Wozniacká v Sydney vyprášila Cibulkovú, Hantuchová nezaváhala

Slovenská tenistka Dominika Cibulková ukončila púť na turnaji WTA v Sydney už v 1. kole. V pondelňajšom stretnutí nenasadená hráčka podľahla Dánke Caroline Wozniackej za 69 minút hladko 1:6, 2:6. Jej krajanka Daniela Hantuchová zvládla úvod v pohode, českú kvalifikantku Kláru Zakopalovú zmietla 6:3, 6:0.

12.01.2009 07:08 , aktualizované: 07:57
Dominika Cibulková Foto:
Dominika Cibulková.

Devätnásťročná Ci­bulková, 19. vo svetovom rebríčku, nebola pre 18-ročnú súperku rovnocennou bojovníčkou. V úvodnom sete získala len 11 fiftínov v porovnaní s 26, pričom iba 2 pri vlastnom podaní, ktoré stratila trikrát. Gem si vybojovala brejkom na 1:4, už sa však nepozviechala.

V druhej časti odskočila Wozniacká brejkom na 1:0, potvrdila na nulu, ako returnujúca zvýšila na 3:0, hoci prehrávala 0:30, a potom už nasledovali len viaceré drobné záblesky nádeje pre zverenkyňu Vladimíra Plátenika: vo štvrtom geme Slovenka vyrovnala na príjme z 0:40 na zhodu a to isté sa jej podarilo v šiestej hre z 15:40, napokon sa však ani nedostala k brejkbalu.

Za stavu 1:5 Cibulková odvrátila tri mečbaly, z nich dva v rade, a v ôsmom geme ďalšie dve takéto hrozby, tretiu – celkovo šiestu – však už nie. Dovedna si pripísala 36 loptičiek, súperka 61. Pri vlastnom prvom servise putovalo na Slovenkino konto len 43% bodov a po druhom dokonca iba 17%. Zákonitým vyústením bolo päť inkasovaných brejkov.

Cibulková tu v prvom kole skončila aj vlani. Ako 49. v renkingu zvládla kvalifikáciu, no na úvod hlavnej súťaže preh­rala s Estónkou Kaiou Kanepiovou. Na kurte sa najbližšie predstaví na Australian Open.

Hantuchová nezačala zápas dobre, prehrávala 0:2 – z nasledujúcich 13 gemov si však pripísala 12. Dvadsaťšes­ťročná Pražanka už len dokázala znížiť na 3:5. V druhom sete trvajúcom 24 minút získala dohromady 10 fiftínov. Han­tuchová si v osemfinálovom 2. kole v dejisku OH 2000 zmeria sily s Poľkou Agnieszkou Radwanskou, šta­tistika ich vzájomných duelov je 1:1.

Devätnásťročnú Krakovčanku zdolala vlani vo štvrťfinále Australian Open v Melbourne 6:2, 6:2, čím sa jej revanšovala za zürišskú prehru 3:6, 3:6 zo sklonku sezóny. Zaujímavosťou je, že víťazka troch podujatí na hlavnom profesionálnom okruhu na predchádzajúcich troch ročníkoch podujatia v Sydney bez výnimky podľahla Češke Nicole Vaidišovej, teraz však jej krajanke nedovolila nadviazať na tradíciu z miestnych postfederálnych duelov.