Žiadna Slovenka nedosiahla to, čo Vlhová

Jej kariéra je ešte len na začiatku, no už dosiahla to, čo žiadna iná slovenská zjazdárka pred ňou.

Petra Vlhová
Petra Vlhová.
Autor: ,

Petra Vlhová potvrdila v uplynulej sezóne Svetového pohára, že jej potenciál je výnimočný. Rodáčka z Liptovského Mikuláša obsadila v celkovom hodnotení (v boji o veľký krištáľový glóbus) desiatu priečku. Tak vysoko žiadna iná lyžiarka spod Tatier nikdy predtým nebola.

„Nemožné sa stalo možným. Ďakujem všetkým, ktorí vždy stáli pri mne a verili, že na to mám,“ napísala 22-ročná pretekárka na svojom facebookovom profile.

Čítajte viac

Stalo sa tak po tom, ako v obrovskom slalome v Aspene obsadila siedme miesto (jej doterajším maximom bola ôsma priečka). Práve vďaka nemu sa Vlhová posunula do najlepšej desiatky. Mimochodom, odsunula z nej skúsenejšiu krajanku Veroniku Velez-Zuzulovú.

Vlhová nazbierala počas sezóny 589 bodov. Väčšinu z nich získala vo svojej najsilnejšej disciplíne – v slalome (411). Zvyšné jej priniesol obrovský slalom. Práve v ňom urobila najvýraznejší progres. Vďačí zaň aj novému trénerovi – Talian Livio Magoni prevzal Slovenku pred štartom novej sezóny po Ivanovi Iľanovskom.

„Medzi veľkými bránkami ešte nie je v silách Petry, aby vybojovala účasť na stupni víťazov. Je to však len otázka času. Máme pred sebou ešte veľa práce. Sme na ňu pripravení,“ hovoril uprostred sezóny Magoni, niekdajší kouč legendárnej Slovinky Tiny Mazeovej.

Slovensko-talianska spolupráca prináša úspechy. Vlhová sa definitívne udomácnila medzi abolútnou slalomárskou elitou (získala i skalp hviezdnej Mikaely Shiffrinovej). V obrovskom slalome taktiež už nie je pre súperky neznámym pojmom. V deviatich z desiatich pretekov postúpila do 2. kola, štyrikrát sa prebojovala do najlepšej desiatky.

Zdá sa, že Vlhová je zárukou, že slovenské zjazdové lyžovanie sa o budúcnosť obávať nemusí.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Bleskové správy
  • 18:47

    Ruského hokejistu Nikitu Kučerova vyhlásili za prvú hviezdu týždňa v NHL. Dvadsaťtriročný útočník Tampy Bay nazbieral v troch stretnutiach sedem bodov (5+2).

  • 18:37

    Český futbalista Tomáš Rosický už nezasiahne do súťažného diania v sezóne. Skúsený 36-ročný stredopoliar sa rozhodol operáciou vyriešiť vleklé problémy s achilovkou. O návrat na trávniky v drese pražskej Sparty sa bude usilovať na štarte nasledujúceho ročníka.

  • 16:43

    Macedónsky defenzívny stredopoliar Arijan Ademi dosiahol na Športovom arbitrážnom súde (CAS) skrátenie zákazu činnosti od Európskej futbalovej únie (UEFA) zo štyroch na dva roky.

Ďalšie bleskové správy »