Rybáriková odvrátila v Monterrey štyri mečbaly a je vo štvrťfinále

lovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako ôsma má turnaji WTA International Abierto Monterrey Afirme v mexickom Monterrey (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Decoturf) za sebou druhý maratónsky zápas. Opäť bola úspešná vo vyše 2,5-hodinovom súboji, keď v stredajšom 2. kole zdolala Polonu Hercogovú zo Slovinska (74. vo svetovom rebríčku) za 166 minút 7:5, 3:6, 7:6 (9).

05.03.2015 07:58
Magdaléna Rybáriková Foto: ,
Magdaléna Rybáriková.

Rybáriková v desiatej hre tretieho setu nevyužila za stavu 40:30 mečbal pri podaní súperky. Potom sa jej nevypomstilo ani premrhané vedenie v tajbrejku (zo 4:0 bolo 4:4), následne odvrátila štyri za sebou nasledujúce možnosti Hercogovej rozhodnúť (6:5, 7:6, 8:7 a 9:8). Napokon šnúrou troch loptičiek otočila vývoj, keď premenila svoj druhý mečbal v zápase.

Vo štvrťfinále si 26-ročná piešťanskú rodáčka Rybáriková (47.) zmeria sily s postupujúcou z dvojice Caroline Garciová (Fr.-3) – Francesca Schiavoneová (Tal.). Slovenka už má teraz istotu 60 bodov do hodnotenia a odmeny 8 502 USD pred zdanením.

Dvojhra – 2. kolo:
Magdaléna Rybáriková (SR-8) – Polona Hercogová (Slovin.) 7:5, 3:6, 7:6 (9) za 166 minút

Viac na túto tému: #Magdaléna Rybáriková #Polona Hercogová