NÁZOR: Vstupenka na kolotoč

ADAM ZELINKA: Život si si mohla uľahčiť. Prečo si radšej nevyložíš nohy na stôl? Prečo už konečne nezavrieš dvere pred dotieravým tlakom? Prečo neprenecháš drinu iným - podstatne mladším?

Veronika Velez-Zuzulová
Veronika Velez-Zuzulová.
Autor: ,

Stačí, keď povieš jediné slovo: končím!

V hlave Veroniky Velez-Zuzulovej sa v ostatných týždňoch znovu ozýval známy hlas. Ten, ktorý jej nedal spávať ani vlani. Bol možno ešte silnejší. Lákal ju do športového dôchodku.

Čítajte viac

Lenže slovenská lyžiarka ho znovu utíšila. Heslo otvárajúce dni bezstarostnosti a zaslúženého oddychu nevyriekla. Bezpochyby mala k nemu blízko. V prípade, že by z jej úst vyšlo, podporili by ju v jej rozhodnutí mnohí – rodina predovšetkým.

Otec Timotej bol na dopísanie veľkého príbehu pripravený už vlani…

Slovenská stálica si však radšej znovu kúpila vstupenku na vratký kolotoč. Na rovnaký, aký ju vozí už sedemnásť rokov. Všetky jeho pohyby pozná dokonale. Vie, kedy ňou trhne vľavo, kedy vpravo.

V máji sa naň pohodlne usadí opäť. V posilňovni začne zo seba žmýkať litre potu. Formu ponaháňa na ľadovci, nezabudne na cibrenie psychiky – aby nepodľahla veľkým očakávaniam.

Všetko urobí dobrovoľne.

Telo i myseľ znovu vystaví extrémnej, trištvrte roka trvajúcej záťaži – vraj už naposledy. Život naskladá do neúprosného harmonogramu – z Francúzska sa presunie do Ameriky, z Ameriky do Švédska, zo Švédska späť do Francúzska. Ako na kolotoči.

Všade bude naháňať sekundy, body, konkurovať dravej mladi. Hnať ju bude obrovská výzva – že ešte nepatrí do starého železa. Každému bude chcieť dokázať, že urobila správne rozhodnutie.

Bratislavčanka ide do rizika. Nie je isté, že sa bude lúčiť na vrchole. Fanúšikom možno bude o rok mávať ubolená, bez medaily na krku.

A možno z kolotoča vystúpi hrdinským krokom…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Bleskové správy
  • 18:47

    Ruského hokejistu Nikitu Kučerova vyhlásili za prvú hviezdu týždňa v NHL. Dvadsaťtriročný útočník Tampy Bay nazbieral v troch stretnutiach sedem bodov (5+2).

  • 18:37

    Český futbalista Tomáš Rosický už nezasiahne do súťažného diania v sezóne. Skúsený 36-ročný stredopoliar sa rozhodol operáciou vyriešiť vleklé problémy s achilovkou. O návrat na trávniky v drese pražskej Sparty sa bude usilovať na štarte nasledujúceho ročníka.

  • 16:43

    Macedónsky defenzívny stredopoliar Arijan Ademi dosiahol na Športovom arbitrážnom súde (CAS) skrátenie zákazu činnosti od Európskej futbalovej únie (UEFA) zo štyroch na dva roky.

Ďalšie bleskové správy »