Zimné športy

Biatlon, Soči

Fak má zlato z hromadného štartu, Björndalen zostal bez medaily

15.03.2015 17:34

Majstrovstvá sveta v biatlone vyvrcholili v nedeľu vo fínskom Kontiolahti pretekmi mužov s hromadným štartom na 15 km, ktoré ovládol Slovinec Jakov Fak.

Vaľ Semerenková

Veľký úspech Semerenkovej, Gereková zakončila šampionát v druhej desiatke

15.03.2015 14:34

Ukrajinka Vaľ Semerenková sa stala v nedeľu v Kontiolahti majsterkou sveta v biatlonových pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km.

Adam Žampa

Žampa skončil v Kranjskej Gore na peknom štrnástom mieste

15.03.2015 13:40

Slovák Adam Žampa obsadil 14. miesto v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore.

Veronika Zuzulová

Zuzulová: Shiffrinová je zdolateľná. Mám na to posledný pokus

15.03.2015 11:40

Útrapy zo začiatku sezóny sú zabudnuté. Slovenská zjazdárka Veronika Velez-Zuzulová (30) v súčasnosti exceluje.

Klaudia Medlová

Medlová opäť zažiarila. V Špindlerovom Mlyne skončila druhá

14.03.2015 19:08

Slovenská reprezentantka v snoubordingu Klaudia Medlová skončila na druhom mieste v disciplíne slopestyle na pretekoch Svetového pohára v českom Špindlerovom Mlyne.

Cologna, Sundby

Maratón v Holmenkollene ovládol Röthe. Bajčičák neprekvapil

14.03.2015 18:40

Nór Sjur Röthe sa prvýkrát v kariére stal víťazom pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach.

Marcel Hirscher

Rakúšan Hirscher má malý glóbus za obrák. Adam Žampa nebodoval

14.03.2015 14:26

Víťazom sobotňajšieho predposledného obrovského slalomu Svetového pohára alpských lyžiarov v sezóne 2014/2015 v slovinskej Kranjskej Gore sa stal Francúz Alexis Pinturault.

Veronika Velez Zuzulová

Skvelá Velez-Zuzulová. Po Maribore skončila druhá i v Aare

14.03.2015 12:14, aktualizované: 17:17

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Velez-Zuzulová obsadila 2. miesto v sobotňajšom slalome Svetového pohára vo švédskom Aare.

Anna Fenningerová

Triumf v Aare posunul Fenningerovú na čelo Svetového pohára

13.03.2015 20:38, aktualizované: 20:47

Rakúšanka Anna Fenningerová sa stala víťazkou piatkového obrovského slalomu Svetového pohára alpských lyžiarok vo švédskom Aare.

Henrik Kristoffersen

Chladný Nór sa zapísal do učebníc dejepisu

11.03.2015 09:00

Je mladý a cieľavedomý. Lyžiarsky svet udivuje pevnými nervami a obrovskou psychickou výdržou.

Jana Gereková

Ani spokojná, ani nespokojná, Gereková chce do desiatky

10.03.2015 13:49

Slovenská biatlonistka Jana Gereková má za sebou úvodné dve individuálne vystúpenia na MS v biatlone vo fínskom Kontiolahti.

Petra Vlhová

Vlhová juniorský titul v slalome neobhájila. Dostala "špicara"

09.03.2015 16:48

Slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej sa nepodarilo obhájiť titul juniorskej majsterky sveta v slalome.

Gereková si v stíhačke pohoršila, z dvanásteho miesta klesla na štrnáste

08.03.2015 17:14

Francúzska reprezentantka Marie Dorinová Habertová dovŕšila počas víkendu vo fínskom Kontiolahti zlaté double z majstrovstiev sveta v biatlone.

Marit Björgenová

Björgenová víťazstiev stále nemá dosť. V Lahti navýšila svoj náskok v SP

08.03.2015 14:56

Po šprinte voľnou technikou si fenomenálna nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová vybojovala prvenstvo v Lahti aj v pretekoch na 10 km klasicky.

Lindsey Vonnová

Vonnová vyhrala super G v Garmischi a má našliapnuté na malý glóbus

08.03.2015 14:38

Američanka Lindsey Vonnová zvíťazila v nedeľňajšom superobrovskom slalome v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v nemeckom Garmisch-Partenkirchene.

Gereková nezvládla stojku a skončila dvanásta, Kobela to berie

07.03.2015 18:34

Francúzska reprezentantka Marie Dorinová Habertová sa stala majsterkou sveta v rýchlostných pretekoch na šampionáte biatlonistov vo fínskom Kontiolahti.

Tarjei Bö

Nórske súrodenecké duo a Kanaďan Smith si rozdelili kovy na MS v biatlone

07.03.2015 14:18

Nórsky reprezentant Johannes Thingnes Bö sa stal majstrom sveta v rýchlostných pretekoch mužov na 10 km na svetovom šampionáte biatlonistov vo fínskom Kontiolahti.

Tina Weiratherová

V zjazde v Garmischi favoritkám výpálila rybník Lichtenštajnka

07.03.2015 12:38

Tina Weiratherová dosiahla premiérový triumf v zjazde v pretekoch Svetového pohára v alpskom lyžovaní.

Gabriela Soukalová

Biatlon: Zlato zo zmiešanej štafety majú Česi, Slováci v poli porazených

05.03.2015 19:02

Reprezentanti Česka sa stali majstrami sveta v miešaných biatlonových štafetách na 2x6 + 2x7,5 km.

Adam Žampa

Adam Žampa: Vyhrať prvýkrát a doma je neskutočné

03.03.2015 13:36, aktualizované: 15:06

Slovenský reprezentant Adam Žampa sa stal víťazom utorkového obrovského slalomu v rámci finálových pretekov Európskeho pohára alpských lyžiarov v Jasnej v Nízkych Tatrách.

Petter Northug

Northug vymenil väzenie za štyri zlaté medaily

01.03.2015 18:43

Odporúčame Ani jazda pod vplyvom alkoholu nezastavila aktuálneho suveréna bielej stopy.

Marit Björgenová, Therese Johaugová, Charlotte Kallová

Majsterkou sveta na 30 km klasicky je Johaugová, Björgenová menila lyže

28.02.2015 15:36, aktualizované: 16:46

Nórska reprezentantka Therese Johaugová sa v sobotu stala víťazkou behu na 30 km klasickou technikou s hromadným štartom na MS vo švédskom Falune.

Severin Freund

Majstrom sveta na veľkom mostíku sa stal suverénne Freund

26.02.2015 19:32, aktualizované: 20:07

Nemecký skokan na lyžiach Severin Freund si suverénnym spôsobom vybojoval na veľkom mostíku HS-134 zlatú medailu na MS vo švédskom Falune.

švédsko, ms, lyžovanie, bežky, falun,

Švédi využili domácu trať, Nóri pohoreli

25.02.2015 17:40

Usporiadateľská krajina získala prvé dva cenné kovy. V medailovej bilancii začína konkurovať Nemcom so štyrmi a Nórom so šiestimi zlatými medailami.

Jana Gantnerová

Jana Gantnerová ml. pre problémy s kolenom ukončila kariéru

25.02.2015 16:30

Univerziádne preteky v slalome pred 12 dňami v španielskej Granade boli poslednými na svetovej úrovni pre slovenskú zjazdárku Janu Gantnerovú.

Bleskové správy
  • 23:02

Futbalisti Macedónska remizovali v prípravnom stretnutí na domácom trávniku v Skopje s Austrálčanmi 0:0.

• 21:12

Aj tretie finále Západnej konferencie KHL sa skončilo triumfom hráčov CSKA Moskva. Hokejisti z hlavného mesta Ruska tentoraz zvíťazili na horúcom ľade SKA Petrohrad 3:1.

• 19:59

Brankár Minnesoty Devan Dubnyk, pravý krídelník Columbusu Cam Atkinson a center Colorada Ryan O´Reilly sa stali hviezdami uplynulého týždňa v Národnej hokejovej lige.