Slovenské biatlonistky v susednom Česku neuspeli, vyhrala Dahlmeierová

Dvadsaťjedenročná Nemka Laura Dahlmeierová sa v sobotu v Novom Meste na Morave prvýkrát v kariére stala víťazkou pretekov Svetového pohára v biatlone. Bývalá trojnásobná juniorská majsterka sveta zvíťazila v rýchlostných pretekoch na 7,5 km pred krajankou Franziskou Hildebrandovou o jedinú sekundu.

07.02.2015 14:26
Laura Dahlmeierová Foto: ,
Laura Dahlmeierová.

Tretia skončila vo Vysočina Aréne domáca favoritka Veronika Vítková s odstupom 13,9 s. Medailové trio v desiatich prípadoch na dvoch položkách ani raz nezaváhalo na strelnici. Líderka Svetového pohára a zároveň obhajkyňa veľkého glóbusu Fínka Kaisa Mäkäräinenová doplatila na zlú streľbu a s tromi nepresnými pokusmi obsadila 7. miesto.

Zo štvorice Sloveniek sa do bodovanej štyridsiatky zmestila iba najskúsenejšia Janka Gereková, ktorá obsadila 32. miesto. Vo Svetovom pohári jej patrí 23. priečka.

Gereková v streľbe v ľahu nesklopila štvrtý z piatich terčíkov, čo znamenalo 150 m navyše. Jednu chybu pridala 30-ročná Liptáčka aj v streľbe v stoji a bolo po nádejach na lepší výsledok. Do nedeľňajších stíhacích pretekov postúpila aj Paulína Fialková zo 43. miesta, v stíhačke budú chýbať Martina Chrapánová (61.) a Ivona Fialková (74.). V cieli klasifikovali 84 pretekárok.

7. kolo Svetového pohára v biatlone – Nové Mesto na Morave (ČR) – sobota – výsledky:

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Laura Dahlmeierová (Nem.) 21:33,4 min (0 trestných okruhov), 2. Franziska Hildebrandová (Nem.) +1,0 (0), 3. Veronika Vítková (ČR) +13,9 (0), 4. Daria Domračevová (Biel.) +23,0 (2), 5. Marie Dorinová Habertová (Fr.) +26,9 (2), 6. Vaľ Semerenková (Ukr.) +28,8 (1), … 32. Janka Gereková +1:26,3 (2), 43. Paulína Fialková +2:00,9 (2), 61. Martina Chrapánová +2:44,7 (2), 74. Ivona Fialková (všetky SR) +3:46,3

Viac na túto tému: #biatlon #Laura Dahlmeierová