Cibulková je vo forme! Vyradila jednotku turnaja Radwanskú

Nenasadená slovenská tenistka Dominika Cibulková zdolala poľskú jednotku "pavúka" Agnieszku Radwanskú za 157 minút 6:4, 6:7 (3), 6:3 v nedeľňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open v španielskom Madride (dotácia 4 771 360 eur, antuka).

01.05.2016 23:40 , aktualizované: 02.05.2016 07:48
Dominika Cibulková Foto: ,
Dominika Cibulková sa teší z víťazstva.
debata (5)

Čoskoro 27-ročná Bratislavčanka (nar. 6. mája 1989) bude v šestnásťfinále čeliť 22-ročnej Francúzke Caroline Garciovej (49. v rebríčku WTA, s ktorou nemajú spoločnú zápasovú minulosť.

Súboj svetovej dvojky A. Radwanskej a tridsaťosmičky Cibulkovej bol vrcholom nedeľňajšieho diania na madridskej antuke. V zápase veľmi dobrej úrovne obe hráčky nastrieľali 43 víťazných úderov. Cibulková viedla 6:4 a 5:3, ale tradičnej rivalke z Poľska dala šancu na návrat do zápasu.

Radwanská po víťaznom tajbrejku v druhom sete viedla na začiatku rozhodujúceho tretieho dejstva 2:0, ale Cibulková obrat nepripustila. V koncovke vďaka sústredenej nátlakovej hre získala päť zo šiestich gemov a v treťom sete využila všetky štyri brejkbaly, ktoré mala k dispozícii. Celkovo v stretnutí až jedenásťkrát získala podanie súperky, svoje odovzdala v ôsmich prípadoch. Slovenská víťazka využila druhý mečbal pri servise poľskej hráčky.

Cibulková sa Radwanskej revanšovala za nedávnu prehru 3:6, 6:3, 5:7 v marcovom Indian Wells, kde v treťom sete viedla 4:1 aj 5:2 a za stavu 5:3 pri súperkinom podaní nepremenila mečbal. Vo vzájomnej bilancii zverenka Mateja Liptáka znížila na 4:7. Za madridský postup do druhého kola už má istotu 65 bodov do rebríčka a odmeny 28 220 eur brutto.