Skvelé druhé kolo! Vlhová sa pretlačila na pódium

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová výborne vstúpila do novej sezóny Svetového pohára. V obrovskom slalome v Söldene obsadila tretiu priečku.

23.10.2021 14:12
Petra Vlhová Foto: ,
Petra Vlhová.
debata (39)

Do druhého kola pritom obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu vstupovala zo šiesteho miesta. V druhej jazde však predviedla skvelý výkon, ktorý jej stačil na pódiové umiestnenie.

Z víťazstva sa v Rakúsku tešila Američanka Mikaela Shiffrinová, na druhom mieste skončila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová – víťazka úvodného kola.

Petra Vlhová v Söldene Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Petra Vlhová gratuluje Mikaele Shiffrinovej.

Za víťazkou zaostala zverenka Maura Piniho o 1,3 sekundy, na druhé miesto stratila o 14 stotín menej.

Slovenská zjazdárka sa do druhej jazdy pustila razantne a na prvom medzičase bola v ohromnom predstihu.

Hoci ani v ďalších úsekoch výrazne nechybovala, postupne náskok strácala, aj pod vplyvom difúzneho svetla a zhoršujúceho sa povrchu.

To sa potvrdilo aj v jazdách domácich spolufavoritiek a pred jazdami dvoch suveréniek mala Slovenka isté stupne víťaziek.

Petra Vlhová Čítajte viac Výborný vstup. Vlhová bude útočiť na stupne víťazov

Obe hviezdy prvého kola svoje pozície nepustili, akurát si ich po dramatickom priebehu vymenili a Shiffrinová slávila úctyhodné jubileum.

Vo veku 26 rokov má Vlhovej vrstovníčka ešte množstvo perspektív, napríklad absolútny rekord Švéda Ingemara Stenmarka (86 víťazstiev v pretekoch SP).

Pre Vlhovú znamená tretie miesto vyrovnanie najlepšieho kariérneho výsledku zo Söldenu. Rovnakú priečku obsadila aj vlani.

odkaz Foto: Pravda
Kalendár Petry Vlhovej v sezóne 2021/2022.

„Vždy, keď získam pódium, tak sa veľmi teším. Dnes to bol boj, nemala som vôbec dobrý pocit. Na strmine som robila chyby, ktoré ma stáli čas. V cieli som ani nechcela veriť, že som prvá,“ vravela v rozhovore pre RTVS.

„Zažívame iné pocity ako minulý rok. Pred fanúšikmi je to skvelé. Bavili sme sa o tom aj s Mikaelou Shiffrinovou. Hádam sa blížime k lepším časom,“ dodala.

Strata Slovenky na prvé dve pretekárky bola značná. Za obomi zaostala o viac ako sekundu.

„Je ťažké povedať, či je to súboj len nás troch. Je tam viac báb, ktoré môžu útočiť na pódium. Mám pred sebou veľa práce. Nevedeli sme, na čom sme. Preteky sú aj o boji s nervami, zvládla som to, tešíme sa a pokračujeme ďalej,“ uviedla Vlhová.

Vlhová dosiahla už 45. pódiové umiestnenie v pretekoch SP, z toho 20-krát vyhrala. To sa práve v sobotu 70.krát v kariére podarilo Shiffrinovej a na rekordnú krajanku Lindsey Vonnovú jej chýba rovný tucet triumfov.

Najbližšie sa predstaví 13. novembra v Lechu, kde sa uskutoční paralelný slalom, teda disciplína, v ktorej Vlhová taktiež patrí k najjužšej špičke.

Výsledky obrovského slalomu SP v Söldene:
1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2:07,22 min (1:02,82/1:04,40), 2. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,14 s (1:02,80/1:04,56), 3. Petra VLHOVÁ (SR) +1,30 (1:03,61/1:04,91), 4. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,39 (1:03,43/1:05,18), 5. Maria Therese Tvibergová (Nór.) +1,45 (1:04,26/1:04,41), 6. Meta Hrovatová (Slov.) +1,59 (1:03,78/1:05,03), 7. Valerie Grenierová (Kan.) +1,85, 8. Tessa Worleyová (FR.) +2,06, 9. Nina O'Brienová (USA) +2,31, 10. Ramona Siebenhoferová (Rak.) +2,38

Poradie v SP (po 1 z 37 pretekov):
1. Shiffrinová 100 bodov, 2. Gutová-Behramiová 80, 3. VLHOVÁ 60, 4. Liensbergerová 50, 5. Tvibergová 45, 6. Hrovatová 40

Poradie v obr. slalome (po 1 z 9 pretekov):

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

39 debata chyba
Viac na túto tému: #zjazdové lyžovanie #Petra Vlhová #obrovský slalom #Sölden #Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2021/2022