Stíhačku v Hochfilzene ovládla Nórka Solemdalová, Kuzminová šestnásta

Nórska biatlonistka Synnöve Solemdalová sa stala víťazkou nedeľňajších stíhacích pretekov žien na 10 km v rámci 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene.

08.12.2013 13:34
Solemdalová, Julia Džimová Foto: ,
Víťazke Synnöve Solemdalovej (vpravo) gratuluje druhá Julia Džimová.
debata (3)

V úvodných pretekoch tohto druhu v tejto sezóne (pôvodne plánovanú stíhačku vo švédskom Östersunde zrušilo počasie) zvíťazila Solemdalová s náskokom 11,5 s pred Ukrajinkou Juliou Džimovou, ktorá mala na rozdiel od víťazky bezchybnú streľbu. Tretia skončila Poľka Krystyna Palková s odstupom 15,1 a rovnako žiadnym trestným okruhom.

Z dvojice Sloveniek, ktoré si vybojovali v piatkových rýchlostných pretekoch právo štartu, bola lepšia Anastasia Kuzminová. S piatimi chybami na strelnici skončila na 16. priečke s odstupom 1:17,5 min za Solemdalovou. Kuzminová si oproti piatku zhoršila svoj výsledok o tri miesta. Janka Gereková, ktorá v nedeľu vybiehala z 21. pozície, obsadila 31. priečku s odstupom 2:29,4 a štyrmi chybami na strelnici.

Obe Slovenky si pripísali dalšie body do hodnotenia o krištáľové glóbusy. Kuzminovej patrí celková 11. priečka, Gereková je na 23. pozícii. Líderkou Svetového pohára zostala Češka Gabriela Soukalová, ale s minimálnym náskokom 3 bodov pred nedeľňajšou víťazkou Solemdalovou.

O 13.30 h vybehnú v Hochfilzene na stíhacie preteky na 12,5 km muži.

Stíhacie peteky žien na 10 km – Hochfilzen (Rak.):

1. Synnöve Solemdalová (Nór.) 30:16,2 min (1 trestný okruh), 2. Julia Džimová (Ukr.) +11,5 (0), 3. Krystyna Palková (Poľ.) +15,1 (0), 4. Veronika Vítková (ČR) +18,1 (1), 5. Irina Starychová (Rus.) +24,3 (1), 6. Jekaterina Šumilovová (Rus.) +31,9 (1),… 16. Anastasia Kuzminová +1:17,5 (5), 31. Janka Gereková (obe SR) +2:29,4 (4).