Gombos v Indian Wells postúpil do finále kvalifikácie, Kovalík nie

SITA | 08.03.2017 07:14
Norbert Gombos Foto: ,
Norbert Gombos.
Z dvoch slovenských tenistov v 1. kole dvojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells prenikol ďalej iba Norbert Gombos. Jozef Kovalík sa so súťažou rozlúčil.

Gombos nasadený ako trinásty zdolal aj druhý raz v kariére Belgičana Rubena Bemelmansa, na challengerové víťazstvo z Monsu 2013 nadviazal rovnako trojsetovým triumfom 6:4, 1:6, 6:3.

Potreboval naň 80 minút. Vo finálovom 2. kole ho čaká Kolumbijčan Santiago Giraldo, s ktorým nemá spoločnú zápasovú minulosť. Juhoameričan nasadený ako siedmy si poradil na úvod s domácim Michaelom Mmohom.

Nad sily pätnástky kvalifikácie Jozefa Kovalíka bol Argentínčan Marco Trungelliti. Po dvoch prehrách na Australian Open, jednej v tohtoročnej kvalifikácii a jednej vo vlaňajšej hlavnej súťaži, mu podľahol aj tretí raz v kariére, tentoraz za 109 minút 4:6, 6:7 (4). Stále platí, že s ním neuhral ani jeden set.

Priamo v hlavnej singlovej súťaži sa na základe svojho postavenia vo svetovom rebríčku pri uzávierke prihlášok predstaví Martin Kližan. Súperom slovenského ľaváka bude v 1. kole brazílsky Thiago Monteiro.

Výsledky utorňajších stretnutí 1. kola kvalifikácie na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (9. – 19. marca, dotácia 7 913 405 USD, tvrdý povrch Plexipave)

Dvojhra – kvalifikácia – 1. kolo: Norbert Gombos (SR-13) – Ruben Bemelmans (Belg.) 6:4, 1:6, 6:3 Marco Trungelliti (Arg.) – Jozef Kovalík (SR-15) 6:4, 7:6 (4)