Majstrami Slovenska sa stali Velez-Zuzulová a Adam Žampa

Medzinárodnými majstrami Slovenska v slalome sa v utorok v Jasnej stali najväčší favoriti Veronika Velez-Zuzulová a Adam Žampa.

08.03.2016 17:10
12177409 10208660766899367 2102158646 o Foto: ,
Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová.

Na časti majstrovskej trate, kde sa v uplynulých dňoch jazdil Svetový pohár žien, Velez-Zuzulová dominovala s veľkým náskokom 2,11 s pred svojou mladšou kolegyňou zo slalomovej špičky SP Petrou Vlhovou. Získala svoj siedmy domáci slalomový titul. Bronzovú medailu si vyjazdila účastníčka nedávnych zimných olympijských hier mládeže v Lillehammeri Tereza Jančová (+7,86). Ešte nie 17-ročná pretekárka LK Levoča skončila v celkovom poradí až ôsma, keďže pred ňou sa umiestnilo päť skúsenejších českých slalomárok.

Medzi mužmi si Adam Žampa zaistil piaty domáci slalomový titul s náskokom 98 stotín sekundy pred Matejom Falatom, ktorý tiež má skúsenosti s pretekmi Svetového pohára. Bronzovú medailu si vyjazdil Martin Hyška (+1,74). V oboch kategóriách sa predstavilo vyše 100 pretekárov z 10 krajín.

„Boli to pre mňa asi najťažšie preteky v rámci majstrovstiev Slovenska, lebo Peťa pred troma rokmi ešte nelyžovala tak dobre ako teraz. Bol to aj vhodný tréning pred finále Svetového pohára v Sankt Moritzi. Trať bola výborne pripravená, ľadová, čiže som maximálne spokojná,“ uviedla Veronika Velez-Zuzulová, tretia žena nedeľňajšieho slalomu SP žien v Jasnej.

Slovesnký lyžiar Adam Žampa. Foto: SITA/AP, Pier Marco Tacca
Adam Žampa Slovesnký lyžiar Adam Žampa.

Adam Žampa pri hodnotení pretekov použil iný superlatív ako Veronika. "Boli to asi najlepšie majstrovstvá Slovenska, ktoré som zažil ako pretekár. Výborná organizácia, pomerne veľa ľudí pri trati a aj slávnostné vyhodnotenie malo úroveň a nie ako viackrát v minulosti, keď sa to urobilo iba narýchlo na svahu. Trať bola kvalitne pripravená. Aj keď to bol trochu kratší slalom, každé víťazstvo si vážim.

K Jasnej mám pekný vzťah, keďže som tu vyhral svoje prvé preteky v Európskom pohári."

Slalom – ženy (MSR): 1. Veronika Velez-Zuzulová (LO SKI-ZU Bratislava) 1:20,75 min, 2. Petra Vlhová (Ski Team Vlha Liptov) +2,11, 3. Tereza Jančová (LK Levoča) +7,86, 4. Katarína Miklošová (Ski Club Plejsy) +9,82, 5. Soňa Moravčíková (KĽŠ Kryha Bratislava) +9,88 Slalom – ženy (celkové poradie): 1. Veronika Velez-Zuzulová 1:20,75 min, 2. Petra Vlhová (obe SR) +2,11, 3. Martina Dubovská +2,93, 4. Tereza Knochová +4,88, 5. Veronika Čamková (všetky ČR) +5,30

Slalom – muži (MSR): 1. Adam Žampa (VŠC Dukla Banská Bystrica) 1:22,69 min, 2. Matej Falat (SAK Drienica – Lysá) +0,98, 3. Martin Hyška (HLK Humenné) +1,74, 4. Matej Kutlík (ŠK Kubínska Hoľa) +3,74, 5. Andreas Žampa (VŠC Dukla Banská Bystrica) +4,08 Slalom – muži (celkové poradie): 1. Adam Žampa (VŠC Dukla Banská Bystrica) 1:22,69 min, 2. Matej Falat (SAK Drienica – Lysá) +0,98, 3. Martin Hyška (HLK Humenné) +1,74, 4. Adam Chrapek (Poľ.) +2,49, 5. Dan Paulus (ČR) +3,36

Viac na túto tému: #Veronika Velez-Zuzulová #Petra Vlhová #Adam Žampa #jasná #majstrovstvá slovenska v zjazdovom lyžovaní