Andreas Žampa: Riskoval som až príliš

Zranený starší brat mu nosil lyže, on na nich bojoval na svahu. Andreas Žampa má za sebou štvrtú disciplínu na majstrovstvách sveta. Po super G (nedokončil prvé kolo), tímovej súťaži (podieľal sa na zisku striebra) a aplskej kombinácii (40. miesto) súperil včera s elitou aj v obrovskom slalome.

Andreas Žampa
Andreas Žampa.
Autor: ,

Po výraznej chybe v druhom kole v ňom obsadil 34. miesto. Nebyť jej, útočil by slovenský zjazdový lyžiar na elitnú dvadsiatku.

„O tomto sú majstrovstvá sveta. Treba ísť naplno, riskovať. Zrejme som však riskoval až príliš. Keby išlo o Svetový pohár, dám do toho možno len 90 percent. Na šampionáte ale nie je nad čím váhať. Napokon, stávajú sa aj horšie veci,“ vravel po dojazde do cieľa prostredný z bratského tria Žampovcov.

Čo sa pri kľúčovom zaváhaní stalo?

„Bola tam diera z prvého kola, prišliapol som si lyžu. Stihol som sa síce zdvihnúť zo zeme, ale strata samozrejme narástla. Napriek tomu som celkom spokojný s progresom. Zlepšujem sa z pretekov na preteky. Teší ma, že som aspoň dokončil,“ vysvetľoval Žampa.

V obrovskom slalome sa predstavili aj ďalší dvaja Slováci. Hrdina z tímovej súťaže Matej Falat postúpil do druhého kola a obsadil v ňom 37. miesto. Martin Hyška pri premiére na majstrovstvách sveta prvé kolo nedokončil.

Majstrom sveta v obrovskom slalome sa stal Rakúšan Marcel Hirscher.

Kolízia lietadla posunula program

Druhé kolo obrovského slalomu mužov museli organizátori posunúť z 13.00 na 13.30. Dôvodom bolo, že jedno z lietadiel akrobatickej skupiny, ktorá sa starala o program pre divákov v prestávke medzi prvým a druhým kolom, prerušilo kábel kamery prinášajúcej obraz z cieľového priestoru. Tá sa potom zrútila na zem. Nikomu z divákov sa nič nestalo.

Súvisiace články:

parlament, fico,

Fico: Rozšírenie návrhu o ďalšie amnestie je na poslancoch

25.03.2017 13:54

Postoj predsedu vlády Roberta Fica sa k zrušeniu Mečiarových amnestií od roku 1998 nemenil.

fico, summit, rím

Fico: Iný priestor ako EÚ pre SR neexistuje

25.03.2017 13:02

Pre Slovensko neexistuje iný životný priestor, ako je Európska únia a klame každý, kto tvrdí, že SR by dokázalo prežiť ako nejaký neutrálny štát.

židia, muzeum, kultúra, vlak,

Prežila peklo, aby mohla mladým rozprávať o nacistických zverstvách

25.03.2017 11:45

O osude slovenských Židov už bolo rozhodnuté, no rodinka Friedmannovcov z Humenného ešte netušila, aký tragický to bude mať dosah.

František Gaulieder

Zomrel bývalý poslanec František Gaulieder, zrazil ho vlak

25.03.2017 11:03, aktualizované: 14:10

Františka Gauliedera zrazil nadránom z piatka na sobotu vlak, udalosť sa stala pred Trnovcom nad Váhom (okres Šaľa). Polícia pracuje aj s verziou samovraždy.

Bleskové správy
  • 12:53

    Víťazom 36. ročníka Dudinskej päťdesiatky v chôdzi sa stal nórsky reprezentant Havard Haukenes časom 3:43:40 h a je prvým víťazom z tejto severskej krajiny v histórii podujatia.

  • 12:51

    Reprezentanti Nórska zvíťazili na "mamuťom" mostíku HS-225 v slovinskej Planici v sobotňajšej záverečnej šiestej tohtosezónnej súťaži družstiev v rámci Svetového pohára (SP) v skokoch na lyžiach.

  • 10:43

    Klub zámorskej NBA Los Angeles Lakers si uctil svojho niekdajšieho hviezdneho hráča Shaquilla O'Neala bronzovou sochou. Aktuálne 45-ročný Shaq ju s asistenciou mladšieho syna odhalil v piatok spoza žiariacej zlatej opony.

Ďalšie bleskové správy »