Slovensko
dnes

Z 22 °C

Gereková obsadila 8. miesto, prvenstvo získala Neunerová

Víťazkou rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci finálového 9. kola Svetového pohára 2011/12 v biatlone v ruskom Chanty-Mansijsku sa stala Nemka Magdalena Neunerová.

Janka Gereková
Janka Gereková.
Autor: TASR

Za úradujúcou majsterkou sveta z nedávneho šampionátu v Ruhpoldingu zaostala o 3,2 s Ukrajinka Vita Semerenková, z bronzu sa tešila Bieloruska Darja Domračevová, ktorá bola o ďalších 13 sekúnd pomalšia.

Skvelý výsledok zaznamenala Slovenka Janka Gereková, ktorá skončila ôsma. Vyrovnala tak svoje kariérne maximum v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie SP. Anastasia Kuzminová obsadila 19. miesto, Martina Chrapánová finišovala na 57. pozícii.

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km:

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 22:11,5 min (2 trestné okruhy), 2. Vita Semerenková (Ukr.) +3,2 s (0), 3. Darja Domračevová (Biel.) +13,2 (1), 4. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +17,5 (2), 5. Helena Ekholmová (Švéd.) +25,4 (0), 6. Andrea Henkelová (Nem.) +29,4 (0), … 8. Janka Gereková +56,8 (1), 19. Anastasia Kuzminová +1:25,9 (3), 57. Martina Chrapánová (všetky SR) +4:34,1 (3)

Ďalšie články
Adam Žampa

Zo Žampu mohol byť Rus. Odmietol

16.04.2014 08:00

Адам Жампa. Na takúto podobu svojho mena by si musel zvykať momentálne najúspešnejší slovenský zjazdár, keby súhlasil s iniciatívou ruských funkcionárov.

Jagna Marczulajtisová-Walczaková

Šéfka krakovskej kandidatúry rezignovala pre štvavú kampaň

13.04.2014 09:46

Šéfka kandidatúry Krakova na usporiadanie zimných olympijských hier 2022 Jagna Marczulajtisová-Walczaková rezignovala na svoju funkciu.

Tatry, Štrbské Pleso

Na Slovensku bude opäť zimná univerziáda. Za vyše 700-tisíc eur

13.04.2014 08:37

Slovensko bude po šestnástich rokoch opäť hostiť súťaže svetovej zimnej univerziády.

ZOH 2014, soči, anastasia kuzminová, biaton

Po teplom prijatí prekonali sami seba. V mrazivom dobrodružstve na bežkách

09.04.2014 18:45

Trojdňové dobrodružstvo prinúti človeka siahnuť si na fyzické i psychické dno. A potom si vychutnáš opojný výdych v cieli - po 160 km adrenalínu na bežkách, vraví Kuzminová.

Bleskové správy
  • 23:25

Slovenský tenista Michal Mertiňák a Nemec Philipp Marx nasadení ako tretí nepotvrdili úlohu favoritov vo štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP Challenger Tour v americkom Savannah, keď s argentínsko-ruským duom Facundo Bagnis, Alex Bogomolov prehrali 3:6, 5:7.

• 22:39

Stredopoliar FC Chelsea Ramires si už vo zvyšku aktuálneho ročníka najvyššej anglickej futbalovej súťaže nezahrá. V sobotňajšom stretnutí so Sunderlandom (1:2) udrel Ramires lakťom do tváre protihráča Sebastiana Larssona.

• 21:29

Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk zvíťazili vo štvrtkovom štvrtom finále Gagarinovho pohára Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade HC Lev Praha 5:3 a stav série hranej na štyri víťazstvá vyrovnali na 2:2.