Gereková obsadila 8. miesto, prvenstvo získala Neunerová

Víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci finálového 9. kola Svetového pohára 2011/12 v biatlone v ruskom Chanty-Mansijsku sa stala Nemka Magdalena Neunerová.

Janka Gereková
Janka Gereková.
Autor:

Za úradujúcou majsterkou sveta z nedávneho šampionátu v Ruhpoldingu zaostala o 3,2 s Ukrajinka Vita Semerenková, z bronzu sa tešila Bieloruska Darja Domračevová, ktorá bola o ďalších 13 sekúnd pomalšia.

Skvelý výsledok zaznamenala Slovenka Janka Gereková, ktorá skončila ôsma. Vyrovnala tak svoje kariérne maximum v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie SP. Anastasia Kuzminová obsadila 19. miesto, Martina Chrapánová finišovala na 57. pozícii.

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km:

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 22:11,5 min (2 trestné okruhy), 2. Vita Semerenková (Ukr.) +3,2 s (0), 3. Darja Domračevová (Biel.) +13,2 (1), 4. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +17,5 (2), 5. Helena Ekholmová (Švéd.) +25,4 (0), 6. Andrea Henkelová (Nem.) +29,4 (0), … 8. Janka Gereková +56,8 (1), 19. Anastasia Kuzminová +1:25,9 (3), 57. Martina Chrapánová (všetky SR) +4:34,1 (3)

Carlo Janka

Na olympijskej zjazdovke triumfoval Janka. Žampa super G nedokončil

07.02.2016 08:29

Superobrovský slalom mužov v rámci Svetového pohára alpských lyžiarov v kórejskom Čongsone vyhral nečakane Carlo Janka.

Matej Kazár

Biatlonista Kazár zaznamenal životný úspech. V Kanade skončil desiaty

06.02.2016 19:18

Talian Dominik Windisch zvíťazil s náskokom 4,1 sekundy v kanadskom Canmore v pretekoch s hromadným štartom na 15 km v rámci Svetového pohára biatlonistov.

Lindey Vonnová

Vonnová v zjazde deklasovala konkurenciu

06.02.2016 13:54

Víťazkou sobotňajšieho zjazdu žien v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok 2015/2016 sa v nemeckom Garmisch-Partenkirchene stala favoritka Lindsey Vonnová.

hotel, izba, cestovný ruch

Cestovný ruch sa vzmáha, má však svoje muchy

07.02.2016 18:00

Vlaňajšie výsledky cestovného ruchu nasvedčujú tomu, že domácemu turizmu sa začína po neúspešnom roku 2013 opäť dariť.

chlapec

Iračan vo Viedni znásilnil chlapca, prípad vyvolal veľké pobúrenie

07.02.2016 17:39

Veľké pobúrenie v Rakúsku vyvolal prípad irackého žiadateľa o azyl, ktorý vo verejnom bazéne vo Viedni znásilnil desaťročného chlapca.

Kiska, Andrej Kiska, prezident, vystúpenie, parlament, NR SR

Len podľa prezidenta je správne nevymenovať sudcov, tvrdí Madej

07.02.2016 16:57

Predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Róbert Madej reagoval na vyjadrenie prezidenta SR Andreja Kisku o tom, že zatiaľ nerozhodol o kandidátoch na ústavných sudov.

Jarosław Kaczyński

AP: Muž v pozadí Kaczyński lieči Poľsko spornými receptami

07.02.2016 16:37

Skutočným vládcom terajšieho Poľska nie je premiérka ani prezident, ale šéf vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyński, napísala agentúra AP.

Bleskové správy
  • 17:43

Richard Gasquet nasadený ako prvý zvíťazil za 109 minút 7:5, 6:4 nad Paulom-Henrim Mathieuom vo finále na turnaji ATP World Tour 250 v Montpellieri (dotácia 520 070 eur, tvrdý povrch v hale).

• 17:16

Nedeľňajšia súťaž jednotlivcov na mostíku HS-134 v Osle v rámci SP skokanov na lyžiach sa neuskutočnila. Rozhodcovská komisia zrušila preteky na Holmenkollene pre nevyhovujúce poveternostné podmienky.

• 16:17

Tenisové reprezentantky Francúzka druhý raz v rade postúpili do semifinále svetovej skupiny Pohára federácie. Vo štvrťfinále vedú v Marseille nad Taliankami po dvojhrách nezvratne 3:1.