Kuzminová doplatila na biednu streľbu

Slovenským biatlonistkám sa nevydaril piatkový šprint Svetového pohára v americkom Utahu.

09.03.2024 00:28
SR Osrblie šport biatlon ME ženy šprint 7,5 km BBX Foto:
Anastasia Kuzminová.
debata (5)

V stredisku Soldier Hollow všetky tri skončili hlboko v poli porazených a nepostúpili do stíhacích pretekov.

Ich nádej na prijateľný výsledok pochovala už prvá streľba v ľahu. Anastasia Kuzminová minula trikrát a po úvodnom nástrele bola 81., Zuzana Remeňová dvakrát (84. miesto), Mária Remeňová až štyrikrát (94. miesto).

Konečné umiestnenia boli podobné.

Kuzminová v stredisku, kde bola pred piatimi rokmi vo svojej poslednej „riadnej“ sezóne v šprinte piata, urobila celkovo až 6 chýb a obsadila 85. miesto. Zuzanu Remeňovú klasifikovali na 86. priečke (4), jej sestru Máriu na 90. mieste (6).

Vystúpenie Sloveniek na predposlednom šprinte sezóny bolo najhorším výsledkov v prebiehajúcom ročníku. Na účasť v stíhačke všetky tri stratili viac ako minútu.

Z výhry sa aj napriek jednému chybnému výstrelu tešila Francúzka Justine Braisazová-Bouchetová. S odstupom 13,4 sekundy skončila druhá Nórka Ingrid Tandrevoldová, tretia bola Francúzka Lou Jeanmonnotová (+ 19,2).

kapustová biatlon Čítajte viac Sezóna snov v podaní Emy Kapustovej. Slovenskú kométu čaká kľúčový prestup