Ubolenú dušu lieči víťazná otočka

V hlave má nemilé spomienky. Obväz jej spevňuje pravú ruku i ľavú nohu. Napriek tomu zatiaľ predvádza víťazný kolotoč a usmieva sa.

Venus Williamsová
Venus Williamsová na turnaji v Indian Wells.
Autor: ,

Zatiaľ čo Serena Williamsová na turnaji v Indian Wells pre zranenie chýba, jej sestra Venus si užíva potlesk kalifornských tribún. Americká tenisová legenda postúpila už do osemfinále. V boji oň zdolala Češku Luciu Šafářovú.

„Som so sebou spokojná. Podala som dobrý výkon. Pochádzam z Kalifornie, mám to tu rada. Štart v Indian Wells vnímam ako veľkú príležitosť zažiariť doma,“ hovorila staršia zo sestier Williamsových. Ihneď po tom, ako divákom previedla víťaznú otočku.

Mimochodom, v Indian Wells hrá len po druhý raz od roku 2001. Na prestížne podujatie sa vrátila vlani. Dôvodom jej absencie bol rasistický incident spred šestnástich sezón.

„Keď som s Venus prechádzal po schodoch k našim miestam na tribúne, ľudia na mňa pokrikovali neger. Jeden z nich mi dokonca povedal, že keby bol rok 1975, stiahol by zo mňa kožu zaživa,“ vravel vtedy Richard Williams, otec oboch tenistiek.

Vtedajší riaditeľ turnaja Charlie Pasarell tvrdil, že po tomto okamihu celú noc preplakal. Vtedy sa v Serene i Venus čosi zlomilo. Indian Wells dlho bojkotovali. Ústretový krok urobila pred dvomi rokmi najprv Serena, po nej vlani aj Venus.

Tá môže nadviazať na výborne rozbehnutú sezónu. Do Kalifornie prišla s vizitkou tohtoročnej finalistky Australian Open a útočí na návrat do elitnej svetovej desiatky. Cesta k nej vedie cez víťazné otočky…

Čítajte viac

Basketbalový klub Petržalka

Basketbalový klub Petržalka

23.03.2017 00:26

BK Petržalka - OZ, cieľom klubu je viesť deti a mládež k pravidelnému športu. Máme cca 60 dievčat, vek 8-16 rokov v mládežníckych družstvách a prípravkách v Petržalke

Tobias Ellwood

Londýn má nového hrdinu. Britský politik zachraňoval zraneného policajta

22.03.2017 21:32

Britský tajomník pre záležitosti Blízkeho východu Tobias Ellwood zasahoval pri záchrane zraneného policajta.

Rex Tillerson

USA vyzvali spojencov na zintenzívnenie boja proti IS

22.03.2017 21:17

Tillerson vyzval členov medzinárodnej koalície, ktorá bojuje proti IS na území Iraku a Sýrie, aby vo vyššej miere prispeli k úsiliu o porazenie tejto skupiny.

Útok v Londýne,

Svet reaguje na útok v Londýne: Terorizmus je absolútne zlo

22.03.2017 20:04

Poprední svetoví politici vyjadrili, po zrejmom teroristickom útoku v Londýne, Británii podporu a solidaritu.

Bleskové správy
  • 23:00

    Nemecký futbalový klub Hamburger SV predĺžil zmluvu s trénerom Markusom Gisdolom do roku 2019.

  • 20:51

    Basketbalistky ŠBK Šamorín skompletizovali kvarteto semifinalistov play-off extraligy žien. Zverenky trénera Tomáša Kačmarika zvíťazili v rozhodujúcom treťom stretnutí štvrťfinále nad Popradčankami 75:45 a sériu ovládli 2:1 na zápasy.

  • 20:25

    Poslanci dolnej komory ruského parlamentu schválili prísnejšiu legislatívu namierenú proti výtržníkom na športoviskách. Urobili tak rok predtým, ako sa budú v krajine konať futbalové majstrovstvá sveta 2018.

Ďalšie bleskové správy »