Adam Žampa v eufórii, aj smútku - ukončil sezónu

Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa má po sezóne. Vzhľadom na bolestivé zranenie päty, ktoré ho sužuje už niekoľko dní, to oznámil v utorok večer po konzultácii s lekármi v dejisku majstrovstiev sveta v St. Moritzi.

Adam Žampa
Adam Žampa.
Autor: ,

Starší zo Žampovcov bol v utorok členom strieborného družstva Slovenska v tímovej súťaži, ale do diania na svahu nezasiahol.

„Na jednej strane obrovská eufória z medaily a radosť z reklamy pre Slovensko, ale zároveň musím povedať, že moja sezóna sa končí. Moja päta napuchla a je to horšie ako to bolo včera. Lekár mi povedal, že to vyzerá na 4–5 mesiacov, kým sa dám dokopy. Dovtedy budem rehabilitovať. Verím, že ma to posunie dopredu. Teším sa aj som smutný, ale je to šport,“ uviedol Adam Žampa v nahrávke jeho mediálneho manažéra Ľuboša Schwarzbachera.

Dvadsaťšesťročný Tatranec zároveň dodal, že zostane v dejisku MS, aby mohol pomáhať bratovi Andreasovi či Matejovi Falatovi v ďalších pretekoch, ktorí sú tiež striebornými medailistami z utorkovej tímovej súťaže.

Súvisiace články:

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »