Obe Slovenky patria medzi ašpirantky na medaily, zhodujú sa odborníci

Sobotňajší slalom žien bude z pohľadu slovenských fanúšikov najočakávanejšou súťažou na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi. Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová budú patriť k adeptkám na medailové umiestnenie.

Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová
Petra Vlhová od radosti objala Veroniku Velez-Zuzulovú.
Autor: ,

Koľko slalomárok môže reálne pomýšľať na medailu a prečo je slalom na majstrovstvách sveta špecifický v porovnaní s pretekmi Svetového pohára? Tieto otázky položila agentúra SITA niekoľkým odborníkom z radov bývalých lyžiarov, ktorí väčšinu svojho života zasvätili alpskému lyžovaniu.

V čom je slalom na majstrovstvách sveta špecifický? Koľko ašpirantiek na medaily vidíte a akú úlohu môžu zohrávať Slovenky?

Oľga Charvátová (bývalá úspešná zjazdárka ČSSR, členka rozhodcovského zboru na MS 2017): „Slalom je špecifická disciplína a všetci vieme, o čo v sobotu pôjde. Dve Slovenky a jedna Češka budú favoritkami na medailu a s nimi ešte Američanka Shiffrinová. Kto ďalší sa pridá, uvidíme. Boli by sme radi, keby ich už nebolo tak veľa. Je úžasné, že Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová a aj Šárka Strachová sú v úzkej slalomovej špičke. Aj keď sme už dlhší čas dve krajiny, stále to cítime tak nejako dohromady a tešíme sa zo spoločných úspechov.“

Karol Král (bývalý šéftréner slovenskej zjazdárskej reprezentácie): „Ťažko tipovať medailistky na majstrovstvách sveta, ale ja verím, že naše ‚baby‘ obe majú na to, aby skončili do tretieho miesta. V tomto smere im veľmi môže pomôcť tímová súťaž, ktorá dopadla výborne pre naše družstvo. Naše reprezentantky sú už natoľko skúsené, že by sa mali vedieť vyrovnať s tlakom, ktorý so sebou prinášajú majstrovstvá sveta. Osobne si myslím, že okruh favoritiek na medaily sa práve na majstrovstvách sve­ta rozširuje. Možno až desať dievčat bude môcť pomýšľať na cenný kov.“

Michal Rajčan (bývalý slalomár, šéf Úseku alpských disciplín SLA): „Nechcem a nebudem tipovať. Majstrovstvá sveta sú špecifická súťaž, ale naše reprezentantky presne vedia, čo majú robiť a my im všetci mocne držíme prsty, aby to aj dokázali. Verím, že to v sobotu dopadne dobre pre slovenské lyžovanie.“

Čítajte viac

Jana Gantnerová st. (bývalá úspešná zjazdárka ČSSR, bývalá šéfka SLA): „Naše dievčatá potvrdzujú kvality počas celej sezóny a potvrdili ich už aj na týchto majstrovstvách sveta v tímovej súťaži. Preto si myslím, že získaná medaila ich upokojila na toľko, že im to môže pomôcť v slalome. Určite sa im v sobotu pôjde dobre. Majstrovstvá  sveta sú inak hodnotené ako preteky Svetového pohára už len preto, že sú raz za dva roky. Po stránke športovej sa dá povedať, že je to o čosi ľahšie na MS, keďže z každej krajiny môžu štartovať len štyri pretekárky. Ak ste však vo svetovej špičke ako naše slalomárky, už to neriešite či ste na majstrovstvách sveta alebo pretekoch Svetového pohára. Osobne si  myslím, že na tri medaily bude ašpirovať šesť pretekárok vrátane dvoch Sloveniek.“

Súvisiace články:

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

V penzióne pri Martine našli mŕtveho Bratislavčana

26.02.2017 16:31

Polícia vyšetruje smrť 40-ročného Bratislavčana, ktorého našli v sobotu ráno zraneného v penzióne v obci Bystrička (okr. Martin).

Samsung, Jay Y. Lee

Vedenie Samsungu ponúklo rezignáciu

26.02.2017 16:00

Technologický svetový gigant Samsung sa zmieta v korupčnom škandále, do ktorej je zapletená aj prezidentka Južnej Kórey.

euro, bankovky, mince, peniaze

Niektorí ľudia prestali platiť fakúry za elektrinu

26.02.2017 15:32

Kauza s cenami energií priniesla so sebou ďalší problém so zhoršenou platobnou disciplínou odberateľov elektriny.

Nemcov, Boris Nemcov, demonštrácia, protest,

V Moskve uctilo pamiatku zavraždeného Nemcova až 15-tisíc ľudí

26.02.2017 15:09

Pochodu pri príležitosti druhého výročia vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova sa podľa organizátorov v centre Moskvy zišlo okolo 15 000 ľudí.

Bleskové správy
  • 16:40

    Jo-Wilfried Tsonga sa stal víťazom turnaja ATP World Tour 250 v Marseille (dotácia 691 850 eur, tvrdý povrch Gerflor v hale). Vo finále si poradil s krajanom Lucasom Pouillem za 71 minút dvakrát 6:4.

  • 16:00

    Domáca hráčka Tímea Babosová sa stala víťazkou tenisového turnaja WTA v Budapešti (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace v hale). Vo finále si poradila s Luciou Šafářovou 6:7 (4), 6:4, 6:3.

  • 12:43

    Filip Taragel obsadil skvelé desiate miesto v disciplíne scratch na 60 kôl (15 km) v pretekoch finálového 4. kola SP v dráhovej cyklistike v Los Angeles. Vybojoval si tak účasť na aprílových MS v Hongkongu.

Ďalšie bleskové správy »