Gereková obsadila 8. miesto, prvenstvo získala Neunerová

Víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci finálového 9. kola Svetového pohára 2011/12 v biatlone v ruskom Chanty-Mansijsku sa stala Nemka Magdalena Neunerová.

Janka Gereková
Janka Gereková.
Autor: TASR

Za úradujúcou majsterkou sveta z nedávneho šampionátu v Ruhpoldingu zaostala o 3,2 s Ukrajinka Vita Semerenková, z bronzu sa tešila Bieloruska Darja Domračevová, ktorá bola o ďalších 13 sekúnd pomalšia.

Skvelý výsledok zaznamenala Slovenka Janka Gereková, ktorá skončila ôsma. Vyrovnala tak svoje kariérne maximum v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie SP. Anastasia Kuzminová obsadila 19. miesto, Martina Chrapánová finišovala na 57. pozícii.

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km:

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 22:11,5 min (2 trestné okruhy), 2. Vita Semerenková (Ukr.) +3,2 s (0), 3. Darja Domračevová (Biel.) +13,2 (1), 4. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +17,5 (2), 5. Helena Ekholmová (Švéd.) +25,4 (0), 6. Andrea Henkelová (Nem.) +29,4 (0), … 8. Janka Gereková +56,8 (1), 19. Anastasia Kuzminová +1:25,9 (3), 57. Martina Chrapánová (všetky SR) +4:34,1 (3)

Adam Žampa

Žampa útočil na elitnú desiatku. Nezvládol však druhú jazdu

16.11.2014 14:01, aktualizované: 14:54

Slovenský reprezentant v zjazdovom lyžovaní Adam Žampa pokazil druhú jazdu nedeľňajšieho úvodného slalomu novej sezóny Svetového pohára.

Veronika Velez-Zuzulová

Velez-Zuzulová skončila po návrate v Levi štrnásta, triumf Mazeovej

15.11.2014 11:45, aktualizované: 15:01

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Veronika Velez-Zuzulová obsadila 14. miesto v sobotňajšom úvodnom slalome novej sezóny Svetového pohára vo finskom Levi.

Žampovci sa rozdelili, Vlhovú skolila choroba

15.11.2014 08:00

Návrat Velez-Zuzulovej, choroba Vlhovej a neistý počet Žampovcov. V premiérových slalomoch nového ročníka vo sa predstaví minimálne dvojica Slovákov.

pumpa, benzín, nafta, palivá

Ak OPEC nezasiahne, ropa môže klesnúť pod 60 dolárov za barel

24.11.2014 09:44

Svetové ceny ropy by mohli klesnúť až na 60 dolárov za barel, ak sa OPEC tento týždeň nedohodne na výraznom znížení ťažby.

streľba, USA, policajt

Policajt v USA zastrelil chlapca, ktorý mal napodobeninu zbrane

24.11.2014 09:11

Policajt v americkom meste Cleveland v štáte Ohio zastrelil len 12-ročného černošského chlapca, ktorý bol "vyzbrojený" len replikou zbrane.

Robert Fico

Fico má na predsedníctve strany povedať, kto bude šéfom parlamentu

24.11.2014 09:02

Predseda vládnej strany Robert Fico by mal na rokovaní predsedníctva Smeru prezradiť, kto bude novým predsedom Národnej rady SR.

Porošenko, Biden

Dohodu podpísali a vládu už odpísali?

24.11.2014 08:54

Päť ukrajinských politických strán, ktoré sa po voľbách dostali do snemovne, podpísalo koncom týždňa očakávanú deklaráciu o vládnej väčšine v parlamente.

Bleskové správy
  • 07:37

Výsledky NBA: Boston - Portland 88:94, Memphis - Los Angeles Clippers 107:91, Miami - Charlotte 94:93, Oklahoma City - Golden State 86:91, Los Angeles Lakers - Denver 94:101 po predĺžení.

• 07:10

Nočné výsledky NHL: Winnipeg - St. Louis 2:4, NY Rangers - Montreal 5:0, Anaheim - Arizona 2:1, Vancouver - Chicago 4:1.

viac »
  • 22:54

Šláger 12. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A medzi milánskymi mužstvami AC a Interom sa skončil nerozhodne 1:1.