NÁZOR: Rozmaznanosť, nie sklamanie

Na sklamanie nie je čas ani priestor. A v podstate ani dôvod. Pohľad na tím Veroniky Velez-Zuzulovej v cieli flachauského slalomu nebol radostný. Srdce pri ňom nikomu neposkočilo.

Veronika Velez-Zuzulová
Veronika Velez-Zuzulová
Autor: ,

Prejavy a mimika tváre otca a trénera Timoteja, mamy Viery či fyzioterapeuta Jakuba Hudáka naznačovali nespokojnosť, rozčarovanie. Uprostred smutného klbka stála vyčerpaná, po oddychu túžiaca lyžiarka. Prežívajúca rovnaké emócie ako jej najbližší.

V tej chvíli išlo o očakávaný obrázok. Dokresľovali ho desiatky slovenských vlajok vo viac ako 10-tisícovom dave. Ani tie neviali v mrazivom vzduchu tak oduševnene, vysoko a hrdo ako obykle.

Slovenské sklamanie dýchalo z každého kroku. No prečo? Veď Velez-Zuzulová sa v tvrdej svetovej konkurencii znovu zaradila k najlepším. V celkovom hodnotení jej aj po siedmich z desiatky slalomov patrí druhé miesto. Čo by iní dali za to, keby boli v jej pozícii…

Lenže v prípade Bratislavčanky je to málo. Pre fanúšikov, jej trénerov i ňu. Počas predošlej sezóny a najmä v rozprávkovej úvodnej polovici aktuálneho ročníka Svetového pohára Velez-Zuzulová svoje (užšie i širšie) okolie rozmaznala. Tak ako nikdy predtým.

Stupeň víťazov si bez nej viacerí priaznivci už nevedia predstaviť. V tejto sezóne sa naň postavila po štyroch z úvodných piatich slalomov. V Záhrebe dokonca na najvyšší. Nejeden fanúšik už vtedy tlačil slovenskú nádej stoj čo stoj pred americkú superhviezdu Mikaelu Shiffrinovú.

Velez-Zuzulová však nie je stroj. Nefunguje na stlačenie gombíka, na povel. Aj nad jej sily môžu byť silné súperky či choroba. Vo Flachau ju premohli. Príde však ďalšia výzva. Pre zdravú Velez-Zuzulovú.

Verte, že na ňu bude pripravená…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Bleskové správy
  • 18:47

    Ruského hokejistu Nikitu Kučerova vyhlásili za prvú hviezdu týždňa v NHL. Dvadsaťtriročný útočník Tampy Bay nazbieral v troch stretnutiach sedem bodov (5+2).

  • 18:37

    Český futbalista Tomáš Rosický už nezasiahne do súťažného diania v sezóne. Skúsený 36-ročný stredopoliar sa rozhodol operáciou vyriešiť vleklé problémy s achilovkou. O návrat na trávniky v drese pražskej Sparty sa bude usilovať na štarte nasledujúceho ročníka.

  • 16:43

    Macedónsky defenzívny stredopoliar Arijan Ademi dosiahol na Športovom arbitrážnom súde (CAS) skrátenie zákazu činnosti od Európskej futbalovej únie (UEFA) zo štyroch na dva roky.

Ďalšie bleskové správy »