Postup na finálový turnaj je na dosah. Slovenkám chýba posledný bod

Slovenské tenistky sú blízko k postupu na novembrový finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej v Seville.

12.04.2024 17:25 , aktualizované: 19:34
SR Tenis Ženy PBJK kvalifikácia Slovinsko BAX Foto: ,
Anna Karolína Schmiedlová sa teší z výhry nad slovinskou dvojkou Elou Nalou Miličovou.

Po úvodnom dni kvalifikačného duelu proti Slovinsku vedú na harde v bratislavskom NTC 2:0. O druhý bod pre domáce farby sa zaslúžila Viktória Hrunčáková, ktorá zdolala slovinskú jednotku Veroniku Erjavečovú 6:1, 5:7, 6:3.

Hrunčáková začala ako z partesu, dvakrát prelomila podanie súperky a v prvom sete si vybudovala rozhodujúci náskok 5:0.

Slovenka skvele returnovala, vo výmenách dokázala Erjavečovú zatlačiť do defenzívy a na jej konto pribúdal jeden winner za druhým. Slovinka odvrátila hrozbu „kanára“, no Hrunčáková pri vlastnom servise následne premenila hneď prvý setbal.

V druhom dejstve Erjavečová zlepšila podanie a držala s Hrunčákovou krok. Za stavu 3:2 sa aj vďaka dvom víťazným returnom prepracovala k trom brejkbalom, Hrunčáková si však podržala servis, čo ju povzbudilo.

djokovič Čítajte viac Ďalší rekord pre Djokoviča. Ďalej idú aj Sinner a Tsitsipas

V siedmom geme zobrala Erjavečovej servis a za stavu 5:3 mala k dispozícii dva mečbaly. Erjavečová ich však odvrátila, v ďalších minútach získala štyri gemy za sebou a vynútila si tretí set.

Hrunčákovej odišlo prvé podanie, za stavu 5:6 spravila tri dvojchyby. Pred rozhodujúcim dejstvom sa Slovenka zmobilizovala a v jeho úvode viedla 2:0.

Erjavečová síce otočila na 3:2, no za stavu 3:3 v Tildenovom geme opäť prišla o servis a Hrunčáková už šancu na zisk druhého bodu z rúk nepustila. Za stavu 5:3 využila po víťaznom bekhende tretí mečbal a odplatila Slovinke vlaňajšiu prehru z turnaja ITF v Maribore.