NÁZOR: Striebro s cenou zlata

Keby sme mali spoločný tím, až vtedy by svet videl, čoho sme schopné.

Slovensko lyžovanie
Slovenské strieborné kvarteto. Zľava Andreas Žampa, Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová a Matej Falat.
Autor: ,

Trúfalé slová vyriekla začiatkom tohto roka Petra Vlhová. V tej chvíli ani len netušila, ako rýchlo naberú na sile. Svetový šampionát v St. Moritzi jej dal za pravdu. Spolu s Velez-Zuzulovou tvoria pár, ktorý závidí Slovensku aj lyžiarska smotánka.

Obe Slovenky si prešli od začiatku sezóny tŕnistou cestou. Potýkali sa s podozreniami, že v ich vzťahu to škrípe. Čelili tlaku médií, ktoré im viackrát podsúvali otázky o ich hašterení. Pohľad na podstatne staršiu Bratislavčanku a mladučkú Liptáčku pohol včera nejednou slovenskou dušou. Obe hviezdy stáli pod svahom, objímali sa, kričali od radosti. Žiarili naplno. Ich odlesk prekrýval tisíce švajčiarskych vlajok v hľadisku.

Áno, úspech spája. Aj nepriateľov mení na priateľov. To však nie je prípad Velez-Zuzulovej a Vlhovej. Obe Slovenky ťahali za jeden koniec povrazu. Dostatočne odhodlane, v prospech spoločného záujmu. Takou silou, že sa pred nimi museli skloniť pyšné lyžiarske veľmoci. Potlesk znel aj z rúk najsilnejších rivalov.

Velez-Zuzulová s Vlhovou utvorili základ výnimočného tímu. Nik v ňom nemal silné reči. Každý však vedel, čoho sú jeho členovia schopní. Nevynímajúc mužov – žolíka Mateja Falata s Andreasom Žampom.

Ochrannú ruku nad ním držal najmä Timotej Zuzula. Šéf družstva, ktorý miešal poradím, volil správnu taktiku, s odvahou miešal víťazný elixír. Zdatne mu sekundovali Livio Magoni s Romainom Velezom. Úprimné objatie talianskeho trénera Vlhovej s francúzskym koučom a manželom Velez-Zuzulovej symbolizovalo tímovú jednotu.

Práve vďaka nej sa Slováci tešia zo striebra. Je síce nad plán, no má cenu zlata.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

V penzióne pri Martine našli mŕtveho Bratislavčana

26.02.2017 16:31

Polícia vyšetruje smrť 40-ročného Bratislavčana, ktorého našli v sobotu ráno zraneného v penzióne v obci Bystrička (okr. Martin).

Samsung, Jay Y. Lee

Vedenie Samsungu ponúklo rezignáciu

26.02.2017 16:00

Technologický svetový gigant Samsung sa zmieta v korupčnom škandále, do ktorej je zapletená aj prezidentka Južnej Kórey.

euro, bankovky, mince, peniaze

Niektorí ľudia prestali platiť fakúry za elektrinu

26.02.2017 15:32

Kauza s cenami energií priniesla so sebou ďalší problém so zhoršenou platobnou disciplínou odberateľov elektriny.

Nemcov, Boris Nemcov, demonštrácia, protest,

V Moskve uctilo pamiatku zavraždeného Nemcova až 15-tisíc ľudí

26.02.2017 15:09

Pochodu pri príležitosti druhého výročia vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova sa podľa organizátorov v centre Moskvy zišlo okolo 15 000 ľudí.

Bleskové správy
  • 16:40

    Jo-Wilfried Tsonga sa stal víťazom turnaja ATP World Tour 250 v Marseille (dotácia 691 850 eur, tvrdý povrch Gerflor v hale). Vo finále si poradil s krajanom Lucasom Pouillem za 71 minút dvakrát 6:4.

  • 16:00

    Domáca hráčka Tímea Babosová sa stala víťazkou tenisového turnaja WTA v Budapešti (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace v hale). Vo finále si poradila s Luciou Šafářovou 6:7 (4), 6:4, 6:3.

  • 12:43

    Filip Taragel obsadil skvelé desiate miesto v disciplíne scratch na 60 kôl (15 km) v pretekoch finálového 4. kola SP v dráhovej cyklistike v Los Angeles. Vybojoval si tak účasť na aprílových MS v Hongkongu.

Ďalšie bleskové správy »