Fialková zostala slovenskou jednotkou aj po návrate Kuzminovej

Paulína Fialková sa v sezóne 2015/2016 premiérovo stala Kráľovnou biatlonovej stopy, slovenskou jednotkou tohto športového odvetvia zostala aj po návrate dvojnásobnej olympijskej víťazky Anastasie Kuzminovej.

Paulína Fialková
Paulína Fialková.
Autor: ,

Piatym miestom v stíhačke v marcovom Kontiolahti o jednu priečku tromfla výsledok krajanky z decembrového šprintu v Pokljuke.

Vo Svetovom pohári, ktorý sa skončil v nedeľu v Osle-Holmenkollene obsadila P. Fialková celkovú 31. pozíciu, Kuzminovej patrí 40. post. Dvadsaťštyriročná zatiaľ úspešnejšia zo sestier Fialkových sa v rámci SP posunula z 36. miesta, bodovo išla nahor očividnejšie zo 199 na hodnotu 292. Až do februára sa pritom pomerne trápila aj vinou zdravia. V sobotňajšej stíhačke v nórskej metropole bola Paulína Fialková po tretej streľbe na štvrtej pozícii a siahala po novom osobnom maxime, potom však nesklopila štyri terčíky, z derniéry napokon odcestovala s 18. (šprint), 17. (stíhačka) a 14. miestom (mass-štart).

„Od včera ma trápili žalúdočné kŕče a bolo to naozaj nad hranicu mojich možností. Teší ma, že je po sezóne a ja môžem svojmu vyčerpanému telu dopriať odpočinok. Za výkony v poslednom trimestri a na MS si to zaslúži,“ napísala na facebooku rodáčka z Brezna Paulína Fialková po pretekoch s hromadným štartom.

Tridsaťdvaročná rodáčka z Ťumeňa Kuzminová po dvoch takmer kompletne vynechaných sezónach pre tehotenstvo a materstvo začala veľmi sľubne spomenutým šiestym miestom v Slovinsku, skončila – akoby symbolicky pre zostupný trend – 78. priečkou v rýchlostných pretekoch v Nórsku. Z dramaturgických a neskôr opakovane aj zdravotných dôvodov štartovala Kuzminová iba na polovici z desiatich vrcholných podujatí a na sklonku sezóny sa extrémne trápila so streľbou.

„Šprint v Osle bol veľkým sklamaním. Mrzí ma tá škaredá bodka. Takéto preteky sa veľmi ťažko analyzujú a ešte dlho bolia. Akurát som sa začínala dostávať do formy… Ten zážitok na strelnici som mojim fanúšikom dopriala nechtiac. Mrzí ma to. Musím to opraviť, mám na to osem mesiacov do začiatku olympijskej sezóny,“ uviedla Kuzminová na facebooku.

Sprievodným pozitívom biatlonovej sezóny zo slovenského pohľadu bol progres 22-ročnej Ivony Fialkovej, ktorá v šprinte v kórejskom Pjongčangu premiérovo v kariére zabodovala vo SP, ba dokonca hneď na 17. priečke, potom ešte dvakrát prenikla do tretej desiatky výsledkovej listiny.

Rozčarovaním boli výsledky mužov zo SR. Tomáš Hasilla sa vo Svetovom pohári posunul zo 78. iba na 64. pozíciu, Martin Otčenáš medzisezónne klesol zo 64. na 75. priečku a Matej Kazár spadol zo 41. na 77. miesto. Zábleskom mimo hlavnej seniorskej scény boli niektoré výkony mladíka Šimona Bartka.

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Bleskové správy
  • 18:47

    Ruského hokejistu Nikitu Kučerova vyhlásili za prvú hviezdu týždňa v NHL. Dvadsaťtriročný útočník Tampy Bay nazbieral v troch stretnutiach sedem bodov (5+2).

  • 18:37

    Český futbalista Tomáš Rosický už nezasiahne do súťažného diania v sezóne. Skúsený 36-ročný stredopoliar sa rozhodol operáciou vyriešiť vleklé problémy s achilovkou. O návrat na trávniky v drese pražskej Sparty sa bude usilovať na štarte nasledujúceho ročníka.

  • 16:43

    Macedónsky defenzívny stredopoliar Arijan Ademi dosiahol na Športovom arbitrážnom súde (CAS) skrátenie zákazu činnosti od Európskej futbalovej únie (UEFA) zo štyroch na dva roky.

Ďalšie bleskové správy »