Lacko aj Gombos prehrali. Slováci podľahli USA hladko 0:5

Konečný výsledok súboja USA - Slovensko o účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára 2015 reprezentačných mužských tenisových tímov v Chicagu je 5:0. Suverénne víťazstvo domácich Američanov pečatil v záverečnej nedeľňajšej dvojhre Sam Querrey, ktorý zdolal Norberta Gombosa za 107 minút 6:4, 4:6, 6:4.

14.09.2014 22:53
Norbert Gombos Foto: ,
Norbert Gombos v súboji so Samom Querreym.

Vo vyrovnanom stretnutí rozhodol jeden brejk navyše v prospech skúsenejšieho Američana. Priebežné vyrovnanie na 1:1 na sety v podaní Gombosa bol napokon jediný víťazný set Slovenska počas trojdňových bojov proti výborne hrajúcim Američanom.

Ešte predtým sa o štvrtý bod domáceho tímu USA, ktorý bol už po sobotňajšej štvorhre istým účastníkom elitnej svetovej skupiny v budúcom roku, v prvej nedeľňajšej dvojhre postaral John Isner. Americký dlháň zdolal Lukáša Lacka, ktorý nahradil pôvodne nominovaného Martina Kližana, za 42 minút 6:3, 6:0. Víťaz využil štyri z ôsmich brejkových príležitostí a slovenského hráča nepustil ani raz k brejkbalu. Nedeľňajšie dvojhry sa vzhľadom na rozhodnutý výsledok hrali už len na dva víťazné sety.

V Chicagu sa hralo na tvrdom povrchu Acrylic v hale Sears Centre Arena s kapacitou 7000 miest, ktorá bola počas trojdňového súboja USA – Slovensko zaplnená priemerne približne spolovice.

Američania si zahrajú v elitnej svetovej skupine Davisovho pohára v budúcej sezóne dvadsiaty siedmy raz v neprerušenej sérii, čo je historický rekord. Slováci čakajú na prienik medzi šestnásťčlennú elitu od roku 2006. V najbližšej sezóne sa zverenci kapitána Miloslava Mečířa opäť predstavia v I. skupine euroafrickej zóny.

USA – SLOVENSKO 5:0 – konečný výsledok – tím USA si už vybojoval účasť vo svetovej skupine Davisovho pohára 2015
(Chicago, Sears Centre Arena, tvrdý povrch Acrylic v hale)