Cibulková zabúda, ako chutí prehra. Zdolala Dijasovú a je v semifinále

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako prvá zvíťazila v piatkovom zápase štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA International BMW Malaysian Open v malajzijskom Kuala Lumpure (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku) nad 20-ročnou Kazaškou Zarinou Dijasovou, 93. v počítačovom poradí, v ich premiérovom vzájomnom dueli za 155 minút 4:6, 6:2, 6:4.

18.04.2014 17:04
Dominika Cibulková Foto: ,
Dominika Cibulková.

Zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka ‚brejkla‘ súperku v tretej hre prvého setu, no stratila podanie v šiestom geme, keď šestka „pavúka“ Dijasová využila až desiaty brejkbal po štrnástich zhodách. Cibulková potom prišla aj o nasledujúci servis a po rebrejku Kazaška prelomila podanie Slovenky aj tretíkrát. Cibulková predtým odvrátila tri setbaly súperky.

Druhý set bol v réžii slovenskej tenistky, ktorá získala súperkin servis v tretej aj piatej hre a celý set vyhrala 6:2. V treťom obe hráčky stratili až sedemkrát svoje podanie a Cibulková na postup premenila druhý mečbal.

Dvadsaťštyriročná Bratislavčanka si v sobotu v semifinále zmeria sily s úspešnejšou z neskoršieho duelu Karolína Plíšková (ČR-3) – Cagla Büyükakcayová (Tur.). Cibulková už má istotu prémie 11 500 dolárov a 110 bodov do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 10. priečke.

Finalistka januárových melbournských grandslamových Australian Open Cibulková dosiala svoj 23. tohtoročný zápasový úspech vo dvojhre a patrí jej prvé priečka v príslušnom poradí na celom okruhu.