Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová sa v piatok v Dóme svätého Martina v Bratislave vydala za Francúza Romaina Veleza, jeho priezvisko bude používať popri svojom doterajšom. Dvadsaťosemročný rodák z Cluses pribudol ako kondičný tréner a servisman do tímu 27-ročnej Bratislavčanky pred sezónou 2010/2011.

Zuzulová, svadba
Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová sa v piatok v Dóme sv. Martina v Bratislave vydala za svojho francúzskeho snúbenca Romaina.
Autor: TASR

Na obrade sa zúčastnili aj francúzski alpskí lyžiari Tessa Worleyová, Nastasia Noensová a Julien Lizeroux, zo slovenských pretekárov sa aj na hostine pre 160 osôb v hoteli Carlton objavili Adam a Andreas Žampovci. Svedkyňou Veroniky Zuzulovej bola jej sestra Dominika.

„Veronika má obrovské srdce, vie dať druhému veľa lásky. Je zábavná, má v sebe množstvo energie, takže sa s ňou nikdy nenudím. Vie analyzovať situácie a väčšinou sa rozhoduje správne, vie si však aj priznať chybu. Je mimoriadne inteligentná,“ cituje mladomanžela Veleza denník Šport.

Roman Koudelka

Čechovi Koudelkovi to túto zimu skáče. Vyhral aj preteky v Engelbergu

21.12.2014 16:46

Český skokan na lyžiach Roman Koudelka sa stal na mostíku HS-137 vo švajčiarskom Engelbergu víťazom nedeľňajších pretekov.

Elisabeth Görglová

Görglová sa stala najstaršou víťazkou pretekov SP, Vonnová vypadla

21.12.2014 13:28

Rakúšanka Elisabeth Görglová sa stala najstaršou víťazkou pretekov Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien.

Emil Hegle Svendsen

Stíhačku ovládol Svendsen. Bodovala aj dvojica Slovákov

20.12.2014 14:35

Nór Emil Hegle Svendsen vyhral sobotňajšie stíhacie preteky mužov na 12,5 km v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone v slovinskej Pokljuke.

USA, benzín, nafta, palivá

Benzín v USA je za babku, klesá s cenou ropy

22.12.2014 00:00

Priemerná cena benzínu v Spojených štátoch klesla tento týždeň pod 2,50 dolára za galón a bola najnižšia za päť a pol roka.

Kaíd Sibsí

Tuniské prezidentské voľby vyhral sekulárny kandidát

21.12.2014 21:49

Kaíd Sibsí sa označil za víťaza nedeľného druhého kola tuniských prezidentských volieb a jeho víťazstvo potvrdzuje prvý zverejnený odhad výsledkov.

Vladimír Baláž

Rozvrat Ruska by sa Slovenska vážne dotkol

21.12.2014 20:30

Keby pád rubľa bol nasledovaný širším ekonomickým rozvratom v Rusku, tak by to Slovensko určite veľmi pocítilo, tvrdí ekonóm Vladimír Baláž.

Lukašenko, Porošenko

Lukašenko sľúbil Ukrajine pomoc, nepovedal akú

21.12.2014 20:13

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko sľúbil Ukrajine pomoc, ak o ňu vláda požiada. Nešpecifikoval však, o akú pomoc by malo ísť.

Bleskové správy
  • 21:31

Český tenisový veterán Radek Štěpánek zo zdravotných dôvodov nebude hrať na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.

• 17:30

Majster Slovenska v cyklokrose Martin Haring obsadil 38. miesto v pretekoch elite v rámci Svetového pohára v belgickom Namure.

• 13:29

Fínska reprezentantka Kaisa Mäkäräinenová potvrdila úlohu hlavnej favoritky v pretekoch žien s hromadným štartom na 12,5 km v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone v slovinskej Pokljuke.