V stíhačke triumf Semerenkovej, Slovenky bežali 5 okruhov navyše

Vaľ Semerenková sa stala víťazkou nedeľňajších stíhacích pretekov na 10 km, ktoré boli súčasťou 3. kola Svetového pohára biatlonistiek vo francúzskom Le Grand Bornand.

15.12.2013 12:00
Anastasia Kuzminová Foto: ,
Anastasia Kuzminová.

Ukrajinská reprezentantka triumfovala pred Ruskou Irinou Starychovou s náskokom 4,2 sekundy. Semerenková sa raz pomýlila na strelnici, Starychová nechybovala. Tretie miesto obsadila Nórka Tiril Eckhoffová (+15,5).

Slovenkám sa v nedeľu nedarilo, najvyššie skončila Anastasia Kuzminová na 17. pozícii. Olympijská víťazka z Vancouveru 2010 pokazila úvodné dve strelecké položky, po ktorých musela odbehnúť päť trestných kôl. Na záverečných dvoch „stojkách“ už bola stopercentná. Druhá Slovenka v štartovom poli Jana Gereková prišla do cieľa na 36. priečke.

Stíhacie preteky žien: 1. Vaľ Semerenková (Ukr.) 28:05,4 min (1 trestný okruh), 2. Irina Starychová (Rus.) +4,2 s (0), 3. Tiril Eckhoffová (Nór.) +15,5 (1), 4. Gabriela Soukalová (ČR) +21,9 (1), 5. Laura Dahlmeierová (Nem.) +28,6 (0), 6. Selina Gasparinová (Švaj.) +37,1 (2), … 17. Anastasia Kuzminová +1:34,0 min (5), 36. Jana Gereková (obe SR) +2:29,2 (5)