Gereková obsadila 8. miesto, prvenstvo získala Neunerová

Víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci finálového 9. kola Svetového pohára 2011/12 v biatlone v ruskom Chanty-Mansijsku sa stala Nemka Magdalena Neunerová.

Janka Gereková
Janka Gereková.
Autor: TASR

Za úradujúcou majsterkou sveta z nedávneho šampionátu v Ruhpoldingu zaostala o 3,2 s Ukrajinka Vita Semerenková, z bronzu sa tešila Bieloruska Darja Domračevová, ktorá bola o ďalších 13 sekúnd pomalšia.

Skvelý výsledok zaznamenala Slovenka Janka Gereková, ktorá skončila ôsma. Vyrovnala tak svoje kariérne maximum v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie SP. Anastasia Kuzminová obsadila 19. miesto, Martina Chrapánová finišovala na 57. pozícii.

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km:

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 22:11,5 min (2 trestné okruhy), 2. Vita Semerenková (Ukr.) +3,2 s (0), 3. Darja Domračevová (Biel.) +13,2 (1), 4. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +17,5 (2), 5. Helena Ekholmová (Švéd.) +25,4 (0), 6. Andrea Henkelová (Nem.) +29,4 (0), … 8. Janka Gereková +56,8 (1), 19. Anastasia Kuzminová +1:25,9 (3), 57. Martina Chrapánová (všetky SR) +4:34,1 (3)

Ole Einar Björndalen

Björndalen nevedel, kde trénuje streľbu. Potom sa ospravedlnil

20.09.2014 09:27

Nórsky biatlonový kráľ Ole Einar Björndalen vyrobil nechtiac faux pas, za ktoré sa však príkladne ospravedlnil.

Carolina Kostnerová

Kostnerová neprišla vypovedať o Schwazerovi, hrozí jej trest

19.09.2014 14:44

Bývalá majsterka sveta v krasokorčuľovaní Carolina Kostnerová sa zahráva s ohňom.

Marlies Schildová

Velez-Zuzulovej ubudla súperka. Kráľovná slalomu ukončila kariéru

02.09.2014 11:45, aktualizované: 12:59

Kráľovná slalomu Marlies Schildová ako 33-ročná ukončila hviezdnu kariéru.

čiastočné zatmenie slnka

Jesenná rovnodennosť sa na severnej pologuli začne v utorok

22.09.2014 12:10

Jesenná rovnodennosť ukončí leto v utorok 23. septembra o 4:29 letného času, vtedy sa na severnej pologuli začne jeseň.

banská bystrica, väznica

Odsúdených na doživotie presunú aj do väzníc v centre miest

22.09.2014 12:00

Zločinci odsúdení na doživotie nebudú sedieť už len v Leopoldove a Ilave. Podľa informácií Pravdy by sa mali dostať aj do väzníc v Banskej Bystrici a Ružomberku.

Ewa Kopaczová

Nová poľská vláda zložila prísahu

22.09.2014 11:54

Nová poľská vláda premiérky Ewy Kopaczovej zložila v pondelok prísahu do rúk prezidenta Bronislawa Komorowského. Nový kabinet bude vo funkcii len rok až do volieb naplánovaných na jeseň.

Turecko, Sýria

Pred Islamským štátom ušlo zo Sýrie vyše 130 000 Kurdov

22.09.2014 11:41

Vyše 130 000 sýrskych Kurdov ušlo za posledné dni do Turecka pred postupujúcimi bojovníkmi zo skupiny Islamský štát.

Bleskové správy
  • 10:35

Americká tenistka Serena Williamsová naďalej suverénne vedie ženský tenisový rebríček pred Rumunkou Halepovou a Češkou Kvitovou. Najlepšia Slovenka Dominika Cibulková je stále trinásta, národnou dvojkou je Magdaléna Rybáriková na 42. a trojkou Jana Čepelová na 52. pozícii.

• 10:10

Päťdesiattriročný Jaroslav Galko (nar. 7. januára 1961 v Prešove) už nie je trénerom futbalistov druholigového tímu FC Lokomotíva Košice.

• 08:17

Slovenská tenistka Dominika Cibulková skrečovala súboj 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji WTA v čínskom Wu-chane. Turnajová dvanástka odstúpila z duelu po druhom sete. Prvý vyhrala 6:4, druhý prehrala 3:6.