Gereková obsadila 8. miesto, prvenstvo získala Neunerová

Víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci finálového 9. kola Svetového pohára 2011/12 v biatlone v ruskom Chanty-Mansijsku sa stala Nemka Magdalena Neunerová.

Janka Gereková
Janka Gereková.
Autor: TASR

Za úradujúcou majsterkou sveta z nedávneho šampionátu v Ruhpoldingu zaostala o 3,2 s Ukrajinka Vita Semerenková, z bronzu sa tešila Bieloruska Darja Domračevová, ktorá bola o ďalších 13 sekúnd pomalšia.

Skvelý výsledok zaznamenala Slovenka Janka Gereková, ktorá skončila ôsma. Vyrovnala tak svoje kariérne maximum v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie SP. Anastasia Kuzminová obsadila 19. miesto, Martina Chrapánová finišovala na 57. pozícii.

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km:

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 22:11,5 min (2 trestné okruhy), 2. Vita Semerenková (Ukr.) +3,2 s (0), 3. Darja Domračevová (Biel.) +13,2 (1), 4. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +17,5 (2), 5. Helena Ekholmová (Švéd.) +25,4 (0), 6. Andrea Henkelová (Nem.) +29,4 (0), … 8. Janka Gereková +56,8 (1), 19. Anastasia Kuzminová +1:25,9 (3), 57. Martina Chrapánová (všetky SR) +4:34,1 (3)

Severin Freund

Majstrom sveta na veľkom mostíku sa stal suverénne Freund

26.02.2015 19:32, aktualizované: 20:07

Nemecký skokan na lyžiach Severin Freund si suverénnym spôsobom vybojoval na veľkom mostíku HS-134 zlatú medailu na MS vo švédskom Falune.

švédsko, ms, lyžovanie, bežky, falun,

Švédi využili domácu trať, Nóri pohoreli

25.02.2015 17:40

Usporiadateľská krajina získala prvé dva cenné kovy. V medailovej bilancii začína konkurovať Nemcom so štyrmi a Nórom so šiestimi zlatými medailami.

Jana Gantnerová

Jana Gantnerová ml. pre problémy s kolenom ukončila kariéru

25.02.2015 16:30

Univerziádne preteky v slalome pred 12 dňami v španielskej Granade boli poslednými na svetovej úrovni pre slovenskú zjazdárku Janu Gantnerovú.

Zástava, Grécko

Proti dohode s eurozónou boli v Aténach prvé divoké protesty

26.02.2015 22:12

Ulice v Aténach vo štvrtok zasiahli prvé násilné demonštrácie od nástupu novej gréckej vlády k moci pred mesiacom.

Argentína, prezidentka Cristina Fernándezová Kirchnerová

Argentína: Súd sa odmietol zaoberať obvineniami voči prezidentke

26.02.2015 20:49

Argentínsky federálny súd odmietol začať konanie proti prezidentke Cristine Fernándezovej Kirchnerovej, ktoré požadoval dnes už nežijúci prokurátor Alberto Nisman.

dialnica stavba, D1, nedaleko Martina

Číňania by pri diaľniciach zamestnali Slovákov

26.02.2015 20:00

Slovensko je v hľadáčiku čínskych stavebných firiem. Číňania zacítili miliardový projekt a trúfajú si na stavbu bratislavského obchvatu D4 a rýchlostnej cesty R7.

ITJens Stoltenberg

Stoltenberg vyzval Rusov: Stiahnite si svoju ťažkú techniku z Ukrajiny

26.02.2015 19:02

Šéf NATO Jens Stoltenberg varoval pred rozšírením územia ovládanom separatistami. Rusov vyzval, aby stiahli svojich viac ako tisíc kusov ťažkej techniky.

Bleskové správy
  • 23:01

Český hokejový útočník Jaromír Jágr odchádza z New Jersey do tímu Floridy. Devils získali za štyridstaťtriročného najproduktívnejšieho Európana v histórii NHL právo výberov v druhom kole tohtoročného draftu a v treťom kole v budúcom roku.

• 21:36

Rotterdamská polícia pred odvetným duelom šestnásťfinále futbalovej Európskej ligy (EL) medzi Feyenoordom Rotterdam a AS Rím zadržala osemnásť priaznivcov hostí.

• 20:47

Medzinárodná jazdecká federácia (FEI) zrušila dvoje preteky vo vytrvalostnom jazdení, ktoré sa mali pôvodne uskutočniť v Spojených arabských emirátoch. Dôvodom sú informácie o týraní koní v tejto časti jazdeckého sveta.