Shiffrinová získa veľký glóbus. Štuhecová na slalom nenastúpi

Mikaela Shiffrinová prvýkrát vyhrala Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní. Dvadsaťdvaročná Američanka má pred poslednými dvomi pretekmi sezóny na čele priebežného poradia náskok 198 bodov a jej slovinská súperka Ilka Štuhecová v Aspene oznámila, že do sobotňajšieho slalomu nenastúpi. Tretia Talianka Sofia Goggiaová stráca už 406 bodov.

17.03.2017 18:58
Mikaela Shiffrinová Foto: ,
Mikaela Shiffrinová pózuje fotografom s americkou vlajkou.

Shiffrinová je olympijskou víťazkou v slalome, v tej istej disciplíne sa tento rok po tretíkrát stala majsterkou sveta a štvrtýkrát získala malý krištáľový glóbus za celkové prvenstvo v disciplíne SP. Vo Svetovom pohári už vyhrala 31 pretekov.

Štuhecová naproti tomu dominuje v rýchlostných disciplínach. Tento rok má malé glóbusy za zjazd a kombináciu, v super-G bola celkovo druhá. V slalome bolo jej maximom desiate miesto z Mariboru.

Americké lyžiarky vyhrali SP šiestykrát v histórii. Štyrikrát to dokázala Lindsey Vonnová, v roku 1983 kraľovala Tamara McKinneyová.

Viac na túto tému: #Mikaela Shiffrinová #Ilka Štuhecová