Adam Žampa v eufórii, aj smútku - ukončil sezónu

Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa má po sezóne. Vzhľadom na bolestivé zranenie päty, ktoré ho sužuje už niekoľko dní, to oznámil v utorok večer po konzultácii s lekármi v dejisku majstrovstiev sveta v St. Moritzi.

Adam Žampa
Adam Žampa.
Autor: ,

Starší zo Žampovcov bol v utorok členom strieborného družstva Slovenska v tímovej súťaži, ale do diania na svahu nezasiahol.

„Na jednej strane obrovská eufória z medaily a radosť z reklamy pre Slovensko, ale zároveň musím povedať, že moja sezóna sa končí. Moja päta napuchla a je to horšie ako to bolo včera. Lekár mi povedal, že to vyzerá na 4–5 mesiacov, kým sa dám dokopy. Dovtedy budem rehabilitovať. Verím, že ma to posunie dopredu. Teším sa aj som smutný, ale je to šport,“ uviedol Adam Žampa v nahrávke jeho mediálneho manažéra Ľuboša Schwarzbachera.

Dvadsaťšesťročný Tatranec zároveň dodal, že zostane v dejisku MS, aby mohol pomáhať bratovi Andreasovi či Matejovi Falatovi v ďalších pretekoch, ktorí sú tiež striebornými medailistami z utorkovej tímovej súťaže.

Súvisiace články:

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

V penzióne pri Martine našli mŕtveho Bratislavčana

26.02.2017 16:31

Polícia vyšetruje smrť 40-ročného Bratislavčana, ktorého našli v sobotu ráno zraneného v penzióne v obci Bystrička (okr. Martin).

Samsung, Jay Y. Lee

Vedenie Samsungu ponúklo rezignáciu

26.02.2017 16:00

Technologický svetový gigant Samsung sa zmieta v korupčnom škandále, do ktorej je zapletená aj prezidentka Južnej Kórey.

euro, bankovky, mince, peniaze

Niektorí ľudia prestali platiť fakúry za elektrinu

26.02.2017 15:32

Kauza s cenami energií priniesla so sebou ďalší problém so zhoršenou platobnou disciplínou odberateľov elektriny.

Nemcov, Boris Nemcov, demonštrácia, protest,

V Moskve uctilo pamiatku zavraždeného Nemcova až 15-tisíc ľudí

26.02.2017 15:09

Pochodu pri príležitosti druhého výročia vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova sa podľa organizátorov v centre Moskvy zišlo okolo 15 000 ľudí.

Bleskové správy
  • 16:40

    Jo-Wilfried Tsonga sa stal víťazom turnaja ATP World Tour 250 v Marseille (dotácia 691 850 eur, tvrdý povrch Gerflor v hale). Vo finále si poradil s krajanom Lucasom Pouillem za 71 minút dvakrát 6:4.

  • 16:00

    Domáca hráčka Tímea Babosová sa stala víťazkou tenisového turnaja WTA v Budapešti (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace v hale). Vo finále si poradila s Luciou Šafářovou 6:7 (4), 6:4, 6:3.

  • 12:43

    Filip Taragel obsadil skvelé desiate miesto v disciplíne scratch na 60 kôl (15 km) v pretekoch finálového 4. kola SP v dráhovej cyklistike v Los Angeles. Vybojoval si tak účasť na aprílových MS v Hongkongu.

Ďalšie bleskové správy »