NÁZOR: Rozmaznanosť, nie sklamanie

Na sklamanie nie je čas ani priestor. A v podstate ani dôvod. Pohľad na tím Veroniky Velez-Zuzulovej v cieli flachauského slalomu nebol radostný. Srdce pri ňom nikomu neposkočilo.

Veronika Velez-Zuzulová
Veronika Velez-Zuzulová
Autor: ,

Prejavy a mimika tváre otca a trénera Timoteja, mamy Viery či fyzioterapeuta Jakuba Hudáka naznačovali nespokojnosť, rozčarovanie. Uprostred smutného klbka stála vyčerpaná, po oddychu túžiaca lyžiarka. Prežívajúca rovnaké emócie ako jej najbližší.

V tej chvíli išlo o očakávaný obrázok. Dokresľovali ho desiatky slovenských vlajok vo viac ako 10-tisícovom dave. Ani tie neviali v mrazivom vzduchu tak oduševnene, vysoko a hrdo ako obykle.

Slovenské sklamanie dýchalo z každého kroku. No prečo? Veď Velez-Zuzulová sa v tvrdej svetovej konkurencii znovu zaradila k najlepším. V celkovom hodnotení jej aj po siedmich z desiatky slalomov patrí druhé miesto. Čo by iní dali za to, keby boli v jej pozícii…

Lenže v prípade Bratislavčanky je to málo. Pre fanúšikov, jej trénerov i ňu. Počas predošlej sezóny a najmä v rozprávkovej úvodnej polovici aktuálneho ročníka Svetového pohára Velez-Zuzulová svoje (užšie i širšie) okolie rozmaznala. Tak ako nikdy predtým.

Stupeň víťazov si bez nej viacerí priaznivci už nevedia predstaviť. V tejto sezóne sa naň postavila po štyroch z úvodných piatich slalomov. V Záhrebe dokonca na najvyšší. Nejeden fanúšik už vtedy tlačil slovenskú nádej stoj čo stoj pred americkú superhviezdu Mikaelu Shiffrinovú.

Velez-Zuzulová však nie je stroj. Nefunguje na stlačenie gombíka, na povel. Aj nad jej sily môžu byť silné súperky či choroba. Vo Flachau ju premohli. Príde však ďalšia výzva. Pre zdravú Velez-Zuzulovú.

Verte, že na ňu bude pripravená…

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Trump

Biely dom nepustil na tlačovku novinárov z hlavných amerických médií

25.02.2017 09:58

Biely dom nepustil na piatkovú tlačovú besedu zamestnancov niektorých hlavných amerických a svetových médií.

Vauxhall - výroba policjaných áut

Šéf PSA sľúbil, že britskú automobilku Vauxhall nepotopia

25.02.2017 09:35

Šéf francúzskej automobilky PSA Group Carlos Tavares uistil Londýn, že prípadné prevzatie európskej divízie GM neohrozí značku Vauxhall.

Volkswagen T-Prime GTE Concept - 2016

Prevádzkový zisk Volkswagenu vlani vzrástol na nový rekord

25.02.2017 08:56

Prevádzkový zisk Volkswagenu pred odpisom jednorazových nákladov vlani vzrástol o 14 percent na rekordných 14,6 miliardy eur.

zima, lyžovačka, deti, lyžovanie,

Športovať aj tvoriť. Prázdniny idú na stred

25.02.2017 08:00

Od školských povinností si na týždeň oddýchnu deti z Trenčianskeho, Banskobystrického a Žilinského kraja.

Bleskové správy
  • 21:51

    Vedenie hokejového klubu zámorskej NHL St. Louis Blues sa dohodlo so švédskym útočníkom Patrikom Berglundom na predĺžení zmluvy o päť rokov.

  • 18:20

    Nemecká skokanka na lyžiach Carina Vogtová si vybojovala zlatú medailu v piatkovej individuálnej súťaži žien na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach vo fínskom Lahti.

  • 15:30

    Talianka Federica Brignoneová sa stala víťazkou alpskej kombinácie v pretekoch Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskej Crans Montane.

Ďalšie bleskové správy »