Rakúšan Hirscher sa stal majstrom sveta v slalome. Žampa nedokončil

Rakúšan Marcel Hirscher sa stal druhýkrát v kariére majstrom sveta v slalome. V poslednej disciplíne šampionátu v alpských lyžiarskych disciplínach vo švajčiarskom St. Moritzi zvíťazil s náskokom 68 stotín sekundy pred krajanom Manuelom Fellerom.

19.02.2017 11:08 , aktualizované: 14:50
Marcel Hirscher po prvom kole slalomu na MS v... Foto: SITA/AP, Peter Schneider
Marcel Hirscher Marcel Hirscher po prvom kole slalomu na MS v St. Moritz.

Bronz zavesili na krk nemeckému pretekárovi Felixovi Neureutherovi (+0,93 s), ktorého v osemfinále utorňajšej tímovej súťaže v paralelnej slalomovej jazde zdolal slovenský reprezentant Matej Falat.

Dvadsaťsedemročný Hirscher nadviazal na svoj triumf v slalome z MS v Schladmingu (2013). Na šampionáte v St. Moritzi získal tretiu medailu: predtým bral zlato v obrovskom slalome a striebro v alpskej kombinácii. Od roku 2009 získal na MS dovedna deväť medailí, z toho šesť najcennejších kovov. „Je to perfektný deň. Mali sme výborné podmienky, krásne slniečko, lyžovanie mi išlo. Naša krajina má ďalšie dve medaily. Ďakujem tomuto publiku za vytvorenie úžasnej atmosféry,“ vyhlásil Hirscher v bezprostrednej reakcii po spečatení zlatej medaily zo slalomu.

Obhajca titulu z Beaver Creeku 2015 Francúz Jean-Baptiste Grange skončil na 23. mieste (+3,05 s). V hlavnej súťaži sa predstavil jediný Slovák Andreas Žampa. Po prvom kole ho klasifikovali na 49. priečke, v druhom kole sa však nevyhol zaváhaniu a preteky nedokončil.

Majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní – St. Moritz (Švaj.) – nedeľa: 1. Marcel Hirscher 1:34,75 min, 2. Manuel Feller (obaja Rak.) +0,68 s, 3. Felix Neureuther (Nem.) +0,93, 4. Henrik Kristoffersen (Nór.) +1,04, 5. Alexander Chorošilov (Rus.) +1,05, 6. Andre Myhrer (Švéd.) +1,10, 7. Marco Schwarz +1,11, 8. Michael Matt (obaja Rak.) +1,24, 9. Stefano Gross (Tal.) +1,40, 10. Stefan Hadalin (Slovin.) +1,41, … ANDREAS ŽAMPA (SR) – nedokončil

Viac na túto tému: #Marcel Hirscher #MS v alpskom lyžovaní 2017