Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Víťazný návrat po 80 dňoch. Federer otočil duel proti Zverevovi

Najvyššie nasadený švajčiarsky tenista Roger Federer zvíťazil nad Nemcom Mischom Zverevom za 93 minút 3:6, 6:4, 6:2 v osemfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Mercedes Cup na tráve v nemeckom Stuttgarte.

13.06.2018 17:11
Roger Federer Foto: ,
Roger Federer oslavuje triumf nad Richardom Gasquetom.

Pre 36-ročného Federera to bol súťažný návrat na dvorce po osemdesiatich dňoch už tradičnej „antukovej“ prestávky počas ktorej vynechal aj nedávny vrchol na najpomalšom povrchu Roland Garros v Paríži.

V 1. kole v Stuttgarte mal Federer voľný žreb. Držiteľ rekordného počtu 20 grandslamových titulov vo dvojhre má na podujatí Mercedes Cup s dotáciou 729 340 eur motiváciu navyše. Ak sa dostane až do finále, posunie sa z druhej na líderskú pozíciu vo svetovom renkingu ATP.

Tridsaťročný Mischa Zverev (54. v rebríčku ATP) proti Federerovi v šiestom zápase získal vôbec prvý set, ale nie zápas.

Vlani sa Federer po osemfinálovej prehre v Stuttgarte nadýchol na tráve k parádnej jazde. Jej súčasťou boli triumfy na turnajoch v Halle a tiež Wimbledone, kde zvíťazil ôsmy raz.