Andreas Žampa: Riskoval som až príliš

Zranený starší brat mu nosil lyže, on na nich bojoval na svahu. Andreas Žampa má za sebou štvrtú disciplínu na majstrovstvách sveta. Po super G (nedokončil prvé kolo), tímovej súťaži (podieľal sa na zisku striebra) a aplskej kombinácii (40. miesto) súperil včera s elitou aj v obrovskom slalome.

Andreas Žampa
Andreas Žampa.
Autor: ,

Po výraznej chybe v druhom kole v ňom obsadil 34. miesto. Nebyť jej, útočil by slovenský zjazdový lyžiar na elitnú dvadsiatku.

„O tomto sú majstrovstvá sveta. Treba ísť naplno, riskovať. Zrejme som však riskoval až príliš. Keby išlo o Svetový pohár, dám do toho možno len 90 percent. Na šampionáte ale nie je nad čím váhať. Napokon, stávajú sa aj horšie veci,“ vravel po dojazde do cieľa prostredný z bratského tria Žampovcov.

Čo sa pri kľúčovom zaváhaní stalo?

„Bola tam diera z prvého kola, prišliapol som si lyžu. Stihol som sa síce zdvihnúť zo zeme, ale strata samozrejme narástla. Napriek tomu som celkom spokojný s progresom. Zlepšujem sa z pretekov na preteky. Teší ma, že som aspoň dokončil,“ vysvetľoval Žampa.

V obrovskom slalome sa predstavili aj ďalší dvaja Slováci. Hrdina z tímovej súťaže Matej Falat postúpil do druhého kola a obsadil v ňom 37. miesto. Martin Hyška pri premiére na majstrovstvách sveta prvé kolo nedokončil.

Majstrom sveta v obrovskom slalome sa stal Rakúšan Marcel Hirscher.

Kolízia lietadla posunula program

Druhé kolo obrovského slalomu mužov museli organizátori posunúť z 13.00 na 13.30. Dôvodom bolo, že jedno z lietadiel akrobatickej skupiny, ktorá sa starala o program pre divákov v prestávke medzi prvým a druhým kolom, prerušilo kábel kamery prinášajúcej obraz z cieľového priestoru. Tá sa potom zrútila na zem. Nikomu z divákov sa nič nestalo.

Súvisiace články:

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

V penzióne pri Martine našli mŕtveho Bratislavčana

26.02.2017 16:31

Polícia vyšetruje smrť 40-ročného Bratislavčana, ktorého našli v sobotu ráno zraneného v penzióne v obci Bystrička (okr. Martin).

Samsung, Jay Y. Lee

Vedenie Samsungu ponúklo rezignáciu

26.02.2017 16:00

Technologický svetový gigant Samsung sa zmieta v korupčnom škandále, do ktorej je zapletená aj prezidentka Južnej Kórey.

euro, bankovky, mince, peniaze

Niektorí ľudia prestali platiť fakúry za elektrinu

26.02.2017 15:32

Kauza s cenami energií priniesla so sebou ďalší problém so zhoršenou platobnou disciplínou odberateľov elektriny.

Nemcov, Boris Nemcov, demonštrácia, protest,

V Moskve uctilo pamiatku zavraždeného Nemcova až 15-tisíc ľudí

26.02.2017 15:09

Pochodu pri príležitosti druhého výročia vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova sa podľa organizátorov v centre Moskvy zišlo okolo 15 000 ľudí.

Bleskové správy
  • 16:40

    Jo-Wilfried Tsonga sa stal víťazom turnaja ATP World Tour 250 v Marseille (dotácia 691 850 eur, tvrdý povrch Gerflor v hale). Vo finále si poradil s krajanom Lucasom Pouillem za 71 minút dvakrát 6:4.

  • 16:00

    Domáca hráčka Tímea Babosová sa stala víťazkou tenisového turnaja WTA v Budapešti (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace v hale). Vo finále si poradila s Luciou Šafářovou 6:7 (4), 6:4, 6:3.

  • 12:43

    Filip Taragel obsadil skvelé desiate miesto v disciplíne scratch na 60 kôl (15 km) v pretekoch finálového 4. kola SP v dráhovej cyklistike v Los Angeles. Vybojoval si tak účasť na aprílových MS v Hongkongu.

Ďalšie bleskové správy »