Vietor v Pokljuke zmaril nádeje Kuzminovej i Domračevovej

Rakúšanka Katharina Innerhoferová sa stala nečakanou víťazkou rýchlostných pretekov na 7,5 km v rámci 7. kola Svetového pohára v biatlone v slovinskej Pokljuke.

06.03.2014 16:58
soči, ZOH 2014, anastasia kuzminová, biatlon Foto: ,
Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová.

Prvé poolympijské preteky nevyšli vo veternej lotérii na strelnici olympijskej víťazke v tejto disciplíne Anastasii Kuzminovej, ktorá obsadila 27. miesto, a ani hrdinke zo Soči Darii Domračevovej z Bieloruska, ktorá skončila hneď za slovenskou reprezentantkou o dve stotiny s jedným trestným kolom navyše.

Vo štvrtok sa v Pokljuke tešili biatlonistky, ktoré výborne strieľali. Innerhoferová vybielila všetkých desať terčov a v bielej stope zdolala o 9,2 sekundy Dariu Virolajnenovú z Ruska o 9,2 sekundy. Tretia skončila s odstupom 12,1 sekundy Bieloruska Nadežda Skardinová.

Kuzminová netrafila vo vetre štyri terče, na ležke i stoje po dva. Za víťazkou zaostala o 1:40,3 min. Ďalšia Slovenka Jana Gereková skončila mimo najlepšej štyridsiatky, ktorá získava body do hodnotenia Svetového pohára, a obsadila 45. miesto.

Výsledky – 7. kolo Svetového pohára v biatlone v Pokljuke:
Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Katharina Innerhoferová (Rak.) 21:19,1 min (0 tr. kôl), 2. Daria Virolajnenová (Rus.) +9,2 (0), 3. Nadežda Skardinová (Biel.) +12,1 (0), 4. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +27,0 (2), 5. Dorothea Wiererová (Tal.) +30,8 (1), 6. Tora Bergerová (Nór.) +36,2 (2), … 27. Anastasia Kuzminová +1:40,3 (4), 45. Jana Gereková (SR) +2:15,4 (4)

Viac na túto tému: #Anastasia Kuzminová #Daria Domračevová