Veľký úspech Semerenkovej, Gereková zakončila šampionát v druhej desiatke

Ukrajinka Vaľ Semerenková sa stala v nedeľu v Kontiolahti majsterkou sveta v biatlonových pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km.

15.03.2015 14:34
Vaľ Semerenková Foto: ,
Vaľ Semerenková z Ukrajiny na MS v biatlone.

Dvadsaťdeväťročná biatlonistka sa tešila z najväčšieho individuálneho úspechu svojej kariéry, na svetových šampionátoch doteraz olympijská víťazka zo štafiet v Soči 2014 získala po dva strieborné a bronzové medaily.

Semerenková vyťažila v nedeľu v Kontiolahti z výbornej a čistej streľby. Po poslednej položke mala pred súperkami takmer 20-sekundový náskok, Nemka Franziska Preussová sa jej však na poslednom úseku výrazne priblížila.

Semerenková napokon pred Preussovou vyhrala o 6,2 sekundy, tretia dobehla Talianka Karin Oberhoferová. Slovenka Jana Gereková obsadila so stratou 1:00,3 min konečnú 12. priečku. O lepší výsledok ju pripravili dva chybné výstrely na druhej a tretej položke. Smolu opäť mala Daria Domračevová, veľká favoritka nezískala v Kontiolahti žiadnu individuálnu medailu a odchádza z Fínska sklamaná. V nedeľu dobehla na 4. priečke, od cenného kovu ju delili len 2 sekundy.

Výsledky – majstrovstvá sveta v biatlone v Kontiolahti (Fín.):
Ženy – preteky s hromadným štartom na 12,5 km: 1. Vaľ Semerenková (Ukr.) 34:32,9 min (0 tr. kôl), 2. Franziska Preussová (Nem.) +6,2 (1), 3. Karin Oberhoferová (Tal.) +12,6 (2), 4. Daria Domračevová (Bielor.) +14,7 (2), 5. Gabriela Soukalová (ČR) +26,2 (1), 6. Franziska Hildebrandová (Nem.) +31,7 (0), … 12. Jana Gereková (SR) +1:00,3 (2)

Viac na túto tému: #Vaľ Semerenková #Jana Gereková