V Anterselve oslavovali Francúzi. Gereková predčila Kuzminovú

Víťazkou štvrtkových rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone v talianskej Anterselve sa stala Francúzka Anais Bescondová.

16.01.2014 17:20
Janka Gereková Foto: ,
Janka Gereková.

Napriek jednému chybnému výstrelu zvíťazila s náskokom 6,7 s pred skúsenou Nemkou Andreou Henkelovou, ktorá bola na strelnici bezchybná. Tretia skončila bieloruská favoritka Daria Domračevová s odstupom 10,1 s.

Najlepšie dve Slovenky sa zoradili v polovici druhej desiatky za sebou. Janka Gereková skončila pätnásta a Anastasia Kuzminová šestnásta s odstupom vyše 40 sekúnd za víťazkou. Gereková odpálila jeden výstrel mimo terč, Kuzminová, ktorá bude v Soči obhajovať olympijské zlato v tejto disciplíne, sa mýlila dvakrát.

Paulína Fialková skončila na 77. mieste a Terézia Poliaková ešte päť priečok za ňou. Víťazná Bescondová dosiahla prvý triumf v pretekoch Svetového pohára v kariére a tiež prvé pódiové umiestnenie.

Svetový pohár v biatlone – Anterselva (Tal.):
Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Anais Bescondová (Fr.) 20:30,2 min (1 trestný okruh), 2. Andrea Henkelová (Nem.) +6,7 s (0), 3. Daria Domračevová (Biel.) +10,1 (2), 4. Susan Dunkleeová (USA) +10,7 (0), 5. Jana Romanovová (Rus.) +11,8 (0), 6. Tora Bergerová (Nór.) +12,5 (1),… 15. Janka Gereková +41,3 (1), 16. Anastasia Kuzminová +43,2 (2), 77. Paulína Fialková 2:36,0 min (3), 82. Terézia Poliaková (všetky SR) +2:46,9 (3)