Bö od úvodu potvrdzuje, kto je tu pán. Švéd za ním stratil iba osem desatín

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö triumfoval v nedeľňajších druhých individuálnych pretekoch novej sezóny Svetového pohára, ktorými bol šprint na 7,5 km vo fínskom Kontiolahti.

29.11.2020 13:28
Johannes Thingnes Bö Foto: ,
Johannes Thingnes Bö vo víťazných pretekoch v Kontiolahti.

Na stupňoch víťazov ho doplnili dvaja Švédi, Sebastian Samuelsson skončil druhý s odstupom 44 sekúnd, tretí bol Martin Ponsiluoma s mankom 47,9 sekundy.

Najlepší z trojice Slovákov bol Michal Šima, ktorý zaznamenal čistú streľbu, no s odstupom 2:44,1 minúty mu patrila až 50. priečka a nebodoval. Tomáš Hasilla netrafil dvakrát a obsadil 78. miesto, Šimonovi Bartkovi patrila 97. pozícia so šiestimi chybami.

Obhajca celkového prvenstva Bö vyčistil na strelnici všetkých desať terčov, čo mu podľa očakávania zabezpečilo pohodlné víťazstvo, keďže na bežeckej trati nemá momentálne medzi biatlonistami konkurenciu. Dvojica Švédov za ním minula zhodne po jednom terči.

Bö zopakoval svoje víťazstvo z Kontiolahti z predchádzajúcej sezóny, keď zvíťazil v marci 2020 na poslednom podniku SP pred vypuknutím pandémie koronavírusu. V sezóne si pripísal prvý triumf, keď v sobotu skončil v prvých pretekoch sezóny druhý. Víťaz sobotňajších vytrvalostných pretekov Sturla Holm Laegreid z Nórska skončil v šprinte na 18. priečke s jednou chybou.

„Mal som dnes v pláne ísť do pretekov razantnejšie ako včera. Jeden terč tam spadol so šťastím, no odstrieľal som čisto a to mi dalo istotu na trati. Pre moje sebavedomie je veľmi dôležité, že som zvíťazil,“ povedal podľa oficiálnej stránky IBU víťazný Bö.

Svetový pohár v Kontiolahti – šprint mužov (10 km):
1. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 44:00,9 min (0 trestných okruhov), 2. Sebastian Samuelsson +0,8 s (1), 3. Martin Ponsiluoma (obaja Švéd.) +24,1 (1), 4. Vetle Sjaastad Christiansen (Nór.) +34,1 (1), 5. Jakov Fak (Slovin.) +36,8 (0), 6. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +1:18,5 min. (0), 7. Arnd Peiffer (Nem.) +1:23,7 (1), 8. Emilien Jacquelin (Fr.) +1:50,0 (2), 9. Erik Lesser (Nem.) +1:52,0 (1), 10. Ondřej Moravec (ČR) +1:54,8 (0),… 50. Michal ŠIMA +2:44,1 (0), 78. Tomáš HASILLA +3:55,2 (2), 97. Šimon BARTKO +5:24,0 (6)
Celkové poradie SP (po 2. pretekoch): 1. Bö 114 bodov, 2. Samuelsson 92, 3. Sturla Holm Laegreid (Nór.) 83
Poradie v šprinte (po 1. pretekoch): 1. Bö 60, 2. Samuelsson 54, Ponsiluoma 48

Viac na túto tému: #biatlon #Johannes Thingnes Bö