Žampovci nepostúpili do 2. kola, zvíťazil Nemec Neureuther

Nemec Felix Neureuther sa stal víťazom sobotňajšieho obrovského slalomu vo švajčiarskom Adelbodene, ktorého výsledky sa rátajú do Svetového pohára alpských lyžiarov.

11.01.2014 15:24
Adam Žampa Foto: ,
Adam Žampa.

Dvadsaťdeväťročný pretekár z Garmisch-Partenkirchenu potvrdil skvelú súčasnú formu, keď v rozpätí piatich dní pridal už druhé prvenstvo v pretekoch SP. Na Troch kráľov ovládol slalom v Bormiu. Aktuálny triumf v Adelbodene má pre nemecké alpské lyžovanie historický význam. Obrovský slalom vyhral Neureuther ako prvý Nemec po 41 rokoch. Naposledy pred ním sa to podarilo Maxovi Riegerovi v Québecu v roku 1973.

Neureuther zvíťazil na klasickej trati na Chuenisbärgli s náskokom 10 stotín sekundy pred Francúzom Thomasom Fanarom, ktorý nedotiahol líderskú pozíciu po 1. kole do víťazného konca. Tretí skončil Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý potvrdil prvú priečku v hodnotení obrovského slalomu. Na čele priebežného celkového poradia SP je Nór Aksel Lund Svindal, v Adelbodene dvanásty.

Nedarilo sa bratom Adamovi a Andreasovi Žampovcom. Slováci ešte v 1. kole nazbierali manko 6,14, resp. 6,56 sekundy, obsadili 47. a 49. miesto a nepostúpili do 2. kola.

Výsledky – Svetový pohár 2013/2014 zjazdárov – sobota – Adelboden (Švaj.):
Obrovský slalom mužov (1.+2. kolo): 1. Felix Neureuther (Nem.) 2:34,60 min, 2. Thomas Fanara (Fr.) +0,10 s, 3. Marcel Hirscher (Rak.) +0,19, 4. Alexis Pinturault (Fr.) +0,32, 5. Leif Kristian Haugen (Nór.) +1,24, 6. Manfred Moelgg (Tal.) +1,36,… 47. Adam Žampa +6,14, 49. Andreas Žampa (obaja SR) +6,56 – v 1. kole, nepostúpili do 2. kola

Viac na túto tému: #Adam Žampa #Felix Neureuther