Víťazný návrat po 80 dňoch. Federer otočil duel proti Zverevovi

Najvyššie nasadený švajčiarsky tenista Roger Federer zvíťazil nad Nemcom Mischom Zverevom za 93 minút 3:6, 6:4, 6:2 v osemfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Mercedes Cup na tráve v nemeckom Stuttgarte.

13.06.2018 17:11
Roger Federer Foto: ,
Roger Federer oslavuje triumf nad Richardom Gasquetom.

Pre 36-ročného Federera to bol súťažný návrat na dvorce po osemdesiatich dňoch už tradičnej „antukovej“ prestávky počas ktorej vynechal aj nedávny vrchol na najpomalšom povrchu Roland Garros v Paríži.

V 1. kole v Stuttgarte mal Federer voľný žreb. Držiteľ rekordného počtu 20 grandslamových titulov vo dvojhre má na podujatí Mercedes Cup s dotáciou 729 340 eur motiváciu navyše. Ak sa dostane až do finále, posunie sa z druhej na líderskú pozíciu vo svetovom renkingu ATP.

Tridsaťročný Mischa Zverev (54. v rebríčku ATP) proti Federerovi v šiestom zápase získal vôbec prvý set, ale nie zápas.

Vlani sa Federer po osemfinálovej prehre v Stuttgarte nadýchol na tráve k parádnej jazde. Jej súčasťou boli triumfy na turnajoch v Halle a tiež Wimbledone, kde zvíťazil ôsmy raz.