NÁZOR: Striebro s cenou zlata

Keby sme mali spoločný tím, až vtedy by svet videl, čoho sme schopné.

Slovensko lyžovanie
Slovenské strieborné kvarteto. Zľava Andreas Žampa, Veronika Velez-Zuzulová, Petra Vlhová a Matej Falat.
Autor: ,

Trúfalé slová vyriekla začiatkom tohto roka Petra Vlhová. V tej chvíli ani len netušila, ako rýchlo naberú na sile. Svetový šampionát v St. Moritzi jej dal za pravdu. Spolu s Velez-Zuzulovou tvoria pár, ktorý závidí Slovensku aj lyžiarska smotánka.

Obe Slovenky si prešli od začiatku sezóny tŕnistou cestou. Potýkali sa s podozreniami, že v ich vzťahu to škrípe. Čelili tlaku médií, ktoré im viackrát podsúvali otázky o ich hašterení. Pohľad na podstatne staršiu Bratislavčanku a mladučkú Liptáčku pohol včera nejednou slovenskou dušou. Obe hviezdy stáli pod svahom, objímali sa, kričali od radosti. Žiarili naplno. Ich odlesk prekrýval tisíce švajčiarskych vlajok v hľadisku.

Áno, úspech spája. Aj nepriateľov mení na priateľov. To však nie je prípad Velez-Zuzulovej a Vlhovej. Obe Slovenky ťahali za jeden koniec povrazu. Dostatočne odhodlane, v prospech spoločného záujmu. Takou silou, že sa pred nimi museli skloniť pyšné lyžiarske veľmoci. Potlesk znel aj z rúk najsilnejších rivalov.

Velez-Zuzulová s Vlhovou utvorili základ výnimočného tímu. Nik v ňom nemal silné reči. Každý však vedel, čoho sú jeho členovia schopní. Nevynímajúc mužov – žolíka Mateja Falata s Andreasom Žampom.

Ochrannú ruku nad ním držal najmä Timotej Zuzula. Šéf družstva, ktorý miešal poradím, volil správnu taktiku, s odvahou miešal víťazný elixír. Zdatne mu sekundovali Livio Magoni s Romainom Velezom. Úprimné objatie talianskeho trénera Vlhovej s francúzskym koučom a manželom Velez-Zuzulovej symbolizovalo tímovú jednotu.

Práve vďaka nej sa Slováci tešia zo striebra. Je síce nad plán, no má cenu zlata.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

parlament, fico,

Fico: Rozšírenie návrhu o ďalšie amnestie je na poslancoch

25.03.2017 13:54

Postoj predsedu vlády Roberta Fica sa k zrušeniu Mečiarových amnestií od roku 1998 nemenil.

fico, summit, rím

Fico: Iný priestor ako EÚ pre SR neexistuje

25.03.2017 13:02

Pre Slovensko neexistuje iný životný priestor, ako je Európska únia a klame každý, kto tvrdí, že SR by dokázalo prežiť ako nejaký neutrálny štát.

židia, muzeum, kultúra, vlak,

Prežila peklo, aby mohla mladým rozprávať o nacistických zverstvách

25.03.2017 11:45

O osude slovenských Židov už bolo rozhodnuté, no rodinka Friedmannovcov z Humenného ešte netušila, aký tragický to bude mať dosah.

František Gaulieder

Zomrel bývalý poslanec František Gaulieder, zrazil ho vlak

25.03.2017 11:03, aktualizované: 14:10

Františka Gauliedera zrazil nadránom z piatka na sobotu vlak, udalosť sa stala pred Trnovcom nad Váhom (okres Šaľa). Polícia pracuje aj s verziou samovraždy.

Bleskové správy
  • 12:53

    Víťazom 36. ročníka Dudinskej päťdesiatky v chôdzi sa stal nórsky reprezentant Havard Haukenes časom 3:43:40 h a je prvým víťazom z tejto severskej krajiny v histórii podujatia.

  • 12:51

    Reprezentanti Nórska zvíťazili na "mamuťom" mostíku HS-225 v slovinskej Planici v sobotňajšej záverečnej šiestej tohtosezónnej súťaži družstiev v rámci Svetového pohára (SP) v skokoch na lyžiach.

  • 10:43

    Klub zámorskej NBA Los Angeles Lakers si uctil svojho niekdajšieho hviezdneho hráča Shaquilla O'Neala bronzovou sochou. Aktuálne 45-ročný Shaq ju s asistenciou mladšieho syna odhalil v piatok spoza žiariacej zlatej opony.

Ďalšie bleskové správy »