Delbonis dosiahol najväčší triumf, Murray sa s Indian Wells lúči už v 3. kole

Už v 3. kole dvojhry na tenisovom turnaji ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells sa zrodilo prvotriedne prekvapenie či skôr senzácia na úkor svetovej dvojky Andyho Murrayho. Britský finalista tohtoročného Australian Open prehral s Argentínčanom Federicom Delbonisom 4:6, 6:4, 6:7 (3).

Andy Murray, Federico Delbonis
Andy Murray v zápase proti Federicovi Delbonisovi.
Autor: ,

Dvadsaťpäťročný rodák z Azulu Delbonis je v rebríčku ATP na 53. priečke a nie po prvý raz zdolal súpera z hornej svetovej päťky. Pred troma rokmi zvíťazil nad Rogerom Federerom v semifinále na antuke v Hamburgu, vtedy pätkou renkingu.

„Už som vyhral pár veľkých zápasov, ale tento triumf vzhľadom na podmienky aj kvalitu súpera považujem za najväčší,“ vyhlásil Delbonis na webe ATP World Tour. Pre Murrayho to bol iba druhý súťažný zápas od januárového finále úvodného grandslamového turnaja sezóny v Melbourne a prvý na okruhu ATP od narodenia prvého potomka.

Nesedeli mu veterné podmienky a vysoko odskakujúce lopty. Urobil až 44 nevynútených chýb popri 25 „winneroch“ a počas 2:46 h trvajúceho stretnutia nedal ani jedno eso. Víťaz mal 31 víťazných úderov popri 44 nevynútených chybách. Murray viedol v treťom sete 4:2 a neskôr v tajbrejku 2:0. Málo platné, na konci sa tešil jeho argentínsky súper.

„Nikdy som nehral v Indian Wells svoj najlepší tenis. Miestne podmienky mi nevyhovujú,“ tvrdil po zápase Murray.

Turnaj ATP v Indian Wells v Kalifornii (dotácia 7 037 595 USD, tvrdý povrch Plexipave) – 3. kolo:

Dvojhra – 3. kolo:
Federico Delbonis (Arg.) – Andy Murray (V. Brit.-2) 6:4, 4:6, 7:6 (3)
Stan Wawrinka (Švaj.-3) – Andrej Kuznecov (Rus.) 6:4, 7:6 (5)
Tomáš Berdych (ČR-6) – Borna Čorič (Chor.) 6:1, 7:6 (3)
Richard Gasquet (Fr.-8) – Alexandr Dolgopolov (Ukr.-26) 2:6, 6:2, 6:1
Marin Čilič (Chor.-10) – Leonardo Mayer (Arg.) 6:4, 6:3
Milos Raonic (Kan.-12) – Bernard Tomic (Aus.-17) 6:2, 3:0 – skreč, Tomic odstúpil
Gael Monfils (Fr.-13) – Albert Ramos-Viňolas (Šp.) 6:1, 6:3
David Goffin (Belg.-15) – Guido Pella (Arg.) 4:6, 6:3, 6:2